Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatarta sprężarka klimatyzacji B7, 1.9TDI


bradock1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety okazało się, że mam zatarta/uszkodzoną sprężarkę klimatyzacji w B7/2005. Wcześniej zerwało mi się sprzęgło i przy demontażu mechanik sprawdził sprężarkę. Teraz mam pytanie czy podejdzie mi Denso DCP02041? Koszt nowej około 900zł. Czy lepiej regenerować albo szukać używki?

Poniżej model uszkodzonej sprężarki

Kompresor.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności jaki masz numer nadwozia masz taki oto wybór dla silnika BKE;BRB 


Ch No: >>8E-6-400 000*             11/04-06/08        6SEU14C            DCP02038
Ch No: 8E-7-000 001>>             11/04-06/08         6SEU14C            DCP02041     8E0260805CB 
Ch No: 8E-7-000-001>>             11/04-06/08         6SEU14C            DCP02052     8E0260805CG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z danych katalogowych denso tak to by było.

To co masz wyżej to info z katalogu kompresorów denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc. Nowa Denso DCP02038 około 1100zł. Jeśli montuje się nowy kompresor to co jeszcze trzeba wymienić? Osuszacz?

Przed demontażem sprężarki wyciągnęli mi na serwisie gaz i przy okazji wymienili dławik. Stary nie był jakoś specjalnie brudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zatarciu koniecznie skraplacz osuszacz i dlawik do tego plukanie układu. I wszystkie nowe oringi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że droga inwestycja mnie czeka. Nowe oringi - możesz coś więcej o tym napisać bo nie bardzo wiem jakie? I jak skraplacz dobrać do tego?

Edytowane przez bradock1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz sobie etke online i poszukaj uklad klimatyzacji i tam znajdziesz wszystkie numery oe oringów, albo podjedz do aso to Ci powiedza jakie oringi i ile potrzeba. Generalnie groszowe sprawy ok.4 zł za szt. 

Skraplacz polecam nissensa ok 300zl. Odezwij sie do kolegi @dzik to Ci ogarnie co tam potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Znajdz sobie etke online i poszukaj uklad klimatyzacji i tam znajdziesz wszystkie numery oe oringów, albo podjedz do aso to Ci powiedza jakie oringi i ile potrzeba. Generalnie groszowe sprawy ok.4 zł za szt. 

Skraplacz polecam nissensa ok 300zl. Odezwij sie do kolegi @dzik to Ci ogarnie co tam potrzeba.

Ok dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...