Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1,8T BFB głowica z wałkami od ADRa


bullecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim BFB głowica wyzionęła ducha (popękała między zaworami). Zakupiłem głowicę od ADRa. Dodam że auto troszke pomodzone (hybryda, FMIC, wtryski, DP, TIP) na 245km.

Ponoć wałki od ADRa są troszkę ostrzejsze, ale waham się czy je zostawić czy wsadzić te od BFB?  Ile tym można ugrać?

Na co się jeszcze przygotować przy wymianie głowicy? Wiem że ta z ADRa nie ma wyjścia na "EGR"- coś tam trzeba będzie zaślepić, zmostkować? (jakby co to SAI mam już wywalony programowo i fizycznie).

Czy wloty w kolektorach ssącym i wydechowym będą pasować?

 

Z góry dzięki za info

Edytowane przez bullecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko pasuje

Nic nie musisz zaslepiac bo nie ma dziury w głowicy na sai :)

Wałek od Adr (oznaczanie j) zamontuj 

Musisz tylko zmienić koło pasowe walka wydechowego (montujesz od bfb, uważaj na klin bo można urwać jak źle koło zajmujesz) i sfrezowac występ na głowicy do rolki napinacza (równo z głowicą)

Edytowane przez Adamek4119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. A wiesz może co te wałki dadzą? Jakis przyrost KM, Nm, mocniajsza / słabsza    góra / dół . Pytam bo rozumiem że po zmianie wałków korekte softu będzie trzeba zrobić i zastanawiam się czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim mocach to wątpie że nawet 5 KM dadzą. Wałki się przydają na grube mody, ale jak już masz to możesz dać. Góra się poprawia trochę, co jest odczuwalne przy dużych turbinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw swoje walki i nie kombinuj. Jesli juz chcesz zmieniac to tylko ssacy, ale korekta softu bedzie wymagana.

 

PS: to nie egr tylko combi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...