Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Świst wewnątrz auta przy 180 km/h


blind1

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam pojecia co moze byc powodem tego swistania, wiatr gania chyba po calym aucie. niestety przy 200 km h ledwie co radio slysze. uszczelki wygladaja ok, co moze byc powodem tego? prosze o pomoc :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latka lecą panowie... uszczelki w drzwiach też robią swoje, po ich wymianie jest ciszej... ale koszty niesą małe. nawet źle wymieniona szyba przednia potrafi robić niezłe spustoszenie powietrzne w aucie... u mnie jest względnie cicho, ale z tyłu mam korbki i zauważyłem że w jednych drzwiach opada delikatnie szyba, wtedy głośniej jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Ja miałem podobny problem przy prawych przednich drzwiach.

Okazało się, że wystarczyło o mm przestawić rygiel w drzwiach i było po krzyku :good:

Spróbuj w czasie jazdy dociągnąć ramkę drzwi do wewnątrz, tak na wysokości głowy, jeśli wtedy ucichnie "wiatr" tzn, że trzeba ją wyregulować, lub delikatnie przestawić rygiel. Z tym drugim jest zdecydowanie mniej roboty. Sama ramka też jest regulowana, ale do tego trzeba zdemontować boczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugi a wiesz moze jak wyregulowac ramki bo przesuniecie rygla nic nie dalo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć boczek drzwi. Wtedy będziesz miał dostęp do śrub mocujących ramkę drzwi.

Dokręcona jest ona od strony zawiasów i od strony zamka. Jakie to dokładnie śruby niestety nie pamiętam :mysli:. Dawno nie rozbierałem w audi drzwi.

Opis demontarzu boczka napewno jest gdzieś na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbować podregulować ramki górą do środka, wtedy uszczelka bezie bardziej przylegać może to coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze musze zdiac tapicere i od srodka szukac m8 tak :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze musze zdiac tapicere i od srodka szukac m8 tak :>

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trzeba zdjąć boczek i masz śruby montażowe drzwi do nadwozia. Nota bene jest to chyba jedyny sposób na podregulowanie drzwi (wymiana uszczelki nic nie daje, a zabawy jest sporo przy jej wymianie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje koledzy w sobote albo w niedziele zerkne w te flaczki ,jezelipomoze to napisze wam

[br]Dopisany: 09 Marzec 2009, 21:19_________________________________________________tymczasem dziekuje i pozdrawiam[br]Dopisany: 09 Marzec 2009, 21:20_________________________________________________szkoda ze nikt nie dolaczyl zadnego foto story bylo by latwiej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wymagajmy zbyt wiele od ponad 10 letnich samochodów, przy takiej zawrotnej prędkości musi byc głośńo to juz nie nowe auto

niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boseron nie nowe ale jezeli dbasz o auto to bedzie wszystko ok[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 20:44_________________________________________________koledzy dzieki wielkie dzis dalem rade wyregulowalem wszystkie drzwi! niestety dzis nie dam rady by to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boseron nie nowe ale jezeli dbasz o auto to bedzie wszystko ok[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 20:44_________________________________________________koledzy dzieki wielkie dzis dalem rade wyregulowalem wszystkie drzwi! niestety dzis nie dam rady by to sprawdzic

jakos nie chce mi sie wierzyć ze w 20 letnim samochodzie nawet jak o niego dbasz nie bedzie "świszczało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie, tylko warunkiem jest garaż, uszczelki.. nie zdejmowana tapicerka i przednia szyba ori... wtedy raczej będzie jak tuz po wyjeździe z fabryki.. ahas... i brak dziur na drodze przez te lata... :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...