Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej A4 B5 1.8T


shonari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem przed wymianą oleju. Samochód kupiłem niedawno ale interesuje mnie jedna rzecz. Mianowicie ten samochód jeździ na oleju Helix 10W40 a z tego co mi wiadomo to półsyntetyk. Czy ten olej może zostać, czy jednak warto go zmienić na np. Motul? Oczywiście po płukance. 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem. 

Chciałbym wymienić ten helix 10w40 na motul x-cess 5w40 i do tego filtr Mann. Po płukance oczywiście. 

Mam tylko obawy co do pracy silnika po wymianie tego oleju. Czytałem, że niektórym zaczyna silnik głośniej pracować. Niektórzy twierdzą, że jak motor jeździł na 10w40 to taki należy lać dalej. 

Wolę zapytać kogoś doświadczonego, niż później żałować.

 

 

Edytowane przez shonari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc to zrobić dobrze, to zacząłbym od zmierzenia ciśnienia oleju, później płukanka spuszczenie oleju oraz zwalenie miski i sprawdzenie stanu smoka pompy oleju i ewentualne mechaniczne czyszczenie miski. Wtedy zalałbym docelowy olej jak wszystko byłoby ok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 18:57, shonari napisał:

Witam, 

1.  Mianowicie ten samochód jeździ na oleju Helix 10W40 a z tego co mi wiadomo to półsyntetyk.

2. Czy ten olej może zostać, czy jednak warto go zmienić na np. Motul? Oczywiście po płukance. 

 

1. Tani olej dobry przy zagazowanym silniku dla tych co robią dziesiątki tysięcy km rocznie.

2. Może zostać lub go zmień na coś lepszego z 10W40. Czemu na Motyla są lepsze oleje ? Czemu po płukance masz gaz to silnik powinien być czysty?

Poszukaj  dobrego oleju 10W40 /nie wszystkie to nazywane żargonowo półsyntetyki/ lub 5W40/nie wszystkie są syntetykami takich w motoryzacji nie ma co najwyżej te najlepsze w 70-80% są  syntetykami/ ważne aby olej miał jak najwyższy wskaźnik lepkości kinematycznej w temperaturze roboczej silnika dodatkowo przydałby się możliwie najwyższy TBN.

Zamiast płukanki do starego oleju na 2-3 tys. km przed wymianą zalej pakiet TBN np. od EUROLA sprawi się lepiej niż zwykła15 minutowa płukanka.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...