Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszki silnika 1.9 tdi (ahh)


Janek1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moje pytanie jest takie: jakie są różnice po między prawą a lewą poduszką silnika w a4 b5 1.9 tdi? Bo w aso mówią że roznica jest a gdzie indziej że nie ma. Dlatego pytam jak rozróżnić prawą od lewej? Noi tak przy okazji jakie zakupic zeby był święty spokoj?? Lemfordery? Aso? Czy szukac na szrocie używek? Z góry dzieki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie poduszki są takie same (ta samą waga), różnica polega na tym że poducha pod turbo ma osłonę i tym samym inny numer od tej drugiej.

Kupuj nowe w ASO o ile Cię stać. Nie kupuj zamienników bo wylane ori poduchy lepiej się spisują niż nowe zamienniki. Możesz poszukać sprawne używki, sprawdzasz wagę oraz stan gumy i to wszystko. Gdzieś na forum Passata B5 jest o tym wątek, poszukaj a znajdziesz. Ori poduszki są firmy AVON.

Tutaj masz mój filmik jak wygląda Ori poszuszka od srodka: 

Ogólnie temat wałkowany milion razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Jeśli ktos wie to ile gdzies w aso te poduszki? Bo różne słyszałem opcje az do 600zl. Ma ktos takie info? Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać numerów poduszek i przedzwonić do ASO. Ale to prawda, Ori z ASO to koszt jakiś 600 złociszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poducha zamowiona w aso. 609 PLN ?. Teraz inne pytanie. Jak ją poprawnie zamontowac? Nie mowie co odkręcić i w ogóle ale jak ustawic ją dobrze i co dokręcac. U gory musi wejsc w prowadzenie to wiem. Dół (wypust) musi wejsc tez w dziurę. Ale dokrecic podstawę najpierw na max i potem poduszke gora i dol czy jak. Słyszałem ze niby dokręcić podstawe, opuscic silnik potem uruchomić silnik na chwile i potem dokręcić poduszke dopiero. Prosze o jakies wskazowki bo szkoda by bylo rozwalic poduche za tyle złociszy. Z góry dzieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręć palcami odpal silnik zgas i dokrec na maxa.

600 za 1 szt????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 600zl za jedna (prawą) a za lewą 400zl. Czyli dokrecic podstawę do budy a nakretki poduszki po odpaleniu auta dopiero dokrecic na full? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest b5 to lepiej kupić tą tańszą.. 

Jak robiłem tak że dokrecilem palcami odpaliłem zgasilem po 10 sęk i dokrecilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Jak to jest z tymi oznaczeniami na tych poduszkach? Kupiłem bardzo dobrą uzywke ,pełną oleju jakis czas temu ją założyłem na lewą stronę i teraz patrze a ona ma inne numery niz ta która była oryginalna. Czy poduszka ze zdjecia może byc zalozona do 1.9 tdi? 

20190309_140430.jpg

20190309_140412.jpg

20190309_140353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...