Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dźwięk silnika na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, czy ktoś spotkał się z podobny dźwiękiem u siebie ? Auto po dłuższym postoju i na zimnym silniku wydaje właśnie dźwięk słyszalny na filmie tak jakby jakaś rolka lub coś w tym stylu.

Auto : Audi A4B8 , 2.0 tdi, skrzynia automat.

 

Ma ktoś pomysł co to może być, ponieważ to moja pierwsza styczność z Audi. :) 

Opublikowano

jeśli to na "P" lub "N" to chyba dwumasa

na "D" troszkę się wycisza?

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, RALF76 napisał:

jeśli to na "P" lub "N" to chyba dwumasa

na "D" troszkę się wycisza?

Na D jest właśnie głośniej z tym ze nie wiem czy to nie jest spowodowane tym ze auto chce ciągnąć do przodu a hamulec go trzyma ? Bo podczas jazdy tego nie słychać. Tylko na wolnych obrotach na zimnym silniku. Może gdzieś jakaś blacha albo coś ociera stad ten dzwiek?

Opublikowano

jedź na kanał i słuchaj skąd odgłosy albo do kogoś od skrzyni aby zweryfikował czy jest ok

 

Opublikowano
  • Autor
32 minuty temu, RALF76 napisał:

jedź na kanał i słuchaj skąd odgłosy albo do kogoś od skrzyni aby zweryfikował czy jest ok

 

Chyba ze to faktycznie dwumas? Ciężko stwierdzić 

Opublikowano

kanał i dobry mechanik będzie wiadomo

Opublikowano

Dwumas już zmęczony. Sprawdz jeszcze podczas gaszenia czy nie przenosi wibracji na budę. U mnie co prawda był sam dźwięk... terkot i dwumas już miał dość. Po wymianie cisza. 

Opublikowano
  • Autor
32 minuty temu, Norbas napisał:

Dwumas już zmęczony. Sprawdz jeszcze podczas gaszenia czy nie przenosi wibracji na budę. U mnie co prawda był sam dźwięk... terkot i dwumas już miał dość. Po wymianie cisza. 

Nie ma żadnych wibracji, nawet małych. 
wiec jeśli to dwumas to chyba dopiero małe początki co? Bo jakby był już na prawdę zmęczony to wibracje by były stale.

orientacyjnie jaki koszt jak wymieniałeś ? I co wsadziłeś zamiast ori? 

Opublikowano
27 minut temu, BartekI napisał:

Nie ma żadnych wibracji, nawet małych. 
wiec jeśli to dwumas to chyba dopiero małe początki co? Bo jakby był już na prawdę zmęczony to wibracje by były stale.

orientacyjnie jaki koszt jak wymieniałeś ? I co wsadziłeś zamiast ori? 

Ja miałem na gwarancji wymieniony. Łożyska plus ori dwumas. Na ori montaż szedł luk. Podjedz sobie do jakiegoś gościa od skrzyni biegów i zdiagnozuje dokładnie o co chodzi. Zamieniła luka chyba 2500, ori coś 5k z hakiem. 

Opublikowano
1 godzinę temu, BartekI napisał:

wiec jeśli to dwumas to chyba dopiero małe początki co?

Tłucze dość mocno,  jeśli to dwumas to na pewno nie początki :)

Przy zmianie biegów nie masz szarpnięć?

Edytowane przez RALF76

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

W moim przypadku był ten sam dźwięk i okazało się że to dwumas stuka i u mnie na pierwszy montaż szedł Sachs oczywiście multitronic

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, mojeplecy1234 napisał:

W moim przypadku był ten sam dźwięk i okazało się że to dwumas stuka i u mnie na pierwszy montaż szedł Sachs oczywiście multitronic

I też tak samo, że na R lub D było głośniej, a po przejechaniu kilkunastu km, juz było praktycznie cicho zarówno na P lub D i R jak się silnik i wszystko rozgrzało?
Jaki dwumas wsadziłeś? i ile Cię wyniosła robota?
Też silnik 2.0 143 km multitronic tak?
 

  • 4 lata później...
Opublikowano

Witam miał ktoś  z was taki przypadek a4 b9 2.0tdi 150km  skrzynia automatyczna słychać był już dwumas więc wymieniłem po przejechaniu około 1500km znów go słychać co to może być mechanik by mnie oszukał i wstawił używkę?? Co o tym sądzicie??

Opublikowano

Takiej jakości dzisiaj są robione części, mechanik wcale nie musiał oszukiwać aby coś po takim czasie się znowu rozpadło.

Opublikowano

Ale bez przesady może ale jak bym ostro jeździł a ja delikatnie jeżdżę za długo rb na ten samochód 

Opublikowano

Właśnie nie trzeba ostro jeździć, dzisiaj zwłaszcza sprzęgła to szmelc totalny który już w fabryce jest wypuszczany jako uszkodzony.

Opublikowano

A co na to mechanik? też stawia na to samo?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.