Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Speech Dialogue System SDS w RNS E

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie o PL, mam w RNSie po angielsku a na FISie po niemiecku, baba z SDSa też szprecha (SDS obsługuje tylko telefon)

chodzi mi o zmianę języka na FISie i SDSa - w nowym sofcie można to zmienić przez RNSa a w starym tylko przez VAGa

Opublikowano

U mnie język fisa zmienia sie w menu fisa i nie jest to zależne od softa, sds trzeba ustawić vagiem.

Opublikowano

źle się wyraziłem nie chodzi mi o język FISa - tylko o język SDSa i komend SDS wyświetlanych na FISie (typu BITTE WARTEN zamiast PLEASE WAIT)

Opublikowano

po wyrezaniu instalacji przewodow do sdsa ustawia sie go vagiem.Trzeba wchodzic w kanal obslugujacy navigacje czy w jakis inny?Pytam o to dlatego bo moim wagiem nie moge sie polaczyc z navi i nie wiem dlaczego wiec jesli trzeba sie laczyc na rns-e zeby ustawic sdsa to taki mod w moim przypadju nie ma sensu :thumbdown:

Opublikowano

HiRide

proszę Cię ...

Przecież tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_sds_w_rnse-t71522.0.html;msg812472#msg812472 masz opisane w czym i co masz zmienić :(

Za obsługę SDS "odpowiada" RNS. To kodowanie RNS'a zmieniasz

Zwróćcie uwagę, że nie jest do SDS potrzebny jakiś dodatkowy moduł (np. moduł BT z jakąś dodatkową funkcjonalnością), to do RNS'a wgrywany jest SDShack. To w RNS'ie trzeba zmienić kodowanie by aktywować SDS (oprócz zmiany okablowania mikrofonu i wgrania SDShack'a)

Opublikowano

HiRide

proszę Cię ...

Przecież tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_sds_w_rnse-t71522.0.html;msg812472#msg812472 masz opisane w czym i co masz zmienić :(

Za obsługę SDS "odpowiada" RNS. To kodowanie RNS'a zmieniasz

Zwróćcie uwagę, że nie jest do SDS potrzebny jakiś dodatkowy moduł (np. moduł BT z jakąś dodatkową funkcjonalnością), to do RNS'a wgrywany jest SDShack. To w RNS'ie trzeba zmienić kodowanie by aktywować SDS (oprócz zmiany okablowania mikrofonu i wgrania SDShack'a)

ok ok dzieki zapomnialem o pierwszej stronie

do licha przez to ze nie moge polaczyc sie z rns-e nie zrobie sdsa :wallbash:

Opublikowano

po wyrezaniu instalacji przewodow do sdsa ustawia sie go vagiem.Trzeba wchodzic w kanal obslugujacy navigacje czy w jakis inny?Pytam o to dlatego bo moim wagiem nie moge sie polaczyc z navi i nie wiem dlaczego wiec jesli trzeba sie laczyc na rns-e zeby ustawic sdsa to taki mod w moim przypadju nie ma sensu :thumbdown:

nie da sie polaczyc z twoim rns-em,czy z Twoim rns-em w Twoim aucie? bo to moze miec znaczenie,moj rns nie laczy sie vagiem tylko w moim aucie,przekladasz do innego auta ,kodujesz i navi zakodowana wraca do Ciebie,mysle ze tak sie powinno dac,hmm mam taka nadzieje

Opublikowano

no da sie włąsnie tak zrobić :)

Opublikowano

no wlasnie bedziemy mieli okazje przetestowac jak dojdzie do mnie mikrofon :wink4:

Opublikowano

Konian

O module BT i jego kodowaniu masz ten wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html

Twoje pytania nie dotyczą SDS, którego nie masz

nie wiem czemu w starej instrukcji RNS nie ma opcji zmiany języka SDSa a w nowej instrukcji już taka zmiana jest :mysli:

wydaje mi się że to właśnie soft decyduje czy ta opcja jest czy jej nie ma, ale mogę się mylić. Już nie wiem co o tym myśleć

Opublikowano

po wyrezaniu instalacji przewodow do sdsa ustawia sie go vagiem.Trzeba wchodzic w kanal obslugujacy navigacje czy w jakis inny?Pytam o to dlatego bo moim wagiem nie moge sie polaczyc z navi i nie wiem dlaczego wiec jesli trzeba sie laczyc na rns-e zeby ustawic sdsa to taki mod w moim przypadju nie ma sensu :thumbdown:

nie da sie polaczyc z twoim rns-em,czy z Twoim rns-em w Twoim aucie? bo to moze miec znaczenie,moj rns nie laczy sie vagiem tylko w moim aucie,przekladasz do innego auta ,kodujesz i navi zakodowana wraca do Ciebie,mysle ze tak sie powinno dac,hmm mam taka nadzieje

poprostu nie potrafie sie polaczyc z moim rns-e w moim aucie i nie wiem dlaczego mialoby sie dac polaczyc w innym aucie z zalozona moja navi :mysli: bezsens :tongue4:

Opublikowano

poprostu nie potrafie sie polaczyc z moim rns-e w moim aucie i nie wiem dlaczego mialoby sie dac polaczyc w innym aucie z zalozona moja navi :mysli: bezsens :tongue4:

To przeczytaj sobie ostatnie strony wątku o RNS ...

Może bezsens ale prawda :blink:

Opublikowano

po wyrezaniu instalacji przewodow do sdsa ustawia sie go vagiem.Trzeba wchodzic w kanal obslugujacy navigacje czy w jakis inny?Pytam o to dlatego bo moim wagiem nie moge sie polaczyc z navi i nie wiem dlaczego wiec jesli trzeba sie laczyc na rns-e zeby ustawic sdsa to taki mod w moim przypadju nie ma sensu :thumbdown:

nie da sie polaczyc z twoim rns-em,czy z Twoim rns-em w Twoim aucie? bo to moze miec znaczenie,moj rns nie laczy sie vagiem tylko w moim aucie,przekladasz do innego auta ,kodujesz i navi zakodowana wraca do Ciebie,mysle ze tak sie powinno dac,hmm mam taka nadzieje

poprostu nie potrafie sie polaczyc z moim rns-e w moim aucie i nie wiem dlaczego mialoby sie dac polaczyc w innym aucie z zalozona moja navi :mysli: bezsens :tongue4:

jezeli uwazasz fakt za bezsens to gratuluje,jak uruchomie SDS w swoim RNS-ie to pewnie bede robil jeszcze wiele takich bezsensownych operacji w swoim aucie.pozdrawiam

Opublikowano

no i kupa z malikiem wczoraj próbowaliśmy to podłącznyć

teraz tak

kabelki mam juz pociagniete

Prawdopodobnie przyczyna nie działania SDSa jest taka ze trzeba podnieść RNSa do wersji wyżej :) bo nie chce kodowania przyjąc

Opublikowano

Prawdopodobnie przyczyna nie działania SDSa jest taka ze trzeba podnieść RNSa do wersji wyżej :) bo nie chce kodowania przyjąc

Jakie masz kodowanie teraz? I jakiego kodowania nie przyjmuje?

Jaką wersję RNS masz?

Opublikowano
  • Autor

Okazuje się, że do prawidłowego działania SDS potrzebny jest RNS-E w wersji High ponieważ bez tego VAG nie pozwala zrobić odpowiedniego kodowania modułu BT.

Sprawdzamy teraz czy uda się programowo podnieść RNS-E do wersji High ale z tego co gadałem ze specami będzie raczej ciężko. Wygląda na to, że to jest raczej sprawa sprzętowa.

Opublikowano

kodowanie hmm 00110822 czy jakos tak albo 00110802 nie pamietam

nie przyjmuje kodowanie RNS HIGH

a ja wiem jaka mam wersje rnsa nie mam pojęcia

na koncu 8E0 ... ... ... jest Q[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 09:26_________________________________________________

Okazuje się, że do prawidłowego działania SDS potrzebny jest RNS-E w wersji High ponieważ bez tego VAG nie pozwala zrobić odpowiedniego kodowania modułu BT.

Sprawdzamy teraz czy uda się programowo podnieść RNS-E do wersji High ale z tego co gadałem ze specami będzie raczej ciężko. Wygląda na to, że to jest raczej sprawa sprzętowa.

to czyli bogi miał racje ze tak moze byc :)

Opublikowano

może głupie pytanie, ale:

jak sprawdzić czy mam HIGH ?

Opublikowano
  • Autor

Podłacz VAGa i wejdź w Navigation.[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 10:13_________________________________________________Tak się powinna zgłaszać Navi jako RNS-E High.

37.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.