Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilę ... zaczynasz od d*py strony ... jak chcesz bawić się w car audio rozeznaj co masz na pokładzie, a dokładnie jakie radio (generalnie czy można podłączyć pod nie suba, a ku temu trzeba 4x wyjście liniowe sygału audio: LP, PP, LT i PT oraz przewód remote do sterowanie załączeniem wzmaka), jakie głośniki i jak są zasilane (aktywne przez suba fabrycznego, czy pasywne przez radio).

Myślę, że może ci pomóc ta strona w temacie radia:

http://www.studio24.prv.pl/

Kolejna sprawa to odpowiedzenie na pytanie ile głośników chcesz zasilić - 4+1, 2+1 czy 1 (sub)

Pod tym kątem szukasz wzmacniacza, który może być jedno-, dwu, cztero- i pięcio-kanałowy - pamiętaj, że większość wzmacniaczy oferuje mostkowanie kanałów i np. wzmacniacz 4 kanałowy można podłączyć 2+1. Poczytaj czym taki wzmak powinien się charakteryzować ... filtr HP i LP a głównie ten drugi są niezbędne, parametry - podaj przykład jaki się interesuje to się oceni bo jest tego całe multum - generalnie za coś fajnego trzeba dać od 1000 zł. Na etapie szukania wzmaka musisz już przewidywać w jaką moc będziesz się wstrzeliwał.

Sub - sub subem ale sparowany jest z obudową - musisz wiedzieć jakiego typu będzie, zamknięta, BR to najczęściej występujące, różne głośniki różnie mogą zagrać, Patrząc na głośniki jednej seri jednego producenta 25cm będa bardziej dynamiczne i bas będzie szybszy ale nie aż tak głęboki jak w 30cm subach - tu trzeba odsłuchiwać lub kierować się opiniami z neta, bo jedne dadykują do techno drugie dla jazzy klasyki itp itd

Kabelkologie - nie ma wała wzmak potrzebuje prądu i im dalej od aku warto trochę zawyżyć przekrój - generalnie w instrukcji wzmaka często producent podpowiada jaki ma być przekrój albo kierują się tabelkami z neta, które odnosza się do markowych sprzętów i mówią dla bezpiecznika np. 25A tyle a tyle przekroju przewodu. Chcesz po ludzku to kupujesz dwa przewody + i - i podpinasz do aku ... nie do masy na aucie. BMW ma aku z tyłu wiec odpada przepychanie się przez całe auto i przewody nie muszą być dłuuugie.

kabelkologia głośników - nie wiem jakie będą ale do suba od 4 do 6 mm2 zależy jaka moc itd. a na głośniki jak już dawać to nie chyba wstrzeliwać się w 2,5 mm2.

Na końcu mając wiedzę jaki zestaw masz przyszykowany zamawiasz obudowe - jak ci goście produkują to bo może czasem można delikatnie jakieś wymiary skorygować.

Zebranie wszystkiego do kupy i by to zagrało jak należy to cała sztuka i nie dziw się cze są spece od tego ... warto pytac i słuchać co polecają itp itd, myślę że warto takiego producenta obudów podpytać, bo może spotkał się jak jego skrzynia zagrała pod danym sprzętem i poleci coś co się dobrze sprawdziło.

Jak by cię interesowało to może pozbył bym się mojego zestawu: HELIX W10 i wzmak HELIX H400 Esprit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Patrykbor

    2927

  • dziadek

    1629

  • adadur

    1552

  • GRazny

    1247

Top użytkownicy w tym temacie

Adam ja nie chce głośników podłączać bo w e46 sa kiepsko umiejscowione i bez wiercenia dziur w drzwiach nic mi to nie da ...ja chce tylko wsadzić głośnik niskotonowy i do tego wzmaka co by jakies basy były lepsze ...ale nie zależy mi na bum bum , nie o to chodzi ...to co chce zakupić ma byc niedrogie wiec twój zestaw na bank mi nie podpasuje , poza tym nie oczekuje niewiadoma czego ... Znalazłem zestaw blaupunkt 2011 ( sub i wzmak) z myślą ze przełożę głośnik do swojej obudowy ...w zestawie sa kable itp ... Tylko chyba tam jest głośnik 225mm a ja potrzebuje 250 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szukaj wzmaka mono lub 2 kanałowego z odp. filtrami - i wcale nie musi być regulowane

rozeznaj radio

używka ... jak najbardziej słuszny kierunek

do Blaupunkta mam sentyment ... zawsze ten sprzęt dobrze wypadał w mojej ocenie

lub juniorek czyli uDimension, Alpine lub Audison może poszukaj coś na glośniku JL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuwa... forum się zmieniło znowu?

ale tym razem lepiej wygląda... zdecydowanie.

Adaś - nikt piwka nie wygrał? :D

Ad.1

toć to z miesiąc dobry nowa szata

Ad.2

nikt ...

Bartek jak z radyjkiem ... wiesz jaki ma potencjał?

Co do konwerterów zawsze będzie to obarczone jakimiś stratami na jakości - to co cię interesuje to np. Helix AAC (http://www.sklep.caraudioteam.pl/helix-afc-p-528.html) - koszt za***isty jak na tekie cóś ... za mniejsza kasę to gościu na przeciwko garów wyprowadzi ci z fabrycznego radia sygnał LOW po RCA (o ile fabryka tego nie zapewniła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerterów nie będę montował - kupie wzmaka z wejściem High-imput i sygnał wezmę z głośników w bagażniku :D

Radio to zwykłe radio CD Business bez wzmaka - nic szczególnego ...skrzynkę już kupiłem - teraz rozglądam się za głośnikiem 25cm ( jak na moje oczekiwania skłaniam się do Magnata ) i wzmakiem Blaupunkt GTA 250 BP11...

Edytowane przez dziadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaczka może jakiegoś klasyka z alpine np stara seria v12 expert?

Mam takie cudo w bagażniku i sobie chwalę :) płaciłem około 500 zł swego czasu za 4 kanałowy używany sprzęt, dostałem nawet certyfikat mocy od alpine podpisany przez inżyniera który go testował ;)

Mój ma około 4x90watt lub 2x200 watt lub 1x250 watt :) brzmieniowo jedne z lepszych pieców alpine.

Edit

Głośnik bierz ten http://allegro.pl/re-audio-rex10s4-175w-rms-4ohm-wylaczny-importer-i4685725250.html - przeznaczony do zamkniętej skrzyni 20 litrów. Mam i sobie chwalę :P

Edytowane przez wiktorsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głośnik chce wydać do 200zl , nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań wiec cos chyba znajdę ...mam nadzieje :P

...ale dzieki za propos

Edytowane przez dziadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam skrzynkę JBL razem z głośnikiem tej firmy i jestem bardzo zadowolony. co prawda w mercu nie jeździ ale miałem w skodzie i robiła hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ogólnie blaupunkt w tej cenie to słaba opcja w passacie mamy wzmacniacz własne tej firmy i powiem Ci że bardzo słabo to gra więc nie polecam. Głośniki poszukaj jeszcze coś z powerbassa powinieneś coś znaleść w kwocie do 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos innego w tej cenie znajdę ?

A No i oczywiscie wzmak taki miałem na myśli , wyżej jest pomyłka bo tam jest z subem

http://allegro.pl/blaupunkt-wzmacniacz-gta-250-bp11-sklep-w-wa-i4671909084.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany co sądzicie o tym autku? http://allegro.pl/audi-a4-b7-2-0-tdi-140-km-tiptronic-2007-r-s-line-i4698834739.html

Lipa trochę że automat no i lokalizacja Starogard daje trochę do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wie a nie chce zniechęcać

No ale ogólnie autko ciekawe full s-line interior i exterior , multitronic w b7 jest juz poprawiony a bardziej komfortowej skrzyni nie ma , musiałbys poczytać jak ja dobrze sprawdzic , jest temat Bart-sa na forum o niej ...

Edytowane przez dziadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wie a nie chce zniechęcać

No ale ogólnie autko ciekawe full s-line interior i exterior , multitronic w b7 jest juz poprawiony a bardziej komfortowej skrzyni nie ma , musiałbys poczytać jak ja dobrze sprawdzic , jest temat Bart-sa na forum o niej ...

Ok poszuka ten temat i poczytam sobie o tym:) Ale chyba jednak wolę manual bezpieczniejszy będzie. Bartek coś mi sie wydaję że jak znajdę jakiś godnej uwagi egzemplarz w pl to będe musiał Ciebie zabrać na oględziny:D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jak da rade celuj w Blaupunkta velocity coś jak to

http://allegro.pl/blaupunkt-velocity-vpa-2120-2x125w-lub-1x350-rms-i4704877661.html

to topowa seria blaupunkta

to też trochę starawy lecz dobry sprzęt:

http://allegro.pl/pioneer-gm-3000-4ch-brigeable-3-1-2-1-i4715387223.html

co do głośnika ... jak namierzysz wpisz parametry w WinISD oraz parametry obudowy skoro już ja masz ... prześledź krzywe, jak sie nauczysz czytać te wykresy będziesz wiedział kiedy zestaw będzie podbijał kiedy bedzie neutralny a kiedy basu zbraknie

Zwróć uwagę na skuteczność głośnika gdyż zestaw twój nie jest mocny więc czemu jeszcze mieć straty: http://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-efektywnosc.php


Służę , ale ze mną ciezko kupic auto :P

Może ktoś namierzy ciekawe A6 C6 avant z 2,4 V6 + Quattro - po wstawieniu "podtlenka" mógłbym się przebujać takim autem. Z tym silnikiem bardzo mało jest Q ale wydaje się ciekawą alternatywą dla 3.0 TDI z lat 2005-2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...