Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zmiana tarcz na grubsze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Zamierzam zmienić u siebie w aucie tarcze i klocki. Obecnie mam tarczę chyba 288 a grubość to na pewno 22 mm, zaciski to Ate 885 i 886/57

Moje pytanie to czy taki zestaw 25 mm grubości podejdzie pod te zaciski ? Nic nie będzie trzeć obcierać i czy będzie pasował na piastę ?

TARCZE-KLOCKI-TEXTAR-PRZOD-VW-PASSAT-B5-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 357 zł - TARCZE KLOCKI TEXTAR PRZÓD VW PASSAT B5 B5FL 288MM (7932924750). Allegro.pl - Radość zakupów i...

Z góry dziękuje za odpowiedź

Opublikowano

Nie było tarcz 288/22mm tylko 280/22 i 288/25mm

Możesz zrobić swapa na 312/25mm albo 320/30mm 

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor

Dev dzięki za wyjaśnienie

A powiedz mi jeszcze jedno w  te zaciski co mam wejdzie ten w/w zestaw ?

Edytowane przez andrzej-pts

Opublikowano

288/25

Opublikowano
  • Autor

tak 288/25 ten textara

Opublikowano
  • Autor

swapa na razie nie chcę robić

Opublikowano

Taki "przeskok" na 288/25 nie ma sensu choćby z ekonomicznego punktu widzenia więc jeśli kolegę nie przekonują argumenty by zrobić swap na coś konkretniejszego (320/30), to lepiej mu będzie pójść chociaż w 312/25 gdyż:

komplet klocki+tarcze 280/22: 392-415zł
komplet klocki+tarcze 288/25: 448-479zł
komplet klocki+tarcze 312/25: 482-513zł

komplet klocki+tarcze 320/30: 608zł
(tarcze: gładkie Otto Zimermanny, klocki: Ferodo lub Zimmermanny)

A zaciski od hamulców 280/22 mają inne numery oryginałów w porównaniu do 288/25 (oraz 312/25) bo m.in. mają inne średnice tłoczków (54 vs. 57mm). Jarzma też są inne. Więc tak czy siak trzeba zainwestować również w te części... :whistling: 

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Bayer nie chcę robić swapa i pchać się w dodatkowe koszta bo i tak w przyszłym roku zmieniam autko na B8, po prostu chcę bezpiecznie pojeździć do wiosny.

Powtórzę jeszcze raz

- mam zaciski z wybitymi numerami 885/57 i 886/57

- na jarzmie jest numer 569

Interesuje mnie tylko jedna sprawa czy w te moje zaciski i jarzma wejdzie ten zestaw textara

TARCZE-KLOCKI-TEXTAR-PRZOD-VW-PASSAT-B5-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 357 zł - TARCZE KLOCKI TEXTAR PRZÓD VW PASSAT B5 B5FL 288MM (7932924750). Allegro.pl - Radość zakupów i...

Oczekuje jasnej odpowiedzi TAK czy NIE

Ps. A że teraz mam założone tarcze 280/20 to pewnie poprzedni właściciel założył je z oszczędności tak przynajmniej mi się wydaje.

 

Opublikowano

Zmierz średnicę tarczy która masz na aucie

Opublikowano
  • Autor

ok zaraz podjadę do kolegi i zmierzę te cholerne tarcze

Dev a po numerach zacisków nie możesz mi powiedzieć czy ten zestaw będzie pasował ???

Edytowane przez andrzej-pts

Opublikowano

W tej samej cenie co te Textary z klockami które podlinkowałeś masz kompletny swap na 320/30, wiesz od kogo :hi: :wink: 
Starczy Ci z luzem do przyszłego roku, kolejny właściciel też będzie jeszcze długo zadowolony.

Jedyna dodatkowa robota to wymiana jarzm i odpowietrzenie układu hamulcowego...

No ale to już SWAP :whistling: 

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Zmierzyłem tarczę i ma dokładnie 284 mm średnicy (zapewne wcześniej jakiś baran je przetaczał} i 21,5 mm grubości na górnym rancie a tam gdzie chodzi klocek to jest około milimetr cieńsza. Jest też 5 mm luzu między górą tarczy a jarzmem.

Bayer nie mam nic przeciwko swapowi ale mam stalowe zimówki 16 cali 6J z ET50 i myślę że zacisk pod tarcze 320 mógłby tam nie wejść, poza tym załóżmy ze miał bym już te 320 z przodu to pasowało by też tył powiększyć no i zapodać nowe przewody elastyczne na tył i przód. Teraz to już bardziej skłaniał bym się na zmianę tylko przodu na 312.

hm biorąc pod uwagę stan moich tarcz to po zmianie na nowe 288 różnica w hamowaniu była by wielka a już po zmianie na 312 to pewnie była by masakra haha

tarcza 2.jpgmoja tarcza.jpg

Edytowane przez andrzej-pts

Opublikowano
  • Autor

pierwsze zdjęcie to około 1,5 roku temu jak zmieniałem klocki a drugie to stan obecny

Opublikowano

Rozumiem :)
O zaciski pod 312/25 z klockami ATE i tarczami ori ze sporym mięsem też wiesz kogo pytać jakby co :wink: 

Opublikowano
  • Autor

No i postanowione zaczynam szukać części i robię swapa na 312

Może mi ktoś powiedzieć jaki numer jest wybity na jarzmie pod zaciski Ate 886,885/57 tak żeby weszła tam tarcza 312 mm ?

451 czy 569 ? Czy może jakiś inny ?

Opublikowano

Jak  by co mam komplet na przód 320 robiony przez Deva (kolor czerwony)z rok jeździł u mnie i z rok leży w garażu..

Opublikowano
  • Autor

320 nie wejdą mi w stalowe zimówki

szukam części pod 312 bo w zupełności mi wystarczą

ma ktoś może taki zestaw jarzma zaciski tarcze i klocki ?

Opublikowano

Jak już Ci pisałem - mam na zbyciu zaciski, praktycznie nowe klocki ATE i ori tarcze 312/25 (zużycie 1mm) - zdjęte z auta tylko dlatego, że robiłem kiedyś swap na heble S4. BEZ JARZM.

PW jakby co :hi:

Opublikowano
  • Autor

jak byś miał jeszcze jarzma do tego to na pewno byśmy się dogadali a tak to troszkę lipa

Opublikowano
  • Autor

mam już jarzma i zaciski  :banan:

komplet P+L  za 180 zeta i myślę że jest to dobra cena bo są w dobrym stanie :)

mimo wszystko i tak je dokładnie wyczyszczę i pomaluje bo lubię taką robotę

koleś przy mnie demontował je z auta w którym siedziały tarczę 312 tak że mam pewność że będą pasowały

Teraz pozostaje mi tylko zakup nwych tarcz i klocków i jadę z tematem haa

hm cały czas chodzi mi po głowie zestaw Textara bo w sumie to dobra firma

co o tym myślicie ?

Edytowane przez andrzej-pts

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.