Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dźwięk silnika - filmik


blaster99

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

martwi mnie dzwiek mojego afna. poza mrukiem typowym dla diesla jest jeszcze slyszalne tykanie (na postoju dosc wyrazne). Natomiast gdy dam gazu na nizszych biegach mam wrazenie ze silnik katuje. Wydaje mi sie ze to wina albo popychaczy albo wtrysków. prosze o opinie - ponizej filmik do odsłuchania

http://blaster99.wrzuta.pl/film/A43cQIJPtX/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słysze tylko szelest przekłądania komórki w rękach , otwórz maske i nagraj niech ktos inny przegazuje auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie wsłuchać :rolleyes: . co do otwierania maski to sęk w tym ze nie słychać wtedy niepokojacych dzwięków, ale gdy juz sie siedzi w srodku słchać "cykanie" metaliczne - dodam ze wyrazniejsze gdy silnik jest rozgrzany. olej którego uzywam to Total 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dziwnie motor Ci chodzi, moze cos jest nie tak z popychaczami zaworowymi, inaczej nazywanymi szklankami :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może złącze elastyczne na wydechu i to może jest odgłos uciekających spalin :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie żeby to było złącze.Podejrzewam ze te popychacze robią najwiecej hałasu ,choć nie do konca jestem pewnien- wiele przyczyn moze być a tylko jeden powód.jedz do jakiegos dobrego mechanika niech Ci to sprawdzi bo pozniej moga sie pojawic jakies wieksze problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaster99 podjedz najlepiej do mechanika bo wróżenie z fusów.Z filmu jednak słychać ze ten silnik bardzo niefajnie pracuje.Jak dla mnie to panewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a patrzyłeś może gumę na tłumiku końcowym.Jak jest już wyrobiona to tłumik idzie na dół przez co wpada w wibracje i również jest słyszana metaliczna praca.Ale wiadomo ze do mechaniora jechać trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywałeś to na zimnym czy ciepłym silniku? Czy po porządnym rozgrzaniu silnika coś się zmienia, auto pracuje ciszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ciepłym silniku :wink4: widać nawet na filmiku ze złapał juz odpowiednią temperaturę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na Vagu jaka jest temperatura? Bo na liczniku może wskazywać prawidłowo a rzeczywista temp może być niższa i byłaby to wina zdechłego termostatu. Ja miałem tak u siebie, cały czas silnik niedogrzany i głośniej chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za kontrolka ci się świeci na blacie ?

Moje sugestie:

1. Sprawdzić wydech (cały) cos głosno chodzi.

2. Turbina

3. rolki poska rozrządu + alternator + napinacz klimy.

Może lepszy film zamieść (środek+ komora silnika) .... bo się jeszcze okaże że to nie audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mie ma co filmikow nagrywac tylko jechac do mechanika bo odglosy pracy tego silnika nie sa zdrowe :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi: wrzuć na forum a pózniej jedz do mechanika bo taka praca nie wrózy długiej żywotności silnika :no: jak tego szybko nie zrobisz możesz miec powazniejsze problemy z motorem...głowica może iśc do obróbki lub planowania :przebiegly: takie sa moje sugestje na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy sie słucha silnika na wolnych obrotach to czy cieply czy zimny brzmi dobrze. w czasie jazdy wewnatrz auta nie brzmi to juz dobrze, nazimnym w granicach przyzwoitosci na cieplym juz gorzej. turbo jest ok, wydech tez ok, alternator tez dobry...

które logi zalecacie bym zrobił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany - w silniku wszystko O.K tylko helmut palant przewiercił dziurę (ciekawe po co??) powyżej pedału hamulca i dźwięk z komory silnika wędrował sobie bezpośrednio do kabiny :thumbdown:. Umiejętnie dziurę zatkałem i w końcu mogę się rozkoszować ciszą :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...