Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Nadchodzi "Kulfon" - parowóz wielozadaniowy


rtocki

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie foto zaktualizowane: stan docelowy, ramka weg, pewne mody kosmetyczne (spostrzegawczy zauważą, porównując z pierwszymi fotkami jeszcze z DE), tradycyjna życzliwość kolegów objawiona napisem (jeśli nieczytelny zacytuję: mydło i woda, to zdrowie i uroda). Niestety nie wiem jak długo uda mi się utrzymać w tym pięknym (a z każdym dniem takiej pogody, jeszcze piękniejszym) stanie, bo mama coś wspomina o obciachu i umyciu, zwłaszcza że ma ze mną jechać za parę dni do Wawy. Ale będę walczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd auta swiadczy o kierowcy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco inne zdanie, nie wygląd tylko dbanie o prawidłową eksploatację i stan techniczny, napisz jakiego oleju używasz, jakich filtrów, klocków, opon itd, to Ci powiem coś o kierowcy (katowanie silnika benzynowego-skonstruowanego jako spalającego benzynę, lpg-iem już widzę :wink4: ). Auto ma jeździć bo do tego służy, i potrzebuje takiej obsługi aby jak najlepiej robiło to do czego zostało skonstruowane. Wyglądać to mają d*py na wybiegu (choć mogą mieć kiłę - ale tego nie widać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Castrol Edge Sport 10W60, Opony Dunlop SP SPORT 9000, filtry Filtrona :naughty:, klocków nazwy juz nie pamietam wymieniałem zeszłego lata :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest sucho to cieszy mnie widok czystego auta, chyba jak wiekszosc ludzi ;). Mniejsza o to. Pozdrowienia dla kulfonowozu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że spotykam się z różnymi opiniami na temat możliwości montażu większych hamulców w kołach 15, zmuszony byem niestety założyć 16-tki. Oczywiście w grę wchodziły tylko jakieś pancerne, bo szajsy, które tylko wyglądają skasowałbym w parę tygodni. Ori 16-tki tanie jak barszcz więc nie było problemu z zakupem. Nawet opony są na nich i to ponad 6 mm GoodYearki NCT, ale pójdą do piekła bo już zamówiłem zgodnie z moimi wymogami wyższe od standartu czyli 205/60 16 Optigripy. Fotka znów unikatowa bo Kulfon po kąpieli przedświątecznej.

kulfon09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He , he podaj przykład (zaznaczam , że płaciłem po 60,- za sztukę, więc konkurencji jakoś nie widzę)

No i na srebrnym aucie IMO tragedii nie ma (na ciemnym pewnie tak)[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2009, 16:26_________________________________________________No od dziś Kulfon ma zgodnie z koncepcją nowe kopytka. Prześwit powiększony w sam raz na cudowne "autostrady" w PL, kondony GoodYear Optigrip 205/60/R16 czyli na średnicy większe ok 2cm od standartu o wys. 55

kulfon12.jpg

a tu jeszcze jedna fotka, specjalnie dla zacietrzewionych w walce o swoje łopatki w piaskownicy :thumbdown:

(przy okazji pozdrawiam rob'a - on pewnie rozumie o co mi chodzi :wink4: )

kulfon13.jpg[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 22:58_________________________________________________no i mam dylemat moralny, jakiś czas temu, ktoś zaproponował mi transakcję barterową (towar za towar); za kilkanaście kilogramów złomu (mieszany na dodatek, zarówno stopy Fe jak i Al - bezczelność w dzisiejszych czasach sortowania wszystkiego) oczekiwał flaszki 0.7, na co pochopnie się zgodziłem (będąc nieco zmęczonym). Wydaje mi się że powinienem renegocjować te warunki i zażądać zwrotu 0.7 , bo czuję się moralnie wykorzystany, a oto co otrzymałem w zamian (zakrawa na skandal):

zestawk.jpg

no ale fakt faktem muszę stwierdzić, że pełne 93 a może nawet 94 PS :wink4: robią robotę. (A podobno wg niektórych tzw. "tiunerów-serwisów", takie graty się nie stroją - info na PW , no nikt ze znanych, ale jest firma co się ceni i myśli - ale tylko myśli, że jak im wyszło coś przy benzynach to i wie o tdi wszystko :polew: )[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2009, 00:50_________________________________________________no i w końcu napis na klapie (tdi srebrne czyli 90 PS) prawie się zgrał z rzeczywistością (wyszło 85 PS, na 90 już kopcił mocno)

kulfon170a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki ten Twój kulfon :naughty: Pochwal się lepiej z jakiego dokładnie silnika (alfy) wziąłeś IC, może rozpoczniesz nowy trend na forum... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pisałem nie wiem dokładnie z jakiej Alfy, szrot specjalizował się w Alfach/Lanciach ale obsługujący cizio był średnio rozgarnięty i nie wiedział co z czego leży na półkach...

A jeszcze coś dla tych co płaczą: gleba, gleba więcej gleby...., Zapraszam na kreskę ze mną:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letko zakopcił fakt, ale zauważyłem że najbardziej zakapca na shell gtl-u (tym z gazu) a takim był wtedy zalany, bo strojenie i na codzień jest bioester z Bliskiej, poza tym mam dziurkę w IC (wiem bo sam zrobiłem - diaks mi się omsknął jak przycinałem od dołu niepotrzebne mocowania na tym IC :decayed: )

A no i nowe foto, tradycji stało się zadość :naughty:

tradycja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha z tym myciem auta sie zgodze ! :D ja mam tak samo brudne :D bo wiem ze na park placu zadna stara oma mi torebka nie przerysuje :) i nikt blisko nie bedzie przechodzic hahaha zeby nie byc brudnym :D a tak to swietne autko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...