Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

nie o PL, mam w RNSie po angielsku a na FISie po niemiecku, baba z SDSa też szprecha (SDS obsługuje tylko telefon)

chodzi mi o zmianę języka na FISie i SDSa - w nowym sofcie można to zmienić przez RNSa a w starym tylko przez VAGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie język fisa zmienia sie w menu fisa i nie jest to zależne od softa, sds trzeba ustawić vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konian

O module BT i jego kodowaniu masz ten wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html

Twoje pytania nie dotyczą SDS, którego nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyrezaniu instalacji przewodow do sdsa ustawia sie go vagiem.Trzeba wchodzic w kanal obslugujacy navigacje czy w jakis inny?Pytam o to dlatego bo moim wagiem nie moge sie polaczyc z navi i nie wiem dlaczego wiec jesli trzeba sie laczyc na rns-e zeby ustawic sdsa to taki mod w moim przypadju nie ma sensu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide

proszę Cię ...

Przecież tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_sds_w_rnse-t71522.0.html;msg812472#msg812472 masz opisane w czym i co masz zmienić :(

Za obsługę SDS "odpowiada" RNS. To kodowanie RNS'a zmieniasz

Zwróćcie uwagę, że nie jest do SDS potrzebny jakiś dodatkowy moduł (np. moduł BT z jakąś dodatkową funkcjonalnością), to do RNS'a wgrywany jest SDShack. To w RNS'ie trzeba zmienić kodowanie by aktywować SDS (oprócz zmiany okablowania mikrofonu i wgrania SDShack'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide

proszę Cię ...

Przecież tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_sds_w_rnse-t71522.0.html;msg812472#msg812472 masz opisane w czym i co masz zmienić :(

Za obsługę SDS "odpowiada" RNS. To kodowanie RNS'a zmieniasz

Zwróćcie uwagę, że nie jest do SDS potrzebny jakiś dodatkowy moduł (np. moduł BT z jakąś dodatkową funkcjonalnością), to do RNS'a wgrywany jest SDShack. To w RNS'ie trzeba zmienić kodowanie by aktywować SDS (oprócz zmiany okablowania mikrofonu i wgrania SDShack'a)

ok ok dzieki zapomnialem o pierwszej stronie

do licha przez to ze nie moge polaczyc sie z rns-e nie zrobie sdsa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyrezaniu instalacji przewodow do sdsa ustawia sie go vagiem.Trzeba wchodzic w kanal obslugujacy navigacje czy w jakis inny?Pytam o to dlatego bo moim wagiem nie moge sie polaczyc z navi i nie wiem dlaczego wiec jesli trzeba sie laczyc na rns-e zeby ustawic sdsa to taki mod w moim przypadju nie ma sensu :thumbdown:

nie da sie polaczyc z twoim rns-em,czy z Twoim rns-em w Twoim aucie? bo to moze miec znaczenie,moj rns nie laczy sie vagiem tylko w moim aucie,przekladasz do innego auta ,kodujesz i navi zakodowana wraca do Ciebie,mysle ze tak sie powinno dac,hmm mam taka nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bedziemy mieli okazje przetestowac jak dojdzie do mnie mikrofon :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konian

O module BT i jego kodowaniu masz ten wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html

Twoje pytania nie dotyczą SDS, którego nie masz

nie wiem czemu w starej instrukcji RNS nie ma opcji zmiany języka SDSa a w nowej instrukcji już taka zmiana jest :mysli:

wydaje mi się że to właśnie soft decyduje czy ta opcja jest czy jej nie ma, ale mogę się mylić. Już nie wiem co o tym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyrezaniu instalacji przewodow do sdsa ustawia sie go vagiem.Trzeba wchodzic w kanal obslugujacy navigacje czy w jakis inny?Pytam o to dlatego bo moim wagiem nie moge sie polaczyc z navi i nie wiem dlaczego wiec jesli trzeba sie laczyc na rns-e zeby ustawic sdsa to taki mod w moim przypadju nie ma sensu :thumbdown:

nie da sie polaczyc z twoim rns-em,czy z Twoim rns-em w Twoim aucie? bo to moze miec znaczenie,moj rns nie laczy sie vagiem tylko w moim aucie,przekladasz do innego auta ,kodujesz i navi zakodowana wraca do Ciebie,mysle ze tak sie powinno dac,hmm mam taka nadzieje

poprostu nie potrafie sie polaczyc z moim rns-e w moim aucie i nie wiem dlaczego mialoby sie dac polaczyc w innym aucie z zalozona moja navi :mysli: bezsens :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu nie potrafie sie polaczyc z moim rns-e w moim aucie i nie wiem dlaczego mialoby sie dac polaczyc w innym aucie z zalozona moja navi :mysli: bezsens :tongue4:

To przeczytaj sobie ostatnie strony wątku o RNS ...

Może bezsens ale prawda :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyrezaniu instalacji przewodow do sdsa ustawia sie go vagiem.Trzeba wchodzic w kanal obslugujacy navigacje czy w jakis inny?Pytam o to dlatego bo moim wagiem nie moge sie polaczyc z navi i nie wiem dlaczego wiec jesli trzeba sie laczyc na rns-e zeby ustawic sdsa to taki mod w moim przypadju nie ma sensu :thumbdown:

nie da sie polaczyc z twoim rns-em,czy z Twoim rns-em w Twoim aucie? bo to moze miec znaczenie,moj rns nie laczy sie vagiem tylko w moim aucie,przekladasz do innego auta ,kodujesz i navi zakodowana wraca do Ciebie,mysle ze tak sie powinno dac,hmm mam taka nadzieje

poprostu nie potrafie sie polaczyc z moim rns-e w moim aucie i nie wiem dlaczego mialoby sie dac polaczyc w innym aucie z zalozona moja navi :mysli: bezsens :tongue4:

jezeli uwazasz fakt za bezsens to gratuluje,jak uruchomie SDS w swoim RNS-ie to pewnie bede robil jeszcze wiele takich bezsensownych operacji w swoim aucie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupa z malikiem wczoraj próbowaliśmy to podłącznyć

teraz tak

kabelki mam juz pociagniete

Prawdopodobnie przyczyna nie działania SDSa jest taka ze trzeba podnieść RNSa do wersji wyżej :) bo nie chce kodowania przyjąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przyczyna nie działania SDSa jest taka ze trzeba podnieść RNSa do wersji wyżej :) bo nie chce kodowania przyjąc

Jakie masz kodowanie teraz? I jakiego kodowania nie przyjmuje?

Jaką wersję RNS masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że do prawidłowego działania SDS potrzebny jest RNS-E w wersji High ponieważ bez tego VAG nie pozwala zrobić odpowiedniego kodowania modułu BT.

Sprawdzamy teraz czy uda się programowo podnieść RNS-E do wersji High ale z tego co gadałem ze specami będzie raczej ciężko. Wygląda na to, że to jest raczej sprawa sprzętowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie hmm 00110822 czy jakos tak albo 00110802 nie pamietam

nie przyjmuje kodowanie RNS HIGH

a ja wiem jaka mam wersje rnsa nie mam pojęcia

na koncu 8E0 ... ... ... jest Q[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 09:26_________________________________________________

Okazuje się, że do prawidłowego działania SDS potrzebny jest RNS-E w wersji High ponieważ bez tego VAG nie pozwala zrobić odpowiedniego kodowania modułu BT.

Sprawdzamy teraz czy uda się programowo podnieść RNS-E do wersji High ale z tego co gadałem ze specami będzie raczej ciężko. Wygląda na to, że to jest raczej sprawa sprzętowa.

to czyli bogi miał racje ze tak moze byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz VAGa i wejdź w Navigation.[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 10:13_________________________________________________Tak się powinna zgłaszać Navi jako RNS-E High.

37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...