Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wariator - prośba o poradę


GłupiaBaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako totalnie zielona osoba w temacie proszę (BŁAGAM) do doradztwo. W mojej dziecince (Audi A4 B6 2001 r) niecały rok temu walnął rozrząd. Jako że było to w drodze zmuszona byłam odholować auto do najbliższego mechanika. Naprawił, skasował ile trzeba i teraz się okazało, że w silniku wycieka olej, a mój mechanik mówi, że niby po naprawie tego rozrządu nie powinien. Zgłosiłam się więc z reklamacją do Pana, co robił mi rozrząd. Rozebrał dziecinkę, stwierdził, że do wymiany jest napinacz łańcuszka rozrządu (poprzednio go nie wymienił) - i to dlatego wycieka olej. Ok, nie było by tak źle, gdyby nie info, że oprócz tego konieczna jest wymiana wariatora. Po przedstawieniu kosztorysu (3300 zł + VAT część + robocizna za sam wariator  i do tego 1500 zł łańcuszek + robocizna) pobladłam okrutnie. Pytałam, czy można odłożyć naprawę tego wariatora, bo tyle kasy na zawołanie trudno wytrzasnąć i mechanik mi mówi, że nie może silnika złożyć bez niego i że nie. I teraz nie wiem, czy robi mnie w wała czy to prawda? Nadmienię, że silnik nie stukał, nie pukał itp. a to podobno świadczy o uszkodzonym wariatorze. Pytałam, czy mogę zregenerować bo takie cuda też się podobno robi, powiedział, że nie bo jest zużyty. I co dalej? Wstępny koszt naprawy do 7 tys. Czy mechanik może mnie, mówiąc delikatnie, naciągać ponieważ najzwyczajniej nie mam żadnej wiedzy w tym temacie? Proszę o poradę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ceny ma ten mechanik, bo drożej sobie liczy niż aso. Łańcuszek kosztuje w granicach 100zł, napinacz około 400zł, a wariator można regenerować i to kosztuje ułamek tej ceny co podałaś, bo nowy w aso około 2tys kosztuje.

Uciekaj od niego

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...