Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zmiana jezyka wybierania glosowego bluetooth.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Mam pytanie, gdyz nigdzie nie moge znalezc takiej informacji, gdzie w vag-comie moge zmienic język wybierania glosowego z niemieckiego na angielski przez wbudowane bluetooth, będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

Opublikowano
  • Autor

Tam trzeba sie zarejestrowac zeby znikly te x-sy i pytajniki? 

Opublikowano

Nie te x i ? Yo kodowanie...

Napisz jakie teraz masz kodowabir u siebie yo naposze Ci jakie ustawić żeby był inny język.

 

A zasada jest taka ze ? Oznacza cyfrę kofowabia ktorej dotyczy ponizszy opis... i tak fo kazdej cyfry (znaku) masz osobno opis co jaka cyfra znaczy.

Opublikowano
  • Autor

Mam seata exeo z fabrycznym bluetooth i radiem concert 2 din

Opublikowano
  • Autor

Pomozesz Mateo? 

Opublikowano

podaj jakie masz teraz kodowanie u siebie w samochodzie to napiszę Ci jakie musisz wpisać.

Wyżej podałem Ci rozwiązanie co do kodowania. Poświęć ewentualnie chwilę, porównaj ze swoim kodowaniem to co jest w linku z rosstechu i wtedy będziesz wiedział na czym stoisz.

tu jeszcze raz info odnośnie kodowania:

Coding

  • 0?xxxxx: Brand
    • 0 = Audi
    • 1 = Seat
  • 0x?xxxx: Functions
    • 0 = Basic (for RNS-E basic/Radio)
    • 1 = Comfort (for RNS-E high/RNS-Low)
  • 0xx?xxx: Steering Wheel
    • 0 = No Multi-Function OR Standard Steering Wheel (Old Style without Menu Thumb Wheels)
    • 1 = Modular Steering Wheel (New Style with Menu Thumb Wheels)
  • 0xxx?xx: Installation List
    • 1 = Diagnostics via CAN
    • 2 = Multi-Function Steering Wheel, Diagnostics via CAN
    • 3 = Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via CAN
    • 4 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via CAN
    • 5 = Diagnostics via K-Line
    • 6 = Multi-Function Steering Wheel, Diagnostics via K-Line
    • 7 = Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via K-Line
    • 8 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via K-Line
  • 0xxxx?x: Language (Voice Control)
    • 0 = Voice Control OFF OR via external Device (e.g. RNS-E)
    • 1 = German
    • 2 = English (UK)
    • 3 = French
    • 4 = Italian
    • 5 = Spanish
    • 6 = Czech
    • 7 = English (US)
    • 8 = French (CA)
    • 9 = Speaker dependent (Voice Commands inactive, Acoustic Name Selection active)
  • 0xxxxx?: Language (Display)
    • 0 = No Display
    • 1 = German
    • 2 = English (UK)
    • 3 = French
    • 4 = Italian
    • 5 = Spanish
    • 6 = Czech
    • 7 = English (US)
    • 8 = French (CA)

 

Żeby zmienić tylko i wyłącznie język voice controla musisz zmienić przedostatnią cyfrę w twoim kodzie.

teraz masz niemiecki czyli 1, a musisz mieć angielski czyli 2 lub 7 (zależy czy UK czy US)

 

Edytowane przez MaTeo85

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć, co prawda Audi A5 B7 a nie Exeo, ale ten sam problem.

Dzisiaj próbowałem zakodować angielski język komunikatów w wybieraniu głosowym.

Używałem do tego dwóch programów i kabli:

VAG COM 3.11 i kabla kkl 

VAG CAN PRO i kabla CAN

Na kablu KKL zrobiłem większość co chciałem (instalowanie pełnego FIS), jednak nie jestem w stanie połączyć się z modułem 77 - telefon. Podaje komunikat "za dużo błędów w połączeniu..."

Na kablu CAN jestem w stanie podłączyć się tylko do modułu ABS i może jeszcze jakiegoś, do 77 - telefon także nie mogę.

Czy macie może jakiś pomysł. A może jest ktoś z Łodzi z nowszym VAGiem i jest w stanie się podłączyć?

Pozdrawiam, Darek

Opublikowano

Sprawdz vcds 1.2 lite z kablem kkl może sie uda, a jak nie to potrzebujesz kabel vcds hex can a nie vag can pro

Opublikowano

Sukces, okazało się, że mam kabel rs232. Tym kablem sie udało podłączyć do modułu bluetooth.

Latecy na USB nie zmieniałem, ale jest duża szansa, że to także by pomogło.

Dzięki :)

Opublikowano
  • Autor

To jest ten kabel? :

https://allegro.pl/oferta/interfejs-vag-kkl-obd2-rs232-com-pl-6220510633?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

A z jakiego programu korzystales? Ja tez mam problem z podlaczeniem sie do bluetooth a dokladnie ze zmiana jezyka glosowego wybierania 

 

Edytowane przez kami050

Opublikowano

Kabel miałem od kolegi. To był zwykł kkl na rs232. Wydaje się taki sam jak wskazałeś. 

Co do programu to był to Vagcom w wersji 3.11.2

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.