Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dźwięk silnika - filmik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam.

martwi mnie dzwiek mojego afna. poza mrukiem typowym dla diesla jest jeszcze slyszalne tykanie (na postoju dosc wyrazne). Natomiast gdy dam gazu na nizszych biegach mam wrazenie ze silnik katuje. Wydaje mi sie ze to wina albo popychaczy albo wtrysków. prosze o opinie - ponizej filmik do odsłuchania

http://blaster99.wrzuta.pl/film/A43cQIJPtX/

Opublikowano

ja słysze tylko szelest przekłądania komórki w rękach , otwórz maske i nagraj niech ktos inny przegazuje auto

Opublikowano
  • Autor

trzeba sie wsłuchać :rolleyes: . co do otwierania maski to sęk w tym ze nie słychać wtedy niepokojacych dzwięków, ale gdy juz sie siedzi w srodku słchać "cykanie" metaliczne - dodam ze wyrazniejsze gdy silnik jest rozgrzany. olej którego uzywam to Total 10W40

Opublikowano

Rzeczywiście dziwnie motor Ci chodzi, moze cos jest nie tak z popychaczami zaworowymi, inaczej nazywanymi szklankami :mysli:

Opublikowano

Silniczek rzeczywiście coś głośno pracuje :mysli: Mogą to być popychacze, jak sugeruje kolega, chociaż taka diagnoza na odległość to jak wróżenie z fusów.

Opublikowano

A może złącze elastyczne na wydechu i to może jest odgłos uciekających spalin :gwizdanie:

Opublikowano

watpie żeby to było złącze.Podejrzewam ze te popychacze robią najwiecej hałasu ,choć nie do konca jestem pewnien- wiele przyczyn moze być a tylko jeden powód.jedz do jakiegos dobrego mechanika niech Ci to sprawdzi bo pozniej moga sie pojawic jakies wieksze problemy.

Opublikowano

blaster99 podjedz najlepiej do mechanika bo wróżenie z fusów.Z filmu jednak słychać ze ten silnik bardzo niefajnie pracuje.Jak dla mnie to panewka.

Opublikowano

Kolego a patrzyłeś może gumę na tłumiku końcowym.Jak jest już wyrobiona to tłumik idzie na dół przez co wpada w wibracje i również jest słyszana metaliczna praca.Ale wiadomo ze do mechaniora jechać trzeba.

Opublikowano

Nagrywałeś to na zimnym czy ciepłym silniku? Czy po porządnym rozgrzaniu silnika coś się zmienia, auto pracuje ciszej?

Opublikowano

na ciepłym silniku :wink4: widać nawet na filmiku ze złapał juz odpowiednią temperaturę :good:

Opublikowano

A sprawdzałeś na Vagu jaka jest temperatura? Bo na liczniku może wskazywać prawidłowo a rzeczywista temp może być niższa i byłaby to wina zdechłego termostatu. Ja miałem tak u siebie, cały czas silnik niedogrzany i głośniej chodził.

Opublikowano

a co to za kontrolka ci się świeci na blacie ?

Moje sugestie:

1. Sprawdzić wydech (cały) cos głosno chodzi.

2. Turbina

3. rolki poska rozrządu + alternator + napinacz klimy.

Może lepszy film zamieść (środek+ komora silnika) .... bo się jeszcze okaże że to nie audi

Opublikowano

Tu mie ma co filmikow nagrywac tylko jechac do mechanika bo odglosy pracy tego silnika nie sa zdrowe :no:

Opublikowano
:vaglogi: wrzuć na forum a pózniej jedz do mechanika bo taka praca nie wrózy długiej żywotności silnika :no: jak tego szybko nie zrobisz możesz miec powazniejsze problemy z motorem...głowica może iśc do obróbki lub planowania :przebiegly: takie sa moje sugestje na ten temat
Opublikowano
  • Autor

gdy sie słucha silnika na wolnych obrotach to czy cieply czy zimny brzmi dobrze. w czasie jazdy wewnatrz auta nie brzmi to juz dobrze, nazimnym w granicach przyzwoitosci na cieplym juz gorzej. turbo jest ok, wydech tez ok, alternator tez dobry...

które logi zalecacie bym zrobił ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

jakie postępy kolego? czy coś uległo zmianie w cykaniu silniczka??

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

problem rozwiązany - w silniku wszystko O.K tylko helmut palant przewiercił dziurę (ciekawe po co??) powyżej pedału hamulca i dźwięk z komory silnika wędrował sobie bezpośrednio do kabiny :thumbdown:. Umiejętnie dziurę zatkałem i w końcu mogę się rozkoszować ciszą :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.