Jump to content
1 1
Brn90

Seat Exeo / Blizniak A4 B7 / Klimatronic nie rowno chlodzi.

Recommended Posts

Witam,

potrzebuje pomocy przy climatronicu.

Zauwazylem, ze nie chlodzi klima tak jak powinna - tzn z mojej strony kierowny lewy nawiew chlodzi bez problemu. 
z trzech srodkowych lewy chlodzi, srodkowy jako tako a prawy oraz skrajnie prawy nawiew pasazera dmuchaja cieplym powietrzem.

Chcialem jako pierwsze zrobic diagnostyke cos tam otwierania i regulacji klap nawiewu czy jakos tak sie to zwalo lecz trafilem na inny jeszcze problem.

Mianowicie nie jestem w stanie wejsc w "ukryte" menu climatrocnica. 
Ponoc w Audi powinno sie nacisnac recyrkulacje + gorny nawiew lecz ani ta ani miliony innych kombinacji nic nie zmieniaja. 
Jedyne co moge zmienic to zschynchronizaowac obie temperatuty aby zmieniajac swoja zmianiala sie rowniez pasazera.

Ktos mial podobny problem?

Ukryte menu jest w a4 b5. Tu musisz vagiem odczytać błędy. Na 99% masz problem z silniczkiem klap. 

Druga opcja to mało czynnika w układzie, takie przypadki były już opisywane na forum.

24 minuty temu, bobikos napisał:

Druga opcja to mało czynnika w układzie, takie przypadki były już opisywane na forum.

Potwierdzam może to być mało czynnika, myślę że osoby zajmujące się tym szybko i tanio Ci to ogarną, zrobić serwis klimy nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli nie robiłeś w ostatnim czasie.