Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

HiRide

Jest topik dokładnie o wyłączaniu podgłaszania. Poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo jest wam ten caly SDS przydatny w czasie jazdy[/u]?-pominmy szpan gadania z elektroniczna kobieta

Podam przykład sytuacji, która mnie zawsze wnerwiała.

Jedziesz trasę będąc prowadzonym przez nawigację. Musisz zjechać na tankowanie. Stacja benzynowa nie jest umieszczona tuż przy głównej drodze ale jakieś 500m obok przy drodze bocznej. Odbijasz na stację. Pani z nawigacji zaczyna przeliczać trasę myśląc, że źle zjechałeś ale po chwili może tylko zaproponować "make a U turn if possible" (zawróć jeśli to możliwe). I tak w kółko aż zatankujesz na stacji i wrócisz na drogę główną.

Żeby wyłączyć denerwujące komunikaty pani z nawigacji gdy masz SDSa klikasz na kierownicy PTT i mówisz "Stop navigation". Po skończeniu tankowania klikasz na kierownicy PTT i mówisz "Start navigation".

Bez SDSa musisz oderwać wzrok od drogi, wcisnąć na nawigacji klawisz Menu, wybrać głównym pokrętłem "Stop Navigation" i potwierdzić wciskając pokrętło.

Z SDSem po prostu bezpieczniej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo jest wam ten caly SDS przydatny w czasie jazdy[/u]?-pominmy szpan gadania z elektroniczna kobieta

Podam przykład sytuacji, która mnie zawsze wnerwiała.

Jedziesz trasę będąc prowadzonym przez nawigację. Musisz zjechać na tankowanie. Stacja benzynowa nie jest umieszczona tuż przy głównej drodze ale jakieś 500m obok przy drodze bocznej. Odbijasz na stację. Pani z nawigacji zaczyna przeliczać trasę myśląc, że źle zjechałeś ale po chwili może tylko zaproponować "make a U turn if possible" (zawróć jeśli to możliwe). I tak w kółko aż zatankujesz na stacji i wrócisz na drogę główną.

Żeby wyłączyć denerwujące komunikaty pani z nawigacji gdy masz SDSa klikasz na kierownicy PTT i mówisz "Stop navigation". Po skończeniu tankowania klikasz na kierownicy PTT i mówisz "Start navigation".

Bez SDSa musisz oderwać wzrok od drogi, wcisnąć na nawigacji klawisz Menu, wybrać głównym pokrętłem "Stop Navigation" i potwierdzić wciskając pokrętło.

Z SDSem po prostu bezpieczniej :good:

rozumiem :wink4: ja nie mam z tym problemu z tego wzgledu ze wylaczylem prowadzenie glosowe -wnerwia mnie czesto ta babka wiec wole w ogole jej nie sluchac :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie powiedzieć czy moduł BT z literką F obsłuży w pełni RNS i SDSa także książkę na FISie?

Lista modułów z typologią: http://www.audiforum.us/part-numbers/7639-audi-bluetooth-tel-interface-part-numbers.html

Wątek o BT: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz trasę będąc prowadzonym przez nawigację. Musisz zjechać na tankowanie. Stacja benzynowa nie jest umieszczona tuż przy głównej drodze ale jakieś 500m obok przy drodze bocznej. Odbijasz na stację. Pani z nawigacji zaczyna przeliczać trasę myśląc, że źle zjechałeś ale po chwili może tylko zaproponować "make a U turn if possible" (zawróć jeśli to możliwe). I tak w kółko aż zatankujesz na stacji i wrócisz na drogę główną.

Mówiłem kup sobie 3.0 TDI ,a teraz zwalasz wkurwa na navigacje,hyhyhy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w tym wątku cytując wątki z audiforum.us, w jednym z nich wypowiadał się autor SDShacka.

RNS low/high to kwestia softu, który wgrywany jest np. przy okazji SDShacka :!:

Uruchamiali SDShacka na różnych wersjach RNS i działał. Po prostu.

Voila: http://www.tyresmoke.net/forum/audi-a4-s4-cabrio/110198-rns-e-manufacture-year-differences.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszczie kompletnie uruchomilem BT,chyba jednak (mimo niepowodzenia Boberka) zrobie podejscie do SDSa, najwazniejsze jednak ze wreszcie rozwiazalem problem braku polaczenia VAG-RNS :radocha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dało sie wkońcu a taka pierdoła była szok normlanie :)

walcz z SDSem moze sie uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, może głupie pytanie, ale nie doczytałem chodzi mi o to czy można założyć rns-e do a4 b5 z 1995r z radiem 1-din i czy można wtedy podpiąć SDS? Z góry dzięki za opowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, może głupie pytanie, ale nie doczytałem chodzi mi o to czy można założyć rns-e do a4 b5 z 1995r z radiem 1-din i czy można wtedy podpiąć SDS? Z góry dzięki za opowiedź.

RNS-E założyć możesz. Wersję od A6. Natomiast SDS na pewno nie będzie działać.

Poczytaj dokładnie wątek Alvaro: RNS-E od A do Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy.

Mam takie pytanie.

Mamjuz zainstalowny zestaw glosnomowiacy ( nieoryginalny) firmy dabendorf audio2000. Zastanawiam sie czy moge skorzystac z juz zamontowanego mikrofonu???

Wczesniej sporo rzezbilem z mikrofonem audio do minidyska polaczonym przez wzmacniacz ale efekty byly marne. Nagrywalem nazwy stacji radiowych i przy ich odtwarzaniu slychac bylo straszne trzaski.... inne komendy byly rozpoznawane tylko jak sie wydzieralem do mikrofonu....

Zastanawiam sie czy mik od zest glosnomowiacego bedzie lepszy, czy mzoe sie w to nie bawic i kupic oryginalny audi???

Z gory dzieki za rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - odgrzeję nieco kotleta, bo nurtuje mnie jedna rzecz.

Mianowicie - wgrałem sobie SDS Hack'a, zmieniłem kodowania VAG'iem, tak, że pani ładnie dyktowała wszystkie dostępne komendy głosowe :good: i pozostała najgorsza dłubanina, czyli zmiana wiring'u mikrofonu.

Wczoraj chciałem się za to powoli zabrać i jakoś przez przypadek wcisnąłem przycisk PTT. Jakież było moje zdziwienie :shocked:, gdy okazało się, że nic kompletnie się nie dzieje - żadnych komend głosowych, kompletna cisza.

Orientujecie się może, co może być przyczyną - dodam, że nie zmieniałem już nic VAG'iem i nie przestawiałem nic poza przekodowaniem, po którym było wszystko ok.

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...