Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8t Quattro] - pojedyncze drgania przy dodaniu gazu na mocno rozgrzanym.


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry powiem, że nie spodziewam się magicznego rozwiązania, bo dojść do tego co może być uszkodzone w tym układzie napędowym póki się totalnie nie wysypie graniczy z cudem :)

 

Mam u siebie taką przypadłość jak auto jest już dobrze rozgrzane (powiedzmy potrzeba kilkunastu kilometrów) to pojawia się pojedyncze szarpnięcie w dwóch sytuacjach.
-Jazda na tym samym biegu, odpuszczenie gazu i ponowne lekkie naciśnięcie skutkuje takim pojedynczym szarpnięciem
-Takie samo szarpnięcie tylko podczas zmiany biegów - chyba częściej podczas redukcji

Fakty:
-Nie jest to super mocne, ale odczuwalne.
-Nie szarpie w momencie dodania gazu, tylko chwilę po
-Nie ma żadnych stuków
-Żadnych błędów
-Napinacz, lańcuch, rozrząd powymieniane

 

Ogólnie podejrzeń mam multum, ale nic nie wygląda na tyle zużyte aby mogło wskazywać, że to jest to.
 

Czy ktoś u siebie też zaobserwował coś takiego?

 

Auto oczywiście po programie, ale nie mogę też jednoznacznie powiedzieć czy objaw ten nie występował wcześniej.
 

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykluczyleś zawieszenie silnika i skrzyni to pozostaje podpora wału i poduchy dyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja mam u sobie ten Twój pierwszy obiaw. Jazda na wprost bądź z góry i dodanie gazu skutkuje lekkim szarpnięciem.  Ja obstawiam coś z napędem, że tylny wał jest minimalnie później załączony i przez to czuć takie coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mam wrażenie, że to od napędu raczej. Nie do konca rozumiem, czemu dopiero jak się mocno nagrzeje.

Póki co zamówiłem po jednym przegubie wewnętrznym na tył i na przód na sprawdzenie (mają trochę wiekszy luz), ale jakoś mało mi się wydaje, że to ich wina. Chyba musiałoby być ze 2cm luzu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam to samo, tyle że najczęściej przy dodaniu gazu na niskich obrotach (troche powyżej 2tyś) i wysokim biegu.

Co tam u Was wyszło? podpora wału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...