Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy AHU


Norbertos
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Hezen,

Rekomendowane odpowiedzi

B5 1.9 TDi 90km AHU WG

Witam od dwóch tygodni albo dłużej mecze się z trybem awaryjnym, wszystko wydaje mi się ze przejrzałem, po logach widać ze brak powietrza w dolocie, komputer wykrył tez błąd P1549 czy jakoś tak „brak ciśnienia doładowania powietrza-zwarcie do masy”.

Gdzie mogę szukać tego zwarcia? Czy może coś innego? 

Wymieniona przepływka i zawór N75

Edytowane przez Norbertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przem8 napisał:

Sprawdź wiązkę od n75.

Nigdzie nie widzę śladu przetarć, jest w izolacji. Może być tak ze w komputerze nie łączy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawy przeprowadzone z użyciem tylko oka w przypadku zwarć w instalacj elektrycznej samochodu, są w 99% niemożliwe do wykonania. Bez miernika się nie obejdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hezen napisał:

Naprawy przeprowadzone z użyciem tylko oka w przypadku zwarć w instalacj elektrycznej samochodu, są w 99% niemożliwe do wykonania. Bez miernika się nie obejdzie.

 

Wiązka prowadzi do komputera, zdemontowałem obudowę komputer odłożyłem na bok(nie odłączając) sprawdziłem multimetrem jest ciągłość bodajże 12-13V (napięcie prawidłowe w każdym bądź razie), przewody w miejscach widocznych dla oka są ok. Mam rozcinać izolacje wiązki i sprawdzić dokładniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzysz te napiecie? Na wtyczce zaworu n75 przykładasz sondy do 1 i 2 pinu? Jeśli tak to masz zwarę i dlatego ECU zapisuje błąd.

"Napięcie zasilające N75 jest i powinno być w obydwu przypadkach zawsze takie samo i wynosi tyle co napięcie akumulatora na włączonym tylko zapłonie oraz tyle ile na całej instalacji przy pracującym silniku a zatem 12 i więcej Volt. Napięcie na wtyczce od N75 nie mierzy się przykładając sondy multimetru do obydwu gniazd we wtyczce tylko jedną sondę łączy się z gniazdem (pinem) nr 1 wtyczki a drugą z masą na silniku. Na pin nr 2 wtyczki jest podawana masa impulsowo a nie stale więc nie ma sensu mierzyć napięcia pomiędzy pinami." - Sztomel forum vwgolf.pl

Dodatkowo mierzysz ciągłość w ten sposób że odpinasz wtyczkę od n75 i od kompa. Przykładasz jedną sondę do pinu numer 1 wtyczki n75 a drugą do odpowiadającemu pinowi we wtyczce ECU, a później do masy pojazdu. Analogicznie robisz z drugim pinem wtyczki n75. W ten sposób sprawdzasz osobno każdy z przewodów czy mają ciągłość czy zwarcie do masy. No prościej się nie da. 

I nie nie musisz ciąć izolacji, koszulek i itp. robisz to gdy będziesz pewny że któryś z przewodów ma zwarcie do masy pojazdu. I jeszcze raz powtórzę, musisz odpiąć wtyczkę od n75 i ECU... inaczej nie sprawdzisz wiązki, analogicznie postępuje się w przypadku zwarć w innych obwodach które ECU bezpośrednio steruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego, jutro się tym zajmę. Muszę tylko znaleźć która to kostka. 

Mierzyłem plus i do masy i minus do masy tez między pinami sprawdziłem.. w skrzynce  gdzie komputer nie wiedziałem która to kostka. Jeśli mniej więcej wiesz która, to powiedz jeśli możesz.

dzieki ci wielkie @Hezen za pomoc i oblasnienie, co do sprawdzania ciągłości to wiem mniej więcej skończyłem elektryka szkoda ze nie samochodowego 

Edytowane przez Norbertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci napisałem co i jak zrobić.

Masz napisane tak prosto że już prościej się nie da. A jak dalej nie potrafisz poprawnie sprawdzić wiązki to ja odpuszczam i to jest mój ostatni post w tym temacie.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem, spokojnie nie jestem taki zielony w motoryzacji, ogarniam dużo rzeczy w aucie samodzielnie bez warsztatów. 

Dziękuje jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinologi ECU nie podam, bo nie mam etki żeby sprawdzić który pin od czego.

Szukaj u wujka google, najlepiej po numerze sterownika.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hezen, sprawdzone było totalnie wszystko co związanie z turbiną, sama turbina także wszystko jest dobrze. Takie moje pytanie, pompa paliwa może szwankować? Na początku myślałem że za mało paliwa pompa podaje poprzez filtr zapchany wymieniłem i w sumie nic poprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Wiązka sprawna a co z błedem? Jeśli dalej jest to podstaw drugi n75 albo zamień go z n18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...