Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana głośników fabrycznych w A4 B9


Auditomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryczny ma wzmacniacz ale sub w B&O jest zupełnie inny, ma też inny sterownik. To plastikowe skrzynki więc wytłumienie ich mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos jeszcze kto wymienil audio i moze cos polecic ? Standardowym wydaje sie lepsze glosniki, wygluszyc drzwi i oczywiscie podpiac wszystko pod wzmaka. 

Jakie glosniki / wzmak macie godne polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstrzy poleci ktoś głośniki na przód i ewentualnie może pomoc w wymianie w Wawie?sytem standardowy 8 głośników. wymieniłbym tylko przód plus ewentualnie wygłuszenie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2022 o 14:26, kudin napisał(a):

Jest ktos jeszcze kto wymienil audio i moze cos polecic ? Standardowym wydaje sie lepsze glosniki, wygluszyc drzwi i oczywiscie podpiac wszystko pod wzmaka. 

Jakie glosniki / wzmak macie godne polecenia ?

i tak 2 miesiace pozniej zglosilem sie do szpeca od car audio. Wymiana przednich tweeterow, dezaktywacje centralnego zeby nie psuc sceny, wymiana glosnikow drzwi przod, wygluszenie drzwi, subwoofer i wisienka na torcie.. procesor dzwieku z 2 godzinnym strojeniem.

 

Efekt ciezki do opisania bo dobrze jakosciowo mozna sluchac muzyki prawie na minimum az po sam max. Czysto, bez zaklocen. dzwiek skierowany w kierowce. Teraz przyjemnie slucha sie muzyki, podcastow, radia na codzien i nic nie kluje juz w uszy ;)

 

W gratisie dostalem remote do regulowania basem + mozliwosc sterowania scena basu gdzie wydaje sie jakby sub byl pod fotelem i plynnie mozna przejsc do mementu w ktorym bas leci z tylu. taki bajer.. 

 

Glosniki:

Audison AP 6.5 drzwi

Audison AP 1 P  tweetery 

HELIX k10 se.2 sub

MATCH UP 8 DSP processor dzwieku + wzmak

 

 

20230106_162532.jpg

20230106_162538.jpg

20230106_163155.jpg

20230106_163240.jpg

20230106_163414.jpg

f9ac6077-cd6c-4f0e-acdb-dc8d7902cb86.jpg

sub.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że ostatni post jest ze stycznia 2023 roku chciałbym zapytać czy w międzyczasie ktoś wymieniała głośniki w drzwiach przednich i jeśli tak to na jakie. Z racji, że posiadam fabryczną wersję nagłośnienia w wersji podstawowej - bez żadnego oznaczenia, dźwięk jest jak dla mnie delikatnie mówiąc niezadawalający. Zacząłem się rozglądać za nowym zestawem na przód i zaproponowany mi został jakże popularny w ostatnim czasie AUDIO SYSTEM X200EM EVO2. Jednak zdążyłem zauważyć czytając internet, że ma on tyle samo zwolenników co przeciwników i teraz zastanawiam się czy popularność tych głośników nie jest jedynie następstwem sprawnie działającego marketingu na naszym krajowym rynku. Może ktoś mógłby doradzić inny, lepszy zestaw w podobnym przedziale cenowym który warto zamontować po uprzednim wygłuszeniu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wymiany centralnego na:

FAITALPRO.COM

FaitalPRO combined the latest R&D methods and technologies with the most advanced industrial automation techniques and all FaitalPRO drivers are made in Italy with the highest level of quality, consistency...

 

raczej wersja 16 ohm , nie dominuje

 

następny krok do dwa boczne w podszybiu :

 

FAITALPRO.COM

FaitalPRO combined the latest R&D methods and technologies with the most advanced industrial automation techniques and all FaitalPRO drivers are made in Italy with the highest level of quality, consistency...

 

po tym zabiegu trzeba wymienać w drzwiach i dodać subwoofer , crossover na przenie R i L w podzszybiu 100V 82,00 uf bipolarny 

 

- przód    Audison Ap 8  dystans 20mm

- tył          Audison Ap 6,5 dystans 38mm (do sprawdzenia)

 

- potrzebne będą dłuższe śrubki do przykręcenia głośników chyba 6mm 

 

- subwoofer polecam skrzynke basser w nadkole i np wzmacniacz Sinuslive 14243 SL-A1000D Mono +  Focal SUB25A4(albo coś)

- pasywna przetwornica hi-low do rca żeby podłączyć subwoofer i odizolować masę 

- tweetery na tył np MONACOR DT-284 crosover 4.4 uf bipolarny ( do sprawdzenia) 

- maty wygłuszające 

- jakieś przewody, bezpiecznik

- dla ambitnych dodac  pokrętło subwoofera w mmi Tutaj

- dla freaków zmienić parametry DSP w MMI Tutaj

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

zacznij od wymiany centralnego na:

FAITALPRO.COM

FaitalPRO combined the latest R&D methods and technologies with the most advanced industrial automation techniques and all FaitalPRO drivers are made in Italy with the highest level of quality, consistency...

 

raczej wersja 16 ohm , nie dominuje

 

następny krok do dwa boczne w podszybiu :

 

FAITALPRO.COM

FaitalPRO combined the latest R&D methods and technologies with the most advanced industrial automation techniques and all FaitalPRO drivers are made in Italy with the highest level of quality, consistency...

 

po tym zabiegu trzeba wymienać w drzwiach i dodać subwoofer , crossover na przenie R i L w podzszybiu 100V 82,00 uf bipolarny 

 

- przód    Audison Ap 8  dystans 20mm

- tył          Audison Ap 6,5 dystans 38mm (do sprawdzenia)

 

- potrzebne będą dłuższe śrubki do przykręcenia głośników chyba 6mm 

 

- subwoofer polecam skrzynke basser w nadkole i np wzmacniacz Sinuslive 14243 SL-A1000D Mono +  Focal SUB25A4(albo coś)

- pasywna przetwornica hi-low do rca żeby podłączyć subwoofer i odizolować masę 

- tweetery na tył np MONACOR DT-284 crosover 4.4 uf bipolarny ( do sprawdzenia) 

- maty wygłuszające 

- jakieś przewody, bezpiecznik

 

Dzięki za polecenie sprzętu tylko to już są duże koszty jak dla mnie a ja chciałbym zrobić jedynie wygłuszenie drzwi przednich plus wymiana zestawu głośników na przodzie. Poza tym mój egzemplarz z tego co się orientuję nie ma nawet centralnego głośnika a na subwoofer jestem już chyba za stary:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer masz oryginalnie w bagażniku schowany za jednym z boczków. Co do jakości dźwięku, wygłusz najpierw drzwi matami a potem jak to będzie za mało, zmień głośniki chociaż z doświadczenia wiem że tu procesor dźwięku w MMI jest słaby i potrzebny byłby zewnętrzny amplituner zasilający głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Langista napisał(a):

Subwoofer masz oryginalnie w bagażniku schowany za jednym z boczków. Co do jakości dźwięku, wygłusz najpierw drzwi matami a potem jak to będzie za mało, zmień głośniki chociaż z doświadczenia wiem że tu procesor dźwięku w MMI jest słaby i potrzebny byłby zewnętrzny amplituner zasilający głośniki.

Wydaje mi się, że jest to wersja bez subwoofer-a, muszę się temu przyjrzeć. W procesor dźwięku nie chce się pchać, aż tak wymagający nie jestem. Chciałbym to zrobić w miarę minimalnym kosztem stąd  pomysł jedynie wygłuszenia drzwi przednich i wymiany zestawu głośników na przodzie. Tylko nie wiem co wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też mówię - bez wymiany radia (procesor dźwięku w nim jest) lub zasilania głośnika z osobnego amplitunera jak ten, który jest w radiu da dopiero lepszy dźwięk.

 

To samo radio, tak samo wyda dzwięk na innym głośniku, stąd wymiana głośników mija się całkowicie z celem bez zmiany źródła dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Langista napisał(a):

Dlatego też mówię - bez wymiany radia (procesor dźwięku w nim jest) lub zasilania głośnika z osobnego amplitunera jak ten, który jest w radiu da dopiero lepszy dźwięk.

 

To samo radio, tak samo wyda dzwięk na innym głośniku, stąd wymiana głośników mija się całkowicie z celem bez zmiany źródła dźwięku.

Czyli można przyjąć, że radio fabryczne jest gorszej jakości niż fabryczne głośniki? 

Edytowane przez Daniel1253
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Langista napisał(a):

Nie można tego tak porównać.

Na pewno będę chciał wygłuszyć przednie drzwi, i teraz zastanawiam się czy na tym nie poprzestać jeśli nie ma co oczekiwać cudu po wymianie przednich głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Langista napisał(a):

Subwoofer masz oryginalnie w bagażniku schowany za jednym z boczków. Co do jakości dźwięku, wygłusz najpierw drzwi matami a potem jak to będzie za mało, zmień głośniki chociaż z doświadczenia wiem że tu procesor dźwięku w MMI jest słaby i potrzebny byłby zewnętrzny amplituner zasilający głośniki.

Ni zgadzam się .

Sama wymiana centralnego głośnika na w/w robi bardzo odczuwalną różnicę .

Głośniki drzwiowe w a4 b9 to jakiś żart jest .

Procesor dzwięku w MMI jest bdb , inna sprawa to predefiniowane ustawienia tego procesora . 

Jak pisałem dla freaków jest możliwość samodzielnego ustawienia DSP .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Daniel1253 napisał(a):

Czyli można przyjąć, że radio fabryczne jest gorzej jakości niż fabryczne głośniki? 

nie.

Pytanie czego wogóle brakuje ci w dzwięku , o jakich pasmach mówimy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

nie.

Pytanie czego wogóle brakuje ci w dzwięku , o jakich pasmach mówimy .

Obecnie przede wszystkim brakuje wysokich tonów, mam je ustawione na maksa. Poza tym przy większej głośności grają boczki drzwi więc myślę, że wygłuszenie jest niezbędne. Nie jestem audiofilem, ma grać po prostu rozrywkowo, więc średnie tony nie są priorytetem. 🙂 No i fajnie jeśli bas byłby miękki. Czyli wszystko na odwrót w stosunku do tego jak powinien grać porządny sprzęt 🙂

Edytowane przez Daniel1253
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukaa5 napisał(a):

Ni zgadzam się .

Sama wymiana centralnego głośnika na w/w robi bardzo odczuwalną różnicę .

Głośniki drzwiowe w a4 b9 to jakiś żart jest .

Procesor dzwięku w MMI jest bdb , inna sprawa to predefiniowane ustawienia tego procesora . 

Jak pisałem dla freaków jest możliwość samodzielnego ustawienia DSP .

 

A4 B9 ma system na 8Ohm? Ja kojarzę że Audi trzyma się 2Ohm systemów dla oszczędności energii. Podobno do B9 Ori głośniki idą z Focal, a to dobra firma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

21 minut temu, Langista napisał(a):

A4 B9 ma system na 8Ohm? Ja kojarzę że Audi trzyma się 2Ohm systemów dla oszczędności energii. Podobno do B9 Ori głośniki idą z Focal, a to dobra firma. 

 

Jeżeli mowa o ASS to centralny 8 , reszta 4

tylne drzwi o ile dobrze pamiętam połączone szeregowo czyli 8 

 

W orginale głośniki są produkcji polskiej z magnesem wielkości zegarka

 

  

40 minut temu, Daniel1253 napisał(a):

Obecnie przede wszystkim brakuje wysokich tonów, mam je ustawione na maksa. Poza tym przy większej głośności grają boczki drzwi więc myślę, że wygłuszenie jest niezbędne. Nie jestem audiofilem, ma grać po prostu rozrywkowo, więc średnie tony nie są priorytetem. 🙂 No i fajnie jeśli bas byłby miękki. Czyli wszystko na odwrót w stosunku do tego jak powinien grać porządny sprzęt 🙂

Polecił bym wymiane centralnego i wygłuszenie , do basu to chyba tylko osobny woofer .

jak dalej mało góry to w podszybiu . 

audi speaker.jpg

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

  

 

Jeżeli mowa o ASS to centralny 8 , reszta 4

tylne drzwi o ile dobrze pamiętam połączone szeregowo czyli 8 

 

W orginale głośniki są produkcji polskiej z magnesem wielkości zegarka

 

  

Polecił bym wymiane centralnego i wygłuszenie , do basu to chyba tylko osobny woofer .

jak dalej mało góry to w podszybiu . 

audi speaker.jpg

Nadal bym się upierał, że nie mam u siebie głośnika centralnego. 

Czyli jeśli chodzi o głośniki w drzwiach nie ma sensu ich ruszać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Daniel1253 napisał(a):

Nadal bym się upierał, że nie mam u siebie głośnika centralnego. 

Czyli jeśli chodzi o głośniki w drzwiach nie ma sensu ich ruszać? 

Masz subwoofer ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...