Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagłośnienie


Darecki8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam w swoim audi a4 b7 radio audi concert i o ile działa zestaw głośnomówiący,tak już nie mogę odtwarzać muzyki łącząc się z radiem przez telefon. Prosiłbym Was o pomoc co zrobić,żeby to radio odbierało sygnał bluetooth nie tylko jako zestaw głośnomówiący bądź na jakie inne radio wymienić które by ładnie się komponowało myślałem nad zmieniarką ale nie chciałbym nic wiercić jak i widzieć kabli wystających z plastiku. I jeśli ktoś jest lub zna osobę z Lubelskiego co się tym zajmuje i może pomoc był bym wdzięczny. Pozdawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka jest p&p, także nic wiercić nie musisz, tylko schowek chyba musisz mieć do tego przystosowany.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3199735.html

Wg. Google musisz sobie adapter ogarnąć, bo oryginalnie to radio tylko z telefonem łączy dla rozmów, dla multimediów już potrzeba innego adaptera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym mogę rozpoznać że schowek jest przystosowany ? I jeśli to nie był by problem mógłbyś pokazać link do aukcji cokolwiek jak to wygląda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup emulator zmieniarki wefa w wersji tylko BT i schowasz ją za radiem.

https://allegro.pl/oferta/adapter-bluetooth-audio-in-vw-audi-skoda-seat-8075372514?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko który Concert ma autor tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ile tych wersji było w modelu b7 z 2007 roku ? Nie była przypadkiem jedna odmiana concerta i tego mmi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concert 2 (1 din) concert 2 plus (2 din) a te mmi to rns-e 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie radio jak poniżej czy ten emulator będzie pasował do tego modelu radia? I druga sprawa czy ten emulator będzie jakościowo dobrym rozwiązaniem czy nie za bardzo?

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz concert 2 plus,emulator z linku będzie pasował. Według posiadaczy tych zmieniarek jakość jest dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie a powiedz mi jeszcze  jakie tam jest wejście z tylu na ile pinów 8 czy 12 ? I czy podłączając to urządzenie muszę do tego coś jeszcze podłączyć czy tylko to wystarczy  schować tam za radiem bo dodam że chciałbym z czasem zamontować lepsze głośniki typu bose 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz montować lepsze głośniki to nie bose :), za cenę zestawu bose masz nowe głośniki które zmiotą jakością dźwięku bose, wierz mi, do tego wygłuszysz drzwi.

Co do kostek sam zobacz, kup klucze do wyciągania radia, zajmie Ci to dosłownie minutę i sam będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Darecki8 napisał:

Dzięki wielkie a powiedz mi jeszcze  jakie tam jest wejście z tylu na ile pinów 8 czy 12 ? I czy podłączając to urządzenie muszę do tego coś jeszcze podłączyć czy tylko to wystarczy  schować tam za radiem bo dodam że chciałbym z czasem zamontować lepsze głośniki typu bose 

12 pinów,jak nie masz zmieniarki to będziesz miał puste miejsce we wtyczce do radia w które wepniesz wtyczkę od zmieniarki. Dodatkowo podłączysz masę (ten kabelek z oczkiem przy zmieniarce) pod radio,na koniec kodowanie radia by widziało zmieniarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co podałeś w linku ten emulator to jest już kompletne urządzenie nic więcej nie potrzebuje do lepszej jakości ? Z góry dziękuje   wszystkim za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darecki8 napisał:

Ale to co podałeś w linku ten emulator to jest już kompletne urządzenie nic więcej nie potrzebuje do lepszej jakości ? Z góry dziękuje   wszystkim za pomoc 

Tak,to jest kompletny emulator zmieniarki działający na zasadzie transmisji dźwięku z telefonu do radia poprzez bluetooth. Nie wiem co masz na myśli pisząc o lepszej jakości? 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie rozumiem bo jest pojęcie zmieniarki i emulator zmieniarki i nie wiedziałem czy potrzebuje tą zmieniarkę żeby podpiąć do niej dodatkowo emulator czy sam emulator wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Darecki8 napisał:

Po prostu nie rozumiem bo jest pojęcie zmieniarki i emulator zmieniarki i nie wiedziałem czy potrzebuje tą zmieniarkę żeby podpiąć do niej dodatkowo emulator czy sam emulator wystarczy 

Emulator zmieniarki czyli urządzenie które udaje zmieniarkę CD (tzn radio rozpoznaje to urządzenie jako zmieniarkę ) i emituje sygnał audio do radia nie z płyty,lecz z innych źródeł(usb,karty SD, BT). Podłączamy sam emulator zamiast zmieniarki.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...