Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej po wymianie turbo ?


Porek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem tu nowy i mam pytanie .Sprawa wygląda tak że około pół roku temu zakupiłem moje a4 b6 1.8t bex i musiałem wymienić olej był tam lanycały czas 5w30 jaki to nie wiem ja zmieniłem na 5w5w30 castrola .Po pewnym czasie około może 2tys km wymienilem waz od odmy ten zaraz taki coś się tą spinka wpina i przy okazji zmieniłem też zawór odmy .Poczysciłen wszystkie przewody bo była bardzo dużo jakiegoś syfuprawie że zatkany wszystko. I teraz po jakiś kolejnych 2 tysiącach przy uszczelnianiu silnika okazało się że turbo jest do roboty .I przy rozbieraniu ten przewód metalowy co idzie od tego zaworu odmy znów bym zabrudzony .I teraz pytanie jaki wybrać olej jak wcześniej był lany ten 5w30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma byc 5W40 A3/B4

Wlej Valvoline SynPower 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz naprawione turbo to nie bedzie, chyba ze przepala go gdzie indziej. Ale to bys widzial po bagnecie i dymieniu po naprawie turbo.

Ja mialem w 1.8t MOTUL 8100 X-CESS 5W40 i moge polecic, duzo osob bo ma w 1.8t

Edytowane przez moras22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jeszcze a co sądzisz o liqui molly. Dodam że oleju nie spala wgl bo nie dymi ani nic tylko turbo jak się rozlecialo to żucało olej na intercollar. A czemu mi tak zasyfiło te przewody od odmy ? Mogło to przez turbo tak zrobić u przez ten olej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Porek napisał:

A nie będzie się nic działo? 

A co ma się dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy przestanie się taki syf robić mogła to robić turbina czy olej ? I czy po zmianie się nie rozdzielni olejlub czy coś się nie zacznie robić nie mam doświadczenia w tym temacie temu się pytam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Porek napisał:

Chodzi mi o to czy przestanie się taki syf robić mogła to robić turbina czy olej ? I czy po zmianie się nie rozdzielni olejlub czy coś się nie zacznie robić nie mam doświadczenia w tym temacie temu się pytam 

 

Nie dorabiaj tutaj ideologii

Wlej to co Ci napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...