Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przeskoczył rozrząd


esamolocik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim A4 Allroad (z 2011r, przebieg ~150tyś) przekoczył rozrząd. Auto kupiłem we wrześniu zeszłego roku w programie audi select plus(Zrobiłem 2-3tyś km).

Było serwisowane w ASO, kolejny planowany przegląd jest w październiku tego roku. 

Auto z niepalącym silnikiem odstawiłem do serwisu Audi, potwierdzili że doszło do kolizji tłoków z zaworami i umywają ręce. Zaproponowali wymianę silnika......za równowartość ceny rynkowej tego samochodu (z działającym silnikiem).

Czy ktoś próbował od Audi egzekwować naprawę/wymianę silnika? Ja wiem że jest po gwarancji ale temat wyciągających się łańcuchów + wadliwych napinaczy chyba nie jest im obcy - wada producenta).

Czy ktoś na forum miał podobny przypadek i udało się mu dogadać z Serwisem?

Jednocześnie mam dylemat (jeżeli się nie dogadam z serwisem) czy wymieniać silnik, czy naprawiać. Czy ktoś może polecić z Warszawy lub okolic serwis który pomoże mi się uporać z problemem? 

Edytowane przez esamolocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nic nie zdziałasz. Z drugiej strony nie słyszałeś żadnych objawów czy po prostu to lekceważyłeś?

Szukaj jakiegoś niezależnego, ogarniętego warsztatu, bo z aso pójdziesz z torbami ? Jak mnie pamięć nie myli to użytkownik  @kixi4 zajmuje się tymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, przem8 napisał:

Sądzę, że nic nie zdziałasz. Z drugiej strony nie słyszałeś żadnych objawów czy po prostu to lekceważyłeś?

Szukaj jakiegoś niezależnego, ogarniętego warsztatu, bo z aso pójdziesz z torbami ? Jak mnie pamięć nie myli to użytkownik  @kixi4 zajmuje się tymi silnikami.

Nie było słychć objawów ? .

Co do niezależnego warsztatu to właśnie pytanie mam do was. Jaki sensowny warsztat w okolicah waraszawy jest w stanie przeprowadzić remont? - tak żeby zrobił to po bożemu i nie wepchną mnie na kolejną minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu warsztat na Ostrobramskiej robił golfa 1,4 TSI po przeskoczeniu łańcucha. Też zawory się pogieły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...