Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima Problem


SzybkiStasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem z klimatyzacja, raz sie załącza raz nie. Teraz coraz rzadziej dziala w sensie jak nie swieci econ wcisne go aby wylaczyc i pozniej ponownie sprobuje wlaczyc klime to juz nie moge.

Wedlug vaga mam blad widac na zdjeciu ktorym dodalem nizej.20190330_170327.jpg

Sprawdzilem bloki pomiarowe i ten wynik jest z wlozona wtyczka w czujnik;20190331_143020.jpg

A tutaj zdjecie ponizej z wyciagnieta wtyczka:20190331_142737.jpg

Prosze o pomoc. Brak czynnika w ukladzie czy walniety ten czujnik. Dodam ze od dluszego czasu raz sie zalacza raz nie. Teraz coraz rzadziej dziala niestety. W tamtym roku dziala jak wylaczylem silnik i jeszcze raz odpalilem wtedy dzialala klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błędu 01274 to będzie do wymiany silniczek V71. Miałem to samo z silniczkiem od nawiewu szyby czołowej i wymiana silniczka klapy pomogła.

Tu masz temat co do czyszczenia silniczka, może pomoże: Link

A tu jak się dostać, rozmieszczenie silniczków itp.: Link

Jeśli chodzi o błąd 00819 to niestety problem nie jest mi znany ale tu masz temat co do tego czujnika może coś ci pomoże: Link

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że czujnik ciśnienia walnięty , wciśnij na chwilę  zaworek od napełniania klimy zobaczysz czy gaz jest

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, greg2505 napisał:

Wychodzi na to że czujnik ciśnienia walnięty , wciśnij na chwilę  zaworek od napełniania klimy zobaczysz czy gaz jest

Nie bardzo rozumiem taką poradę... wciskanie zaworków serwisowych to jest Januszostwo level max niestety... ale co tam można i tak.

 

tu trochę pomocy...

 

MVB001/3 – Współczynnik trwania impulsu sygnału ciśnienia z czujnika G65 (wskazanie w %)

Wskazanie od 0 do 0,5% może oznaczać:

- Przerwę w przewodzie łączącym czujnik G65 ze sterownikiem J255

- Przerwę w zasilaniu napięciowym czujnika G65 lub połączenia z masą

- Uszkodzenie czujnika ciśnienia G65

Wskazanie od 5 do 12% może oznaczać:

- Za niskie ciśnienie czynnika w układzie (pusty układ lub zbyt mała ilość czynnika)

- Uszkodzenie czujnika ciśnienia G65

Wskazanie od 12% do 87,5% oznacza że ciśnienie w układzie mieści się w dopuszczalnym zakresie (ilość czynnika w układzie jest dobra)

Wskazanie od 87,5 do 90% może oznaczać:

- Za wysokie ciśnienie czynnika w układzie

- Nieprawidłowe wysterowanie wentylatorów chłodnicy V7

- Uszkodzenie czujnika ciśnienia G65

- Zabrudzony skraplacz lub chłodnica

Wskazanie powyżej 90% może oznaczać:

- Zwarcie z potencjałem dodatnim lub masą w przewodach łączących czujnik ze sterownikiem

- przerwa w zasilaniu napięciowym czujnika G65 (dzieje się tak gdy odłączysz wtyczkę z czujnika)

- Uszkodzony czujnik G65

 

To co jest pogrubione dotyczy Twojej sytuacji.

Czyli są dwie możliwości albo jest zbyt mało czynnika w układzie albo uszkodzony jest czujnik ciśnienia G65. W momencie gdy jest podłączony pokazuje 1bar czyli odpowiednik ciśnienia atmosferycznego (gdy układ jest rozszczelniony i kompletnie pusty), i ja bym obstawiał właśnie ten przypadek (chociaż nie dam sobie ręki uciąć), druga opcja to niesprawny czujnik wtedy trzeba wymienić na nowy nie polecam zamienników, albo ori używkę sprawną albo ori nówkę.

Zaworkami serwisowymi się nie baw. Trzeba podjechać do klimiarza i sprawdzić co tam w układzie siedzi czyli czy jest czynnik i ew. ile go jest. Jeśli jest i w odpowiedniej ilości (wystarczy podłączyć manometry i porównać ciśnienie w vcdsa i z manometrów) to wtedy skupił bym się na czujniku.

Za zbyt małą ilością czynnika przemawia także MVB002/2 - 3.0 mówi to nam że było zbyt małe ciśnienie w układzie i został on wyłączony, później odpinałeś wtyczkę i pojawił się w MVB002/1 - 4.0 czyli info o zbyt dużym ciśnieniu i także układ został odłączony.

PS. jesteś ze Szczecina to podjedź do Frost'a na Cukrową ew. do Pamis'a na Granitowej. te dwa warsztaty na pewną są ok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...