Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Monsoon Grey Allroad B8.5 CGLC/S-Tronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Szybka wymiana paska osprzętu ? Wymiana napinacza bez problemu łatwy dostęp do śruby i trochę miejsca na manewrowanie aby go wyciągnąć/ włożyć. Klucz 13 do tej operacji i wiertło 4,5 do blokowania napinacza. ( ori napinacz litens)  Sprzęgło alternatora dość mocno siedzi ale idzie odkręcić bez ściągania altka, w CGLC trzpień altka ma splina M10 jak coś.( sprzegielko ori od ina).  To samo rolka prowadząca.( ori również ina) Mało miejsca na wykręcenie śruby ale delikatnie naginamy obudowę wentylatora i nie ma problemu. 
Pasek altka ori conti. 

86E9D6B8-A939-4E30-A2F7-4F8E21C6CE05.jpeg

3883C854-8D44-4504-A5F0-CFA32720CA84.jpeg

483D7906-3282-426F-9AD9-A16933350AB4.jpeg
 

Jakby ktoś miał info czy dwumas z 3.0tdi do s-tronica pasuje do 2.0tdi lub jaka jest różnica to byłbym wdzięczny :) sprzęgła z tego co ogladalem to te same niby. 
 

Co prawda mam drugi dwumas nowy fabrycznie wymieniony na gwarancji ale przy toczeniu się z górki mam chrobotanie/stukanie z okolicy skrzyni, na wolnych obrotach tez szczególnie na zimnym lub jak z 5 min stoi na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku.. . tym razem już sam sobie to ogarnę ale wolałbym włożyć dwumase od 3.0tdi gdyby to podeszło. Dodam filmik może ktoś miał podobnie... 

 

:hi: 

Opublikowano

Inne jest koło na pewno:wink:

Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.02.2021 o 20:58, Wandej napisał:

Inne jest koło na pewno:wink:

Ciekawe czym się różni. Tarcza zabierakowa tez inna. Ciekawe czy otwory mocujace sa takie same i średnica. Może się tylko różni budową i wytrzymałością. Z tego co patrzyłem na aukcjach to waga ta sama niby... 

Opublikowano
Teraz, Norbas napisał:

Ciekawe czym się różni. Tarcza zabierakowa tez inna. Ciekawe czy otwory mocujace sa takie same i średnica. Może się tylko różni budową i wytrzymałością. Z tego co patrzyłem na aukcjach to waga ta sama niby... 

Myślę że rozmiar może być też inny. Jeden pasuje do silników wszystkich 2.0 a drugi do wszystkich 3.0.

Opublikowano
  • Autor

No to teraz pytanie czy skrzynia 0B5 DL501 to wszystko to samo do 2.0tdi i 3.0tdi... Bo jeżeli tak to dwumas bez problemu powinien przypasować. No nic będę miał możliwość mieć porównanie dwoch kół to się wypowiem. 

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Mały up i lekkie odchwaszczaniem po zimie szczególnie w środku :)

EDA09E54-2151-4D54-944B-21FD7627CE0B.jpeg


B3347972-5A0F-4B82-927B-F9F36C71B667.jpeg

9F4C6C42-6B0D-4EA2-BAE1-9C77DD732653.jpeg
 

512AA8DF-0487-446C-A161-5F1DACF64FE2.jpeg

D060D9A4-7799-46CF-A572-0AC45E0F5F0E.jpeg


CACF7FBA-751D-4C50-9A64-75DBAB75D459.jpeg

F0CCD827-4134-43CD-90AE-5B13E86D924A.jpeg

84BA001C-C0EA-4C0B-A16E-DFF616028BE8.jpeg

9EB79952-7A29-44F8-9A63-85AE82F17A4E.jpeg

B87210F9-513B-4FA9-B7BC-62243E6663DE.jpeg

588ABF15-E48F-49F6-80A1-BE30BEA4C359.jpeg

965D2E8A-48D6-4A02-A67F-000655A68892.jpeg

E5E23893-DEBC-446B-999A-8F61F1B7966A.jpeg

E0EBCA8B-1EC0-462F-9700-DCED7C4DABCD.jpeg

EEFEED7C-42B2-4FB1-8920-38812B67FF88.jpeg

4564B2FF-AFBF-4227-B40D-4F71D36F6A03.jpeg

5C70C022-57C2-432C-91D3-3C2A7155E0D2.jpeg

:hi: 

 

 

Edytowane przez Norbas

Opublikowano

Ale fotele wyjmować do sprzątania?:co: kurna ja lubię dokładnie sprzątać ale na taki pomysł jeszcze nie wpadłem ?

Następnym razem zrobię tak samo?

 

 

Opublikowano
22 minuty temu, Malacz330 napisał:

Ale fotele wyjmować do sprzątania?:co: kurna ja lubię dokładnie sprzątać ale na taki pomysł jeszcze nie wpadłem ?

Następnym razem zrobię tak samo?

 

 

Moim zdaniem to słaby pomysł. Taki fotel nie jest zbyt lekki i jest duże ryzyko że wyjmując coś uszkodzisz lub porysujesz. Jak w A4 tak robiłem to porysowałem sobie dekor deski i plastikowy próg wewnętrzny. Tak więc jak już trzeba to polecam obłożenie progu kocem i pomoc drugiej osoby.

Edytowane przez kamelus_

Opublikowano

To się nazywa sprzątanie :oklasky:

Fotele zmieniły kolor :thumbup1:

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Malacz330 napisał:

Ale fotele wyjmować do sprzątania?:co: kurna ja lubię dokładnie sprzątać ale na taki pomysł jeszcze nie wpadłem ?

Następnym razem zrobię tak samo?

 

 

 

3 godziny temu, kamelus_ napisał:

Moim zdaniem to słaby pomysł. Taki fotel nie jest zbyt lekki i jest duże ryzyko że wyjmując coś uszkodzisz lub porysujesz. Jak w A4 tak robiłem to porysowałem sobie dekor deski i plastikowy próg wewnętrzny. Tak więc jak już trzeba to polecam obłożenie progu kocem i pomoc drugiej osoby.

Nom tutaj kamelus ma racje... ja zdziwiłam się przy wyciąganiu foteli. Sporo swego czasu wyciągałem foteli w tesli S czy X i tam samemu idzie je wyciągnąć przez dzrzwi. W a4 są ciężkie i trzeba dwoje żeby przez drzwi je wyciągnąć. Jako, ze sam byłem to na metalowe szyny poszły grube skarpety, oparcia złożyłem z tylu, podniosłem do góry rozłożenie fotele przednie i przesunąłem je na macie bagażnika ;) tak wiec w avancie czy sportback’u idzie je wyciągnąć bez inwazyjnie samemu. W sedanie było by ciężko ? 

2 godziny temu, WojtekA4B8 napisał:

To się nazywa sprzątanie :oklasky:

Fotele zmieniły kolor :thumbup1:

:hi: 

Opublikowano

Fajna robota:hi:a gdzie klameczki z rs4?:wink:

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, instruktor83 napisał:

Fajna robota:hi:a gdzie klameczki z rs4?:wink:

:hi: nie tylko tego brakuje ? auto rozebrane pod sprzedaż ;) 

Opublikowano
W dniu 5.04.2021 o 10:33, kamelus_ napisał:

Moim zdaniem to słaby pomysł. Taki fotel nie jest zbyt lekki i jest duże ryzyko że wyjmując coś uszkodzisz lub porysujesz. Jak w A4 tak robiłem to porysowałem sobie dekor deski i plastikowy próg wewnętrzny. Tak więc jak już trzeba to polecam obłożenie progu kocem i pomoc drugiej osoby.

ja już kilka razy wyjmowałem fotele w B8 i idzie to bez problemu samemu wyjąć bez rysowania plastików itp :D normalnie przez drzwi

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Hubertus01 napisał:

ja już kilka razy wyjmowałem fotele w B8 i idzie to bez problemu samemu wyjąć bez rysowania plastików itp :D normalnie przez drzwi


Ja tam nie miałem ochoty sprawdzać ?

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj miałem chwile to zrobiłem na spokojnie zbieżność i dodatkowo zacząłem koła szykować na lato, czyli mała korekta... 

1F4503C5-E9A9-49DC-B063-1C4B332CA76E.jpeg

F2CF0F9D-653C-44EE-9D8C-8EC59E71F667.jpeg

F9C7D1B7-B968-4D03-B5D3-6CE81D6DF18A.jpeg

 

Opublikowano

Ja już zmieniłem na lato, a wczoraj taka niespodzianka rano:co: Drammen

Jak wyszła zbierzność???

 

20210412_061427.jpg

Opublikowano

@Adam87u was niespodzianka? Wczoraj u nas padał śnieg i żona krzyk bo jej opony letnie założyłem. W połowie kwietnia :facepalm:

Opublikowano
40 minut temu, Rob@k napisał:

@Adam87u was niespodzianka? Wczoraj u nas padał śnieg i żona krzyk bo jej opony letnie założyłem. W połowie kwietnia :facepalm:

:lol1: to ładnie :decayed:

Moja żonka w B7 jeszcze na zimówkach śmiga, ale po niedzieli jestem, więc będzie nowy setup lato:evil:

Opublikowano
6 minut temu, Adam87 napisał:

:lol1: to ładnie :decayed:

Moja żonka w B7 jeszcze na zimówkach śmiga, ale po niedzieli jestem, więc będzie nowy setup lato:evil:

Ja już od 3 tygodni na letnich latam no ale q. Wrzucaj zdjęcia jak wygląda. Dobra bo zaśmiecamy temat Norbertowi :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.