Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska temperatura na liczniku


siwy265

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Pacjent a4 b5 1.9 avg 1999r. Mam dziwny przypadek. Mam nadzieje ze ktos mial cos podobnego. 

Na liczniku wskaznik temperatury pokazuje mi ta sama wartosc co tem oleju. Wymienilem czujnik czteropinowy na kroccu wody i myslalem ze on jest przyczyna jednak na nowym czujniku problem jest nadal. 

Na szybko zerkalem jeszcze po kodach na klimatroniku i tu jestem zdziwiony. Na kanale 51 pokazuje na nagrzanym silniku ladnie 90 st a na 49 wlasnie w granicach 75max. 

Myslicie ze moze byc winny termostat? Czy raczej wisko caly czas zasprzeglone i za bardzo chlodzi duzy obieg? 

 

W tyg postaram sie jeszcze podpiac pod kompa. Jak na 51 kanale dojdzie do 90st to krociec i gorny waz robic sie zaczyna powoli cieply ale autem mozna latac przez 3h i chlodnica zimna. Skad ten wskaznik z licznika bierze wartosci? Bo juz zaczynam watpic ze jest to wskazanie z zielonego czujnika przy kroccu. Bo skad wtedy na kanale 51 mialby 90st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 49 w klimatroniku masz temp. płynu (odczyt z czujnika g2). Termostat do wymiany. Jak masz vaga to łatwo sprawdzić i jeśli odczyt z g62 = g2 (różnica do 2 stopni) to termostat, jeśli rzeczywiście temp. to 75 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie g2 i g62 to jeden czujnik wiec napewno bedzie pokazywal to samo. Tylko dlaczego na liczniku pokazuje co innego niz na klimatroniku? Wie ktos moze ktore piny z tego czujnika odpowiadaja za temp na zegarach a ktore na kompa i klimatronik podaja wartosci? Zastanawia mnie czy gdzies czasem przewod od czujnika nie bedzie uszkodzony bo to tak wyglada mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. Jeden czujnik ale odpowiada za dwa wskazania temp. Co pokazuje na vagu? Licznik bedzie pokazywać 90stopni jeśli rzeczywista temp. wynosi powyżej 75. Tak jest we wszystkich vagach i dużo ludzi jeździ z padnietymi termostatami, bo na zegarach jest 90, a tak naprawde moze być np. 80.

Jeśli wskazania tych dwóch wartości są stałe i prawie równe to termostat. Więcej nie będę się powtarzać.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...