Jump to content
1 1
andrzej-pts

Zmiana tarcz na grubsze

Recommended Posts

Witam

Zamierzam zmienić u siebie w aucie tarcze i klocki. Obecnie mam tarczę chyba 288 a grubość to na pewno 22 mm, zaciski to Ate 885 i 886/57

Moje pytanie to czy taki zestaw 25 mm grubości podejdzie pod te zaciski ? Nic nie będzie trzeć obcierać i czy będzie pasował na piastę ?

TARCZE-KLOCKI-TEXTAR-PRZOD-VW-PASSAT-B5-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 357 zł - TARCZE KLOCKI TEXTAR PRZÓD VW PASSAT B5 B5FL 288MM (7932924750). Allegro.pl - Radość zakupów i...

Z góry dziękuje za odpowiedź

Posted (edited)

Nie było tarcz 288/22mm tylko 280/22 i 288/25mm

Możesz zrobić swapa na 312/25mm albo 320/30mm 

Edited by Dev

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Posted (edited)

Dev dzięki za wyjaśnienie

A powiedz mi jeszcze jedno w  te zaciski co mam wejdzie ten w/w zestaw ?

Edited by andrzej-pts

288/25

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

tak 288/25 ten textara

swapa na razie nie chcę robić

Posted (edited)

Taki "przeskok" na 288/25 nie ma sensu choćby z ekonomicznego punktu widzenia więc jeśli kolegę nie przekonują argumenty by zrobić swap na coś konkretniejszego (320/30), to lepiej mu będzie pójść chociaż w 312/25 gdyż:

komplet klocki+tarcze 280/22: 392-415zł
komplet klocki+tarcze 288/25: 448-479zł
komplet klocki+tarcze 312/25: 482-513zł

komplet klocki+tarcze 320/30: 608zł
(tarcze: gładkie Otto Zimermanny, klocki: Ferodo lub Zimmermanny)

A zaciski od hamulców 280/22 mają inne numery oryginałów w porównaniu do 288/25 (oraz 312/25) bo m.in. mają inne średnice tłoczków (54 vs. 57mm). Jarzma też są inne. Więc tak czy siak trzeba zainwestować również w te części... :whistling: 

Edited by BeyerBrown

Bayer nie chcę robić swapa i pchać się w dodatkowe koszta bo i tak w przyszłym roku zmieniam autko na B8, po prostu chcę bezpiecznie pojeździć do wiosny.

Powtórzę jeszcze raz

- mam zaciski z wybitymi numerami 885/57 i 886/57

- na jarzmie jest numer 569

Interesuje mnie tylko jedna sprawa czy w te moje zaciski i jarzma wejdzie ten zestaw textara

TARCZE-KLOCKI-TEXTAR-PRZOD-VW-PASSAT-B5-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 357 zł - TARCZE KLOCKI TEXTAR PRZÓD VW PASSAT B5 B5FL 288MM (7932924750). Allegro.pl - Radość zakupów i...

Oczekuje jasnej odpowiedzi TAK czy NIE

Ps. A że teraz mam założone tarcze 280/20 to pewnie poprzedni właściciel założył je z oszczędności tak przynajmniej mi się wydaje.

Zmierz średnicę tarczy która masz na aucie

+48 693 45 66 99

Posted (edited)

ok zaraz podjadę do kolegi i zmierzę te cholerne tarcze

Dev a po numerach zacisków nie możesz mi powiedzieć czy ten zestaw będzie pasował ???

Edited by andrzej-pts

Posted (edited)

W tej samej cenie co te Textary z klockami które podlinkowałeś masz kompletny swap na 320/30, wiesz od kogo :hi: :wink: 
Starczy Ci z luzem do przyszłego roku, kolejny właściciel też będzie jeszcze długo zadowolony.

Jedyna dodatkowa robota to wymiana jarzm i odpowietrzenie układu hamulcowego...

No ale to już SWAP :whistling: 

Edited by BeyerBrown

Posted (edited)

Zmierzyłem tarczę i ma dokładnie 284 mm średnicy (zapewne wcześniej jakiś baran je przetaczał} i 21,5 mm grubości na górnym rancie a tam gdzie chodzi klocek to jest około milimetr cieńsza. Jest też 5 mm luzu między górą tarczy a jarzmem.

Bayer nie mam nic przeciwko swapowi ale mam stalowe zimówki 16 cali 6J z ET50 i myślę że zacisk pod tarcze 320 mógłby tam nie wejść, poza tym załóżmy ze miał bym już te 320 z przodu to pasowało by też tył powiększyć no i zapodać nowe przewody elastyczne na tył i przód. Teraz to już bardziej skłaniał bym się na zmianę tylko przodu na 312.

hm biorąc pod uwagę stan moich tarcz to po zmianie na nowe 288 różnica w hamowaniu była by wielka a już po zmianie na 312 to pewnie była by masakra haha

tarcza 2.jpgmoja tarcza.jpg

Edited by andrzej-pts

pierwsze zdjęcie to około 1,5 roku temu jak zmieniałem klocki a drugie to stan obecny

Rozumiem :)
O zaciski pod 312/25 z klockami ATE i tarczami ori ze sporym mięsem też wiesz kogo pytać jakby co :wink: 

No i postanowione zaczynam szukać części i robię swapa na 312

Może mi ktoś powiedzieć jaki numer jest wybity na jarzmie pod zaciski Ate 886,885/57 tak żeby weszła tam tarcza 312 mm ?

451 czy 569 ? Czy może jakiś inny ?

Jak  by co mam komplet na przód 320 robiony przez Deva (kolor czerwony)z rok jeździł u mnie i z rok leży w garażu..

320 nie wejdą mi w stalowe zimówki

szukam części pod 312 bo w zupełności mi wystarczą

ma ktoś może taki zestaw jarzma zaciski tarcze i klocki ?

Jak już Ci pisałem - mam na zbyciu zaciski, praktycznie nowe klocki ATE i ori tarcze 312/25 (zużycie 1mm) - zdjęte z auta tylko dlatego, że robiłem kiedyś swap na heble S4. BEZ JARZM.

PW jakby co :hi:

jak byś miał jeszcze jarzma do tego to na pewno byśmy się dogadali a tak to troszkę lipa

Posted (edited)

mam już jarzma i zaciski  :banan:

komplet P+L  za 180 zeta i myślę że jest to dobra cena bo są w dobrym stanie :)

mimo wszystko i tak je dokładnie wyczyszczę i pomaluje bo lubię taką robotę

koleś przy mnie demontował je z auta w którym siedziały tarczę 312 tak że mam pewność że będą pasowały

Teraz pozostaje mi tylko zakup nwych tarcz i klocków i jadę z tematem haa

hm cały czas chodzi mi po głowie zestaw Textara bo w sumie to dobra firma

co o tym myślicie ?

Edited by andrzej-pts

Textar jest jak najbardziej Oki. 

jest B6 AVF quattro pierwszy diesel, i chyba jednak ostatni ;)

było B5 AAH quattro | krótko był Ford Thunderbird Lx 4.6 v8 | było B4 AAH quattro

Posted (edited)

Kup do tych zacisków reperaturki Frenkita albo Autofrena bo te wszystkie gumki i uszczelki po latach zawsze proszą się o wymianę, nawet jak "do końca działały OK"
Czy dobra cena za zaciski i jarzma pod hebel 312/25? Polemizowałbym :D
U mnie komplet pod 320/30 miałbyś za 250zł a za dodatkowe 100zł tarcze i klocki do tego, niedawno zdjęte z samochodu, a w hamowaniu to przeskok, także interesu życia nie zrobiłeś...
Tak, pamiętam - nie podejdzie Ci ten zestaw pod stalówki. 
Jakby co mam tarcze ori i klocki ATE pod 312/25 - odezwij się na PW jakby co :hi:

PS.

W dniu 9.07.2019 o 19:57, andrzej-pts napisał:

mimo wszystko i tak je dokładnie wyczyszczę i pomaluje

Ja tam bym takich hamulców specjalnie nie eksponował jakimś żywym kolorem... bo nie ma czego pokazywać... na Twoim miejscu pomalowałbym je na kolor PRZEŹROCZYSTY :decayed:
W cabrio miałem hamulce z S4 i były pomalowane na czarno, nie miałem nawet blaszek S4. Takie kolorowanie zacisków w samochodzie niesportowym kojarzy mi się ze świecącymi adidasami... no ale co kto lubi.

:wink:

Edited by BeyerBrown

haha bayer dobry masz bajer

wiem że nie zrobiłem interesu życia ale dla mnie to dobra cena i uj nie pieniądze

nie martw się nie będę ich malował jakimś krzykliwym kolorem po prostu będą czarne lub szare bo przezroczystego nie znalazłem :P

a reperaturki autofrena zamówiłem już we wtorek

No i git, grunt byś dobrze wszystko tam oczyścił, przesmarował i poskładał ze sobą. Wężyki też bym wymienił, ~50zł/szt. 

Posted (edited)
13 godzin temu, andrzej-pts napisał:

A reperaturki autofrena zamówiłem już we wtorek

Ciekaw jestem jak to poskładasz :decayed:

Edited by Dev

+48 693 45 66 99

Posted (edited)

Dev Ty nie wiesz jak ? To Ci wyjaśnię - po prostu zakładasz gumę na instrument i i i :sex:

a tak na marginesie tow czerwcu robiłem kompletną regeneracje tylnych zacisków , tam jest wszystko o wiele bardziej skomplikowane i dałem radę, wszystko śmiga aż miło :pali:

przód to dla mnie bajka 😎

Edited by andrzej-pts