Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie - jak oceniacie ropkę na naszym elbląskim BP. Pytam nie bez przyczyny, przed nowym rokiem zatankowałem tam do pełna i auto bardzo dużo mi jej skopciło (100 % miasto 9.2 na 100).

Dodatkowo auto dymiło nawet na ciepłym, tzn nie jakieś wielkie chmury, ale tak delikatnie, jak para wodna. Przypomniałem sobie jednak, że przed zatankowaniem na BP po nagrzaniu z rury nie leciał żaden dymek.

Teraz zalałem na shellu i wydaje mi się że auto lepiej ciągnie z dołu, i silnik na wolnych lepiej chodzi - na tamtej ropie wpadał w wibracje, były dni że wręcz zaczynała mi osłona szyberdachu wpadać w rezonans :thumbdown:.

No i na tamtej ropie poniżej 1500 jechał tak jak by nie miał siły, tzn właśnie czuć było na kierownicy lekkie wibracje, a na tej z shella mogę jechać na 4 biegu przy 50 (1300 rpm) i auto jedzie normalnie.

To co też zauważyłem przypadkiem na tej z shella to, że na drugim biegu, np na parkingu jak puszczę gaz to auto i tak samo ciągnie, a na tamtej silnik nie bardzo chciał.

Słyszałem że kolega GRazny miał też problem z ropą z BP, może by napisał kiedy tankował i co się działo :).

No Grzesiu wypowiedz się :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Patrykbor

    2927

  • dziadek

    1629

  • adadur

    1552

  • GRazny

    1247

Top użytkownicy w tym temacie

Ja od kilku ładnych lat nie zajeżdżam na BP ale spalanie 9-10 przy zimowych warunkach w mieście spokojnie do osiągnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie - jak oceniacie ropkę na naszym elbląskim BP. Pytam nie bez przyczyny, przed nowym rokiem zatankowałem tam do pełna i auto bardzo dużo mi jej skopciło (100 % miasto 9.2 na 100).

Dodatkowo auto dymiło nawet na ciepłym, tzn nie jakieś wielkie chmury, ale tak delikatnie, jak para wodna. Przypomniałem sobie jednak, że przed zatankowaniem na BP po nagrzaniu z rury nie leciał żaden dymek.

Teraz zalałem na shellu i wydaje mi się że auto lepiej ciągnie z dołu, i silnik na wolnych lepiej chodzi - na tamtej ropie wpadał w wibracje, były dni że wręcz zaczynała mi osłona szyberdachu wpadać w rezonans :thumbdown:.

No i na tamtej ropie poniżej 1500 jechał tak jak by nie miał siły, tzn właśnie czuć było na kierownicy lekkie wibracje, a na tej z shella mogę jechać na 4 biegu przy 50 (1300 rpm) i auto jedzie normalnie.

To co też zauważyłem przypadkiem na tej z shella to, że na drugim biegu, np na parkingu jak puszczę gaz to auto i tak samo ciągnie, a na tamtej silnik nie bardzo chciał.

Słyszałem że kolega GRazny miał też problem z ropą z BP, może by napisał kiedy tankował i co się działo :).

No Grzesiu wypowiedz się :decayed:

no niestety potwierdza się to co mi na kompie wychodziło (korekcje)... osobiście odczuwalnych było wiele rzeczy ale zdałem się sprawdzanie wtrysków po przejechaniu 500km na każdym paliwie (tuż przed tankowaniem drugiego)

BP Ultimate to najgorszy syf jaki można zatankowac (Elbląg, Sztum, Kwidzyn... nie jestem pewny Trójmiasta) - paliwo to jest chrzczone od dawna... jak jeszcze nie miałem diesla to znałem nawet osobę która to robiła (jeździł Pan cysterną) - i cały czas obsługuje ten teren...

Jeśli chodzi o zwykłą to nie mam pojęcia ale pewnie jest podobnie...

o dziwo shell też nie jest żadną rewelacją... nawet VPower... po prostu zwykłe paliwko

Najlepiej korekcje wyglądają na Statoilu (przynajmniej tak trafiłem)... Gold nic nie daje bo tak samo jest na zwykłym...

Nie sprawdzałem Orlen i Lotos... do Neste nic nie mam ale zamarzło znajomej 4 dni temu

i to tyle...[br]Dopisany: 29 Styczeń 2010, 15:24_________________________________________________Wiktorze... kup sobie środek do czyszczenia wtrysków diesla STP (od 12zł do 25zł na shellu)

Wbrew pozorem ten środek to rewelacja... oczywiście sprawdzone na kompie... różnica diametralna po wyjechaniu go... nawet odczucia kierowcy były lepsze (choć to zawsze może być sugestia...)

ja stosuję dawkę 2x mocniejszą niż zaleca producent... buteleczka na pół baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :notworthy:

Więc BP będę omijał szerokim łukiem, następnym razem sam spróbuję na statoil :). Co do uszlachetniacza, najpierw wypadało by filtr paliwa wymienić, a na tym co mam chciałbym zimę przejeździć (przynajmniej te mrozy) bo nie wiadomo co mi się jeszcze za paliwo trafi, albo odpukać zamarznie.

Co do tego paliwka z BP, mam w domu jeszcze trochę (jakiś litr) w baniaczku przezroczystym (potrzebowałem do czyszczenia) i teraz z ciekawości zajrzałem a tam na dnie jakieś osady się zebrały :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po niedzieli u was odwilż :naughty: przywiozę wam trochę plusowej temperatury z zachodu :> , tylko mam nadzieję ze u was drogi przejezdne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko czas leci... 6 latek za 47tyś to trochę sporo...

Adaś trzeba czekać na euro... ja za 4 latka dałem 38tyś :decayed:

choć ten piękny...szyber mi się marzy... fotele kosmos... rnse też jest... pozostaje tylko czekać aż BART-S opisze montaż webasto, zrobić i więcej nie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tttaaaacena za wysoka jak na te auto, Grzesiek Euro już nie zejdzie ... ewentualnie dobije do 3,8zł minimalnie ale i tak ok 4zł będzie oscylować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek podpiełeś sie w piwnicy pod jakiś światłowód :kox:[br]Dopisany: 30 Styczeń 2010, 18:57_________________________________________________

gdzie w elblagu moge wykupic w dobrej cenie ubezpieczenie OC , bo jak bede u was to akurat mi sie skończy

Mogę załatwić ci numer do brokera - sprawdzi kilka firm odnośnie oferty i wybierzesz najlepszą.

Choć nie ma znaczenia gdzie zawierasz polise tylko jakie jest miejsce zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek podpiełeś sie w piwnicy pod jakiś światłowód :kox:

Vectra mi dała nową technologię do testowania (DOCSIS 3.0)... szału nie ma bo nie bardzo jest gdzie to wykorzystać ale takie obrazki to norma

83103072.jpg

a to już jakby nie liczył równo 100 Mb/s

pewnie ruszą z tym niedługo...

a ma to działać tak:

nawet na CISCO to postawili... u mnie też :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w elblagu moge wykupic w dobrej cenie ubezpieczenie OC , bo jak bede u was to akurat mi sie skończy

Ja robię zawsze wszystko u jednego brokera. Na imię ma Krzysiek.

Masz tu nr 501317823.

Zadzwoń podaj dane: auto, rocznik, itp a on do ciebie oddzwoni z kilkoma ofertami. Najczęsciej poponuje najbardziej korzystną ofertę, choć daje kilka do wyboru np uwględniając warunki (potencjalna naprawa na częściach ASO, z amorytzają, bez amortyzaji itp ) w zależności od firmy.

Jak się decydujesz to umawiacie się u niego w biurze lub w dowonie wybranej lokalizacji- on dojedzie za free.

Możesz dodać że dzwonisz z polecenia Bartka z Pasłęka. Powinien skojarzyć :przebiegly:

Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde... jakoś B8 nie zazdroszczę nikomu... nie przemawia do mnie...

B7 chyba mi się najbardziej widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no niezła :cool1:

Ale jakoś mi sie nie podobają w tych B8 konsole środkowe...jest ktoś kto myśli tak samo? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item900465430_lampy_tyl_audi_a4.html#gallery

myslicie ze to polfit? bo tak slabo widac... chyba bede musial zadzwonic ale juz nie dzis bo pozno :wink4:

swoje sprzedalem 2 godz temu na allegro, szukam polfita :>[br]Dopisany: 30 Styczeń 2010, 23:28_________________________________________________nr 8D9 945 095 D = polift tak ? [br]Dopisany: 31 Styczeń 2010, 11:13_________________________________________________dobra zamowilem sprawdzalem w ETCE online i nr sie zgadzal z polfitem wiec wzielem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w elblagu moge wykupic w dobrej cenie ubezpieczenie OC , bo jak bede u was to akurat mi sie skończy

Ja robię zawsze wszystko u jednego brokera. Na imię ma Krzysiek.

Masz tu nr 501317823.

Zadzwoń podaj dane: auto, rocznik, itp a on do ciebie oddzwoni z kilkoma ofertami. Najczęsciej poponuje najbardziej korzystną ofertę, choć daje kilka do wyboru np uwględniając warunki (potencjalna naprawa na częściach ASO, z amorytzają, bez amortyzaji itp ) w zależności od firmy.

Jak się decydujesz to umawiacie się u niego w biurze lub w dowonie wybranej lokalizacji- on dojedzie za free.

Możesz dodać że dzwonisz z polecenia Bartka z Pasłęka. Powinien skojarzyć :przebiegly:

Naprawdę polecam.

w OC ... nie ma to wszystko znaczenia - wybiera sie najtańsze. Co innego jak się szuka AC

kurde... jakoś B8 nie zazdroszczę nikomu... nie przemawia do mnie...

B7 chyba mi się najbardziej widzi

B7 to prawie to co B6 ale B8 ... hmmmm :gwizdanie: inna bajka inne zupełnie auto

http://moto.allegro.pl/item900465430_lampy_tyl_audi_a4.html#gallery

myslicie ze to polfit? bo tak slabo widac... chyba bede musial zadzwonic ale juz nie dzis bo pozno :wink4:

swoje sprzedalem 2 godz temu na allegro, szukam polfita :>[br]Dopisany: 30 Styczeń 2010, 23:28_________________________________________________nr 8D9 945 095 D = polift tak ? [br]Dopisany: 31 Styczeń 2010, 11:13_________________________________________________dobra zamowilem sprawdzalem w ETCE online i nr sie zgadzal z polfitem wiec wzielem :naughty:

będa OK - dobrze że w parze ... nie będzie różnic w odcieniu szkiełka nawet jeśli to nie ori by się okazały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...