Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 Tfsi Quattro Avant Competition Plus, Eibach Sportline + Koni SRT , Dekory Edelstahl 2h1, MGmotorsport, 1 of 333, Fotele RS4, Audi Exclusive


Leszczonka

Rekomendowane odpowiedzi

poza wyglądem nie doszukiwałbym się hierarchicznych różnic :grin: to praktycznie te same auta

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcin_o23 napisał:

poza wyglądem nie doszukiwałbym się hierarchicznych różnic :grin: to praktycznie te same auta

Czekałem na taką odpowiedź  ?

Zgadza się to praktycznie to samo ale tak audi pozycjonuje to auto. Tak jak A7 stoi wyżej niż A6. Niby to samo ale jako nowe są to wyraźnie droższe samochody. I A5 jak i A7 lepiej wyposażone bazowo. I nie mówię tu o swoich preferencjach bo dla mnie to bez różnicy tylko o tym jak Audi to widzi. Gdyby tak nie było nazywało by się A4 coupe czy sportback byłby komplet z allroadem. Tak samo jest z BMW 3 vs 4

Edytowane przez kamelus_
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko luz :D, wizualnie bardziej mi podchodzi a5 chociaż technicznie itd to samo co a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamelus_ napisał:

A5 stoi nieco wyżej w hierarchi Audi więc pewnie dlatego. Podobnie w przedliftach bazowo A4 miała zwykłe reflektory halogenowe a A5 soczewkę.

Mając szmaciane chętnie założyłbym plastikowe, mniej syfu ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcin_o23 napisał:

spoko luz :D, wizualnie bardziej mi podchodzi a5 chociaż technicznie itd to samo co a4

Nie chodzi o to żeby się spinać tylko zmierzam do tego że audi jakoś musi wytłumaczyć sporą różnicę w cenie podczas gdy zmieniono raptem formę nadwozia. Dlatego są minimalne różnice w użytych materiałach czy wyposażeniu na plus A5 np. nie wiem czy A4 ma alu błotniki ale A5 tak.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gagat3k napisał:

Mając szmaciane chętnie założyłbym plastikowe, mniej syfu ?

Tu nie chodzi o komfor czyszczenia tylko o ciszę :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kamelus_ napisał:

Tu nie chodzi o komfor czyszczenia tylko o ciszę :cool1:

Fakt szmata lepiej wytłumia ale miałem ostatnio okazję grzebać przy zbiorniczku sprysków z mokrym pozimowym szmacianym nadkolem i za dobre dla blach to to nie jest. Sama maź pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cheeroki napisał:

Podzielisz się linkiem do sprawdzonych ledów w kierunki?

https://m.pl.aliexpress.com/item/32283382942.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail
 

drugi komplet mam i polecam ?

3 godziny temu, gagat3k napisał:

Mając szmaciane chętnie założyłbym plastikowe, mniej syfu ?

Tu się zgodzę że z czyszczeniem lepiej na plastikach niż na tych szmacianych co są z tyłu...

3 godziny temu, kamelus_ napisał:

Tu nie chodzi o komfor czyszczenia tylko o ciszę :cool1:

Pewnie ze szmacianymi ciszej,akurat w a4 lift przód jest plastik a tył szmaciany..

Ja Tam mam na to wywalone ważne ze doczysciłem dziada po zimie w nadkolach bo syfu było trochę...?

Dzisiaj wziąłem się za korektę lakieru,bedzie to długa droga czasowa żeby te uni wyglądało,maska cały dzień prawie zajęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Norbas napisał:

Allroad po lifcie tez ma szmatę z przodu :) 

To była wersja auta ambition ? czy jakoś tak przypominam hehe to tam na cenę mogło mieć wpływ wszystko :D przód plastik tył szmata i koniec tematu jakiś plastików co nie widoczne ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BLENDEK napisał:

Ja w b8 2015 mam z przodu szmaty, kupiłem 100% ori auto, więc?

Ja mam przód 100% ori,rok 13 i przeczytaj wyżej jaka to była opcja samochodu... miałem z 14 roku b8 tez front ori nie tykany i również wersja ambition czy jak to tam i plastikowe były również wiec? Dalej cieżko rozkminić nie którym ze biedniejsze wersje miały inaczej np nawet stabilizatory przód były plastikowe a w wersji ori sline już były Alu... Audi przewaga blablabla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w końcu po dwóch latach doczekało się prawdziwej korekty,jest co robić... lakier dramat ale damy radę żeby to nabrało blasku i wyglądało jak powinno :) fotka słaba cieżko uchwycić różnice a mogłem na masce zrobić porównanie,lepiej uchwycić wtedy,po 4 dniach mam skończoną maskę błotnik i drzwi,gdzie reszta :polew: jak na kilka godzin po robocie to jestem zadowolony z efektu.


Jeszcze wpadanie po korekcie ori folia na próg zderzaka.

Folie z sedana akurat udało sie upolować za 50 zł trochę węższa jest niż do avanta ale mi to nie przeszkadza ma chronić:a4fan:

Pozdroo

09506C89-EB95-4EB4-96E4-1A577D1FE253.jpeg

2BA0993A-6869-47EC-B9BE-F86EA80F07DC.jpeg

40856661-CE80-4A58-A401-062A5389E886.jpeg

E6F84BA7-1EC8-445F-ADE7-36723BBFD7E3.jpeg

124AFC7E-4021-4699-83FB-49F41D8A84E0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Hubertus01 napisał:

Jakiej uzywasz pasty, pada,  maszyny? Tez mysle u siebie zrobic polerkę :whistling:

Maszyna adbl DA 9mm skoku,pady od Nat’a lub adbl,Past tnących mam 3 menzerne,kocha,3m zielony korek

Do finiszu koch lub menzerna ,dalej sprawdzam która pasta z jakim padem daje najlepszy efekt,Narazie Pad Evo zielony od adbl+ pasta menzerna lub o dziwo 3m najlepiej tną i odrazu nadaje połysku bez większego hejzu...na finisz żólty pad adbl polish plus pasta menzerna i potem pad czarny i również pasta finish menzerna, futrem osobiście nie robiłem jeszcze nigdy:rolleyes:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Leszczonka napisał:

Maszyna adbl DA 9mm skoku,pady od Nat’a lub adbl,Past tnących mam 3 menzerne,kocha,3m zielony korek

Do finiszu koch lub menzerna ,dalej sprawdzam która pasta z jakim padem daje najlepszy efekt,Narazie Pad Evo zielony od adbl+ pasta menzerna lub o dziwo 3m najlepiej tną i odrazu nadaje połysku bez większego hejzu...na finisz żólty pad adbl polish plus pasta menzerna i potem pad czarny i również pasta finish menzerna, futrem osobiście nie robiłem jeszcze nigdy:rolleyes:

dzięki za odpowiedź, też myślę nad menzerną i chyba na tej marce się skupię :D 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KoJ@K napisał:

Zajechanego lakieru nie widziałeś :whistling:

Uwierz zatarty jest fest, jest co wycinać 

 

59 minut temu, kristof91 napisał:

Lejesz ceramike na to?

pomyślę,narazie leży jeszcze soft99 do czarnego lakieru od roku nie odpakowany wiec to raczej wleci,pewnie do ceramiki ma się ni jak,ale zobaczymy a potem podbijać głebie adbl ceramic qd lub adbl ssw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...