Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Call? Chyba "Dial number" :) Zresztą w trybie telefonu powiedz pani "Help" to poda Ci listę dostępnych komand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie telefonu obojętnie co powiem dostaję info że pin jest już wprowadzony. Help to pierwsze co próbowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po uruchomieniu SDS (podpieciu BT fabrycznie zamontowanego do RNSE) bedzie nadal działał BT?

No BT działa bo jak inaczej wytłumaczyć komunikację z telefonem :) Moduł musi działać. Rezająć SDS zmieniasz jedynie to że mikrofon zamiast bezpośrednio do BT idzie najpierw do RNS-E a potem do BT.

Z minusów - wcześniej przed uruchomieniem SDS, BT wczytywał sobie książkę telefoniczną z telefonu. Teraz tego nie ma. Klikam R/T aby przełączyć się na FISie w tryb książki i wywala komunikat że brak wpisów. Również jak przychodzi połączenie - na ekranie RNS-E wyświetla się numer telefonu osoby dzwoniącej. Wcześniej gdy książka była zczytywana pokazywała się nazwa. Po zmianie kodowania BT pod Comfort i sterowanie przez RNS-E sprawa się rypła. Coś przeoczyłem czy tak ma być? Denerwujące bo teraz muszę domyślać się kto dzwoni.

Ale gada po agielsku czy niemiecku?

Gada po angielsku - udało się ostatecznie zmienić język w "speechdialogsystem". Problemy z dogadaniem się dotyczą tak jak napisałem wcześnie jedynie trybu telefonu. Testowałem dziś obsługę CD i nawigacji i działa całkiem całkiem :good: Niestety brakuje mi czasu aby potrenować z pozostałymi opcjami...

Kolejny problem - dziś przed spotem wchodzę do auta i... tryyyt, nie chce odpalić. Przez noc rozładował mi się aku. Na bank nie zostawiłem nic włączonego. Dziś Musashi tłumaczył mi że RNS-E jak jest źle zakodowany to nie wyłącza się po odcięciu zapłonu/zamknięciu auta. Jeśli nie zamkniemy auta to ponoć też się nie wyłączy.

Z tego co pamiętam - kodowania navi nie zmienia się dla SDS (tylko w module BT) - zresztą sprawdziłem i ustawienia są na bank poprawne. Tutaj pytanko - czy po rezaniu SDS mięliście też taki przypadek (pytam o aku) czy może znów jestem pionierem? :decayed:

Wiązki tak jak kodowania jestem raczej pewien. Korci mnie żeby zejść teraz na dół i spróbować odpalić ale nie chcę obudzić połowy osiedla (ehh ten klekot). Jutro rano jadę na serwis klimy - mam nadzieję że nie będzie powtórki z dzisiejszego poranka :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z miesiac temu na warszawskich mielismy taki przypadek u Piotrka(nie pamietam nicku-zapytaj Boberka)po zalozeniu rns-a auto pobieralo 0,3A i efekt byl ten sam,aku padaczka ,pojechal z tym do servisu car-audio,nie wiem jak sie sprawa skonczyla,napisz do niego to moze cos podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć można wymusić wyłączanie się RNS-E wraz z zamknięciem zamka centralnego przez doprowadzenie dodatkowego pinu do navi.

Kokos - dzięki za info :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z miesiac temu na warszawskich mielismy taki przypadek u Piotrka(nie pamietam nicku-zapytaj Boberka)po zalozeniu rns-a auto pobieralo 0,3A i efekt byl ten sam,aku padaczka ,pojechal z tym do servisu car-audio,nie wiem jak sie sprawa skonczyla,napisz do niego to moze cos podpowie

ano było tak okazało sie ze RNS był wadliwy

CANy nie odłaczały zasilania :( cały czas ciągnął prąd

Pingvun :) i co z tym RNS wkońcu wyszło :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z minusów - wcześniej przed uruchomieniem SDS, BT wczytywał sobie książkę telefoniczną z telefonu. Teraz tego nie ma. Klikam R/T aby przełączyć się na FISie w tryb książki i wywala komunikat że brak wpisów. Również jak przychodzi połączenie - na ekranie RNS-E wyświetla się numer telefonu osoby dzwoniącej. Wcześniej gdy książka była zczytywana pokazywała się nazwa. Po zmianie kodowania BT pod Comfort i sterowanie przez RNS-E sprawa się rypła. Coś przeoczyłem czy tak ma być? Denerwujące bo teraz muszę domyślać się kto dzwoni.

Tak być nie powinno. Cała funkcjonalność BT musi zostać (łacznie z synchronizacją książki telefonicznej). Na pewno coś przeoczyłeś w kodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff udało się. Odpalił... w trakcie drogi do Poznania troszkę się pobawiłem i... okazało się że książka tym razem była dostępna. Kurcze nie wiem cuda jakieś się dzieją. No nic zobaczymy jak to się będzie sprawować dalej.

Znów miałem okazję poćwiczyć trochę z SDS - obsługa navi i CD działa pięknie. Troszkę problemów pojawiło sie przy literowaniu nazw ulic i miejscowości, np. "Si" albo "Zi" jest chyba nie do rozróżnienia :wallbash: Jednak jak przeliteruję całą nazwę to chyba bierze sobie jakąś poprawkę na błąd bo na liście pojawia się zwykle to czego szukam (jak podam mniej liter niestety jest już gorzej).

Z telefonem nadal nie mogę się dogadać (korzystam z komend które są podane pod "helpem"). Ciągle komunikat "pin jest już wprowadzony". A jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, powiedzcie który to + a ktory - przy module BT?????

Jest tu na pewno zielony i czarny przewód(oba w pancerzu czarnym). Podejrzewam ze + to zielony, ale pewny nie jestem.

Jak to jest?? :wallbash:[br]Dopisany: 09 Listopad 2009, 21:20_________________________________________________OK, zielony to bedzie +. A kodowanie BT gdzie się znajduje? Nie ma w VAGu bloku BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, mylsleliscie nad uruchomieniem DVD w RNSE? Jest taka opcja?

Pytasz o uruchamianie filmów z DVD? Z wewnętrznego czytnika jest to niemożliwe. Dopiero po podpięciu zewnętrznego napędu DVD i adaptera AV lub tunera TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Od jakiegos czasu walcze z SDS ( czasem dzialal , czasem nie - niektorzy twierdza ze jest to kwestia akcentu heh). Tydzien temu bylem u magikow ktorzy zainstalowali mi najnowszy modul bluetooth ( prod.2009);

Po podlaczeniu mikrofonu - wszystko ladnie smiga przez blue, jednakze SDS dalej nie bangla. Gosc stwierdzil ze prawdopodobnie hack SDS zostal zle zrobiony i trzeba zrobic downgrade softu ( sugerowal mape z 2004-2005 roku) i potem ponownie upgrade? Czy to trzyma sie kupy?

Powiedzcie mi prosze jak robiliscie hack SDS-a? korzystaliscie z RNSE-SDS mod-a i modyfikowaliscie pliki ze swojej plyty czy moze wrzucaliscie gotowa paczke ze stronki: http://www.users.me.uk/Downloads/Audi.htm

Bede wdzieczny za wszystkie sugestie. Juz tyle z tym walcze ze szlag jasny mnie trafia....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem gotowy soft z linka który zapodał AndyN - wszystko zatrybiło bez problemu :)

...jednak ostatnio pojawił się nowy zonk. BT wyłacza się i włącza na zmianę co 30 sek. FAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem gotowy soft z linka który zapodał AndyN - wszystko zatrybiło bez problemu :)

...jednak ostatnio pojawił się nowy zonk. BT wyłacza się i włącza na zmianę co 30 sek. FAK!

no u mnie SDS nie działał nawet z za***istym BRYTYJSKIM akcentem MALIKA :)

nie wiem czemu i sie poddałem :) a ja znowu z BT mam taki problem ze czasem jak rozmawiam potrafi mi zrestatrowac NAVI :) nie wiem czemu moze ktos ma podobny problem i znalazł rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...