Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o analizę logów, padnięta przepływka?


sebaindy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o analizę logów ponieważ nie jestem w tym szpecem a kolega poprosił mnie o pomoc. Silnik 2.0 alt mechanik mu powiedział że jest uszkodzona sonda. Mnie wydaje się że to bardziej przeplywomiez. A nie chciał bym kumpla na koszty naciągnąć nowa org przepływka kosztuje 850 zł.

Log z podpięta przepływka 

Log 002/033

Log z odpieta przepływka 

Log 002/033

Wywala błąd od sondy ale to na moje przez to że jest bardzo uboga mieszanka powyżej normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka trochę mało mierzy, a z boscha kosztuje raczej ponad 300zl więc po co przepłacać w aso. 

Jest lpg w tym samochodzie? 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest sama benzyna. Kumpel mi dzwonił że jeździł po motoryzacyjnych i mu taką cenę rzucali a wsad 350 sam się dziwię bo do siebie kupowałem za 450 za org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na podstawie tych logów można wykluczyć uszkodzenie sondy? I szukać dalej przyczyn za  ubogiej mieszanki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda działa więc daj jej spokój. Do sprawdzenia jeszcze odma i dolot. Daj log statyczny 2+33 i wklej dokładny kod błędu z opisem.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu osłony okazało się że brakuje separatora odmy. Logi wstawię jutro jak do mnie podjedzie. Czyli przez brak odmy są takie anomalie?

received_2579617482125069.jpeg

received_410429916486354.jpeg

Screenshot_2019-08-08-13-25-38-174_com.facebook.orca.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Powtórz statyczne i dynamiczne 2+33, najlepiej jakby już wszystko było szczelne i kompletne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma została kupiona lecz z poziomu ulicy nie udało się jej zamontować ze względu konieczności ściągnięcia kolektora. Kumpel pojedzie do mechanika na zamontowanie tego. Błąd jaki się wyświetlił od wczoraj jest na zdj. Wcześniej wyświetlał się jeszcze błąd od ubogiej mieszanki po wyczyszczeniu przepływu już się nie wyświetla lecz nie jest idealnie . W logu statycznym dołożyłem jeszcze kanał 36 od tej 2 sondy z błędu i tamta prawdopodobnie jest uwalona ale to chyba nie ma nic wspólnego z składem ubogiej mieszanki.

Dynamiczny 002/033

Statyczny 002/033/036

IMG_20190809_133237.jpg

Edytowane przez sebaindy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...