Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak świateł drogowych, halogeny jedynie na postojówkach.


Kaziczek1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tutaj nowy i mam nadzieję, że piszę w odpowiednim wątku.

Od trzech dni jestem w szczęśliwym posiadaniu b6 jednak radość nie trwała długo.

Wczoraj podczas wieczornej przejażdżki zauważyłem, że manetka nie włącza świateł drogowych (kiedy biorę ją do siebie światła się pojawiają także prąd i żarówki są), próbowałem poratować się przeciwmgłowymi ale jak się okazało te świecą jedynie w pozycji przełącznika na światła postojowe. Spotkaliście się może z czymś takim? Gdzie szukać przyczyny i jak z tym walczyć? :(

Pozdrawiam! 

Edit. Sprawdzałem na każdej pozycji włącznika. 

Edytowane przez Kaziczek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat. Zdecyfowalem się na wymianę części, które najprawdopodobniej są uszkodzone. Potrzebuję Waszej pomocy przy doborze części. Mój główny włącznik świateł ma nr OEM 8E0941531A i funkcję auto. W sklepach pod tym numerem OEM są głównie włączniki bez auto (te z auto kosztują ponad 200pln co na ten moment trochę przekracza budżet). Czy w takim przypadku też będę musiał przekładać kable? Druga sprawa jest taka jaką manetkę do kierunków/długich dobrać. Jest tego od groma a dopiero zaczynam przygodę i nie chcę wydać pieniędzy na marne. Istnieje możliwość sprawdzić części po np nr VIN? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a jak ty włączasz te długie światła?? Po co chcesz wymieniać przełącznik świateł (OEM 8E0941531A ) - długie światła włączasz pchając manetkę przy kierownicy do przodu (pociągając manetkę mrugasz, pchając ją do przodu włączasz długie na stałe), przy jednoczesnym przełączeniu włącznika świateł na światła krótkie/mijania (przekręcasz go na maksa w prawo)

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się zabiera do tematu od złej strony. Usterki które opisujesz najprawdopodobniej świadczą o uszkodzonym,źle dobranym lub źle podłączonym przełączniku świateł.

Skoro masz funkcję auto to powinieneś mieć też czujnik zmierzchu w lusterku. Czy masz taki czujnik? Sprawdź również wersję MCE (jaka literka na końcu oznaczenia).

Wyjmij i sprawdź oznaczenie włącznika oraz napisz na który pin wchodzi żółty kabel w kostce włącznika (na 11 czy 13). Manetkę od świateł drogowych zostaw w spokoju.

Jeśli posiadasz, sprawdź vagiem błędy w MCE.

Tak jak kolega napisał żeby wyjąć włącznik wciskasz pokrętło i przekręcasz w prawo a następnie wyciągasz włącznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2019 o 19:28, Kaziczek1991 napisał:

 Mój główny włącznik świateł ma nr OEM 8E0941531A i funkcję auto. W sklepach pod tym numerem OEM są głównie włączniki bez auto (te z auto kosztują ponad 200pln co na ten moment trochę przekracza budżet). 

Zacznijmy od tego, że włącznik świateł w B6 z funkcją auto nie może mieć końcówki A tylko B. Włącznik może mieć tylko założoną "górę" z włącznika z auto a dalej jest zwykłym włącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...