Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie przycisków


anima

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podświetleniem przycisków, a dokładniej nie podświetlają się: ESP, szufladka na bileciki, uchwyt na kubek, pokrętła przy nawiewach, przyciski podsufitki, włącznik świateł. Podświetlenie przycisków w drzwiach, klimatroniku, licznika działa. Co może być przyczyną? Raz na jakiś czas wszystko ładnie się podświetla. Innym razem tylko mruga. Z tego co wyczytałem to za podświetlenie odpowiada licznik. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podświetlenie tych elementów , o których piszesz odpowiada licznik. Sprawdź połączenia kostek do licznika. Najlepiej  wypnij je i podepnii jeszcze raz.

Dłubałeś coś przy liczniku? wyciągałeś go może?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto z tym problemem. Może poprzedni właściciel coś robił z licznikiem bo widać ślady kleju na szybce w okolicy przycisków. Przy najbliższej okazji sprawdzę kostki. Który pin odpowiada za podświetlenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nie pamiętam, który to dokładnie pin ale jest chyba w prawej kostce na którymś końcu wtyczki.

Miałem kiedyś taki problem i okazało się że przy podłączaniu kostek do licznika jeden pin w liczniku się wygiął i  to był właśnie ten od podświetlenia. więc najlepiej wyjmij licznik i sprawdź wszystkie piny w kostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Poszperałem trochę na forum i znalazłem info, że pin 17 w zielonej kostce odpowiada za podświetlenie. Wyjmę licznik, sprawdzę kostkę i piny i dam znać czy pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 13:06, anima napisał:

Dzięki za pomoc. Poszperałem trochę na forum i znalazłem info, że pin 17 w zielonej kostce odpowiada za podświetlenie. Wyjmę licznik, sprawdzę kostkę i piny i dam znać czy pomogło :)

Witam, mam podobny problem, a mianowicie kupiłem samochód A4 B7 i mruga mi przycisk ESP szufladka na karty i pokrętła od nawiewu. O co chodzi czy mógł by mi ktoś pomodz ? Mial ktoś taki problem już??

anima poradziłeś sobie z swoim problem jeśli tak to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 19:29, anima napisał:

Jeszcze nie miałem okazji się tym zająć. Jak uda mi się to ogarnąć to zaraz dam znać jak to zrobiłem. 

Udało się komuś rozwiązać ten problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podświetlanie przycisków odpowiedzialny jest licznik, więc do sprawdzenia wtyki licznika, zawsze się można ratować i zrobić zwore z podświetlania na np plus po zapłonie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...