Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 ASN przekładka na manual


Ronisol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, bo być może ktos z was ogarnia temat czy da się zrobić swap z tiptronica na manual? Kiedyś jakieś tematy o tym były i jedyne co się doczytałem to, że koszta są ogromne ale wszędzie są tematy sprzed paru lat więc zastanawiam sie jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy? Co trzeba kupić? Jakie są koszta robocizny? Czy jest ktos na forum kto ogarnia te tematy? Auto jest w wersjii quattro z 5 biegowym tiptroniciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są warsztaty które przekładają na manuala za 3 tys (części+robocizna). Kolega 2 tygodnie temu przekładał w a6c5 pod Chojnicami za 2,5 tys i stara skrzynia została w rozliczeniu. Póki co bardzo zadowolony,poszukaj może coś w okolicy znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia się zepsuła na amen czy kolega liczy na poprawę osiągów po swapie? Które w mojej ocenie są dyskusyjne, jeśli wziąć pod uwagę elastyczność:

http://www.zeperfs.com/en/match43-6960.htm 

80-120:
5,3s man
5,3s tip

80-180:
19,6s man
21,5s tip

parametr dużo ważniejszy w codziennym użytkowaniu niż przyspieszenie 0-100. No chyba, że koledze zależy na byciu mistrzem prostej spod świateł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle co skrzynia się zepsuła ale doszedłem do wniosku ze 5 biegowy tiptronic serio jest bardzo ale to bardzo zamulony w tym aucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ronisol napisał:

Może nie tyle co skrzynia się zepsuła ale doszedłem do wniosku ze 5 biegowy tiptronic serio jest bardzo ale to bardzo zamulony w tym aucie :D

Gdyby miał 6 biegów i nieco krótsze przełożenia to były całkiem fajny automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze istnieje mozliwosc wlozenia 6 biegowego triptronica zamiast komibnowania z manualem? Mimo wszystko wygodnie sie jezdzi automatem moj ojciec ma 6 biegowego tipa w A6 i zachowuje sie zupelnie inaczej skrzynia od mojej 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w 5HP19 są dwa pierwsze biegi, bo nie są po chwili, z tego co mi wiadomo, spinane na sztywno, jak to się dzieje w przypadku pozostałych biegów, tylko cały czas moment obrotowy przechodzi wtedy przez konwerter hydrokientyczny, a na nim wiadomo - są straty. Stąd te jej zamulenie w ruszaniu ze startu zatrzymanego.
W moim odczuciu dłuższe przełożenia to duży plus bo włączając kick-down'a skrzynia schodzi (najczęściej) do 3 biegu i można na tym biegu spokojnie polecieć aż do 150km/h.
OK, przyznaję, że dużo lepiej ta skrzynia zachowuje się w zestawieniu z moim obecnym samochodem (A6 2.7T) niż 3.0, o czym też mówią czasy przyspieszeń 0-100km/h w danych technicznych:

A6 C5 2.7T 250KM quattro
man - 6,8s
tip - 7,4s

A4 B6 3.0 220KM quattro
man: 6,9-7,1s (różnie podają)
tip: 8,7s
https://www.audi.de/dam/nemo/customer-area/more-information/predecessor-models/a4/pdf/a4b6/2001_06_a4_b6_30_162.pdf

z mocniejszym silnikiem i z jednoczesnym niżej dostępnym max. momentem obrotowym ten sam tiptronic jak widać wykazuje mniejsze zamulenie względem manuala :wink: 
6-cio biegowy tip znany z B7 i C6 jest już pozbawiony tego zamulenia, o czym wspomniał wyżej kol. Ronisol

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zachodzi właśnie pytanie czy istnieje możliwość wsadzenia 6 biegowego tipa do tego samochodu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie pewnie nie był by to duży problem skoro w b7 jest taki to i do b6 podejdzie. Problemy będą ze sterownikami silnika,skrzyni i licznika by się "dogadały",a w b7 jest inne immo i problem już się pojawia.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej temat umrze, bo nie mam za bardzo w swojej okolicy nikogo kto by mógł podchodzić do tematu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzynia 6HP24 z S4 B6 tip? 
Powinna podejść i mechanicznie i elektrycznie...

https://www.audi.de/dam/nemo/customer-area/more-information/predecessor-models/a4/pdf/s4/2005_03_s4_b6_253.pdf 

0,2s różnicy pomiędzy skrzynią man a tip
Przy słabszym silniku pewnie będzie większa rozbieżność, ale myślę, że nie więcej niż 0,5s

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz juz ta skrzynia wygląda ciekawie jeszcze jakby się wypowiedział ktoś kto jakos się orientuje czy rzeczywiscie podejdzie czy nie to by bylo dobrze. Tylko podejrzewam, że znaleźć tą skrzynie nie będzie łatwo 

Edytowane przez Ronisol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...