Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BKE] Trzęsie budą po wymianie poduszek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wczoraj wymieniłem poduszki w B7 bke lewa oryginalna, prawa z meyle ( Ori nie dojechała a nie czekałem do kolejnego dnia, bo miałem dziś pilny wyjazd do Łodzi 

Pod łodzią zauważyłem że na postoju cała buda się telepie. Pierwsze co pomyślałem że wtyczki na wytryskach. Podoginalem ale jest to samo. Wystarczy dodać ciut gazu i jest spokój. Pracuje idealnie. Co to może być? Mieliście podobną sytuację?

Dodam że wtryski są ok bo wczoraj mechanik sprawdzał i sytuacja występuje jedynie na postoju

Opublikowano

Stawiałbym na ta poduszkę Meyle, że ona jest winowajcą. Ma inną twardość niż oryginał i nie radzi sobie z wygaszaniem drgań.

Opublikowano
  • Autor

Ale aż takie mega bujanie od poduchy? ?

Opublikowano
  • Autor

Odpaliłem auto z rana i on dziwo wszystko jest dobrze ?

Opublikowano

Trzeba by myślę jednak dokładnie sprawdzić wtryskiwacze.

Opublikowano
  • Autor

Drganie wraca po rozgrzaniu auta

Opublikowano

Zrób log podczas tych drgań najlepiej - grupy 013+018+023 - będzie widać jak wtedy ma się regulacja biegu jałowego...

Ta poduszka tez może się przyczyniać do wzmożonych drgań... Sam wymieniałeś te poduchy ? ? ?

Opublikowano
  • Autor
55 minut temu, kamil-vag napisał:

Zrób log podczas tych drgań najlepiej - grupy 013+018+023 - będzie widać jak wtedy ma się regulacja biegu jałowego...

Ta poduszka tez może się przyczyniać do wzmożonych drgań... Sam wymieniałeś te poduchy ? ? ?

Nie. Robił to mechanik. Ale sprawdził też wtryski przed podróżą i wtrysk drugi miał wartość -1.08 a czwarty 1.08. mechanik stwierdził że to nie tragedia i że w przyszłości podkładki trzeba wymienić pod PD. 

Dodam jeszcze że gdy zaczęły się drgania to podociskal mi inny mechanik (tutaj w Łodzi) konektory i stwierdził że pierwsze gniazdo jest bardzo "zużyte" i że być może wiązkę elektryczna trzeba wymienić.

 

Na zimnym nic się nie dzieje a na ciepłym jak tylko zatrzymam się na światłach buja autem. Delikatne dodanie gazu niweluje defekt.

Sam nie wiem co o tym myśleć i generalnie boje się że jutro w czasie powrotu na Mazury może Mi stanąć auto ?

Ktoś z was miał już taką sytuację?

Edytowane przez victimsouls

Opublikowano

Ciężko bez logów powiedzieć czy winne są wtryski (oringi), czy poduszka, czy może oba przypadki występują jednocześnie potęgując zjawisko bujania... 

Opublikowano

Mój brat miał problem z wtryskami i bujało jak sprzedawał to handlarze mówili ze masa a masa była wymieniona ?

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Ciężko bez logów powiedzieć czy winne są wtryski (oringi), czy poduszka, czy może oba przypadki występują jednocześnie potęgując zjawisko bujania... 

Dodam że obroty stoją idealnie równo

Opublikowano
  • Autor

Wróciłem do domu i zauważyłem że na postoju buja co kilka chwil silnikiem. Czy to wina poduszki?

Opublikowano
2 godziny temu, victimsouls napisał:

Wróciłem do domu i zauważyłem że na postoju buja co kilka chwil silnikiem. Czy to wina poduszki?

Wtryskiwacz :( niech ktoś lepiej zorientowany jeszcze potwierdzi ta diagnozę, koniecznie potrzebne logi, ale patrząc na objawy raczej się potwierdzi.

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, majkel_majki napisał:

Wtryskiwacz :( niech ktoś lepiej zorientowany jeszcze potwierdzi ta diagnozę, koniecznie potrzebne logi, ale patrząc na objawy raczej się potwierdzi.

Mechanik powiedział że prawdopodobnie trzeba ustawić zapłon bo wartość jest za duża

20190514_094834.jpg

20190514_094627.jpg

Opublikowano

Jak Ci zjedzie bliżej 0 to może być jeszcze gorzej... Poza tym tyle czasu jeździłeś na takim a zaczęło telepac niedawno... Co do oceny pracy wtryskow nie wystarczy screen z korekt... Tu trzeba porobić logi zimny/ciepły chociaż po te 5min...

Opublikowano
17 godzin temu, victimsouls napisał:

Wróciłem do domu i zauważyłem że na postoju buja co kilka chwil silnikiem. Czy to wina poduszki?

Lekkie , nieregularnie bujnięcia silnikiem w PD-kach są rzeczą normalną , wynikają z konstrukcji układu wtryskowego który w mniejszym lub większym stopniu przepuszcza spaliny z cylindrów do szyny paliwowej w głowicy .:naughty:

Na pewno nie jest to wina poduszki.

Puki nie jest to telepanie motorówką a lekkie , ledwo zauważalne bujnięcia co jakiś czas to nie ma sensu nic z tym robić, bo efekty mogą być żadne , lub nawet sytuacja się może pogorszyć pomimo usilnych starań i wydanej kasy :P

Jak to w życiu bywa od reguły zdarzają się wyjątki , ale jest to rzadkie i zazwyczaj nie trwają  długo :whistling:

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, piotrsob1 napisał:

Lekkie , nieregularnie bujnięcia silnikiem w PD-kach są rzeczą normalną , wynikają z konstrukcji układu wtryskowego który w mniejszym lub większym stopniu przepuszcza spaliny z cylindrów do szyny paliwowej w głowicy .:naughty:

Na pewno nie jest to wina poduszki.

Puki nie jest to telepanie motorówką a lekkie , ledwo zauważalne bujnięcia co jakiś czas to nie ma sensu nic z tym robić, bo efekty mogą być żadne , lub nawet sytuacja się może pogorszyć pomimo usilnych starań i wydanej kasy :P

Jak to w życiu bywa od reguły zdarzają się wyjątki , ale jest to rzadkie i zazwyczaj nie trwają  długo :whistling:

A co sądzisz o kącie synchronizacji??

Opublikowano
1 godzinę temu, piotrsob1 napisał:

Na pewno nie jest to wina poduszki.

No ja nie wiem czy Meyle nie potęguje wibracji... 

28 minut temu, victimsouls napisał:

A co sądzisz o kącie synchronizacji??

Cofnij na 0.0 książkowe... Ale mówię, to może jeszcze bardziej wpłynąć na wibracje... Chociaż czasami różnie silnik reaguje na zmiane kąta, zawsze możesz spróbować... 

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, kamil-vag napisał:

No ja nie wiem czy Meyle nie potęguje wibracji... 

Cofnij na 0.0 książkowe... Ale mówię, to może jeszcze bardziej wpłynąć na wibracje... Chociaż czasami różnie silnik reaguje na zmiane kąta, zawsze możesz spróbować... 

To raczej takie bujanie. Szarpnięcia . Nie zawsze są ale wyraźnie czuć.

Opublikowano

Byc może ktoś wcześniej już dał kąt na plus, żeby złagodzić pracę silnika... 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.