Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z turbiną proszę o pomoc


Wojtek12372

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b5 1.9 tdi 1995 sedan, mam problem z turbiną (bez zmiennej geometrii) mianowicie podczas jazdy  przy około 3000 obrotów odcina ją nagle i prędkość spada gdy szybko puszczę gaz i ponownie wcisne to audi dalej normalnie przyspiesza do pewnego momentu i cały czas to samo tylko po każdym zacięciu i ponownym wciśnięciu pedału gazu osiąga trochę większą prędkość, dodam że jak samochód stoi i się wciska gaz to normalnie turbina działa bez przyciec, czy to wina zaworu n75? czy jakaś inna wada? Czy po prostu turbina jest już do regeneracji? Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij wężyki układu sterowania turbiną oraz dokładnie sprawdź dolot. Na sam koniec zostaw N75.

Turbo WG jest zasilane ciśnieniem powietrza z dolotu. Sprawdzałeś błędy?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 wymieniłem na nowy wyczyscilem mapsensor i wymieniłem przewód ciśnieniowy co idzie do gruszki, ale ta gruszka ogólnie jakoś ciężko się porusza trzeba mocniej wcisnąć, a błąd wystąpił że jest problem z ciśnieniem. Dodam że w turbinie sztanga luźno pracuje i ogólnie wirnik bez luzow i płynnie działa, i jestem totalnie bezradny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszka ma w środku sprężynę więc od tak  palcami sztangę dość trudno ruszyć. Żeby sprawdzić czy szczelna to podpinasz wężyk od gruszki pod strzykawkę najlepiej 100ml, zaciągasz i patrzysz czy sztanga stoi w miejscu czy się cofa.

Wężyki masz dobrze podpięte? Sprawdziłeś wszystkie?

Jeszcze dolot sprawdź. Przy gumowych łącznikach nieszczelności poznasz po zapoceniach. Jak się gdzieś poci to najlepiej ściągasz łącznik, ogłądasz w jakim jest stanie ,czyscisz i skręcasz... prościutka robota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wężyk od gruszki turbiny ale on nie szedł od n75 tylko z czegoś innego co znajduje się blisko tej gruszki przy zderzaku prawie 

b7ea394a29c570f4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...