Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za duże ET? Auto źle się prowadzi.


razorroot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jeżdże a4 b6 Avant 2002r. Długo szukaliśmy przyczyny dlaczego auto pływa. Po wyeliminowaniu wszystkich usterek z zawieszenia (zrobione amortyzatory, tuleje tylnej belki, z przodu wahacze) auto dalej prowadzi się niestabilnie. Mój mechanik zwrócił uwagę na to że koła są jakoś głęboko osadzone i że mogę mieć niewłaściwe ET. Zaprzeczyłem bo byłem przekonany że mam orginalne alufelgi. Jednak gdy poszperałem w katalogach odkryłem że powinienem mieć ET42 a mam ET45. Najprawdopodobniej to nie są felgi na których moje auto wyjechało z fabryki a może się mylę? Myślicie że tutaj może leżeć problem kiepskiego prowadzenia? Co będzie lepszym rozwiązaniem dołożyć dystanse czy szukać felg?

Dorzucam zdjęcia oznaczenia felgi i tego jak auto się prezentuje. 

 

fele2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność albo też kwestia samych opon. To są ori "biedronki" jeśli chodzi o felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździem już na 4 kompletach opon na każdym to samo. Geometria zrobiona poprawnie. Kilkukrotnie była ustawiana na różne sposoby i testowana na drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator, jego gumy i drążki sprawdzone? Np tylny stabilizator ma plastikowe nakładki w miejscach mocowania gum. Jak drążek koroduje to ten plastik pęka i stabilizator nie pracuje poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...