Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, podłączyłem SDS, działa super, ale mam jeden problem. Zapisałem sobie komendę do wyboru stacji radiowej i chciałbym ją zmienić albo wykasować, ale nie wiem jak :confused4: Macie może na to jakiś sposób? Dzięki za pomoc.

Wejdź do radia, kliknij PTT i powiedz "Help". Pani ładnie Ci poda wszystkie komendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprawdzić jaką wersję BT mam u siebie - czy jest jakiś sposób aby to zweryfikować bez ściągania podłogi pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprawdzić jaką wersję BT mam u siebie - czy jest jakiś sposób aby to zweryfikować bez ściągania podłogi pasażera?

no jak - VAGiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kktoś uruchomił SDSa w B6 ??

Piotrze, daruj sobie. Ciebie i tak pani z SDSa nie zrozumie :decayed:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kktoś uruchomił SDSa w B6 ??

Piotrze, daruj sobie. Ciebie i tak pani z SDSa nie zrozumie :decayed:

:polew:

:polew: :polew: :polew: mówiłem mu żeby nie zaczynał komend " Cześć to znowu Ja - Piotrek - możesz włączyć radio ? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kktoś uruchomił SDSa w B6 ??

Piotrze, daruj sobie. Ciebie i tak pani z SDSa nie zrozumie :decayed:

:polew:

spokojnie Ciebie jakos tez u mnie nie chciała zrozumieć ;)

nie jest tak źle numery jakos rozumie wiec problemu nie bedzie

[br]Dopisany: 28 Październik 2009, 11:28_________________________________________________

czy kktoś uruchomił SDSa w B6 ??

Piotrze, daruj sobie. Ciebie i tak pani z SDSa nie zrozumie :decayed:

:polew:

:polew: :polew: :polew: mówiłem mu żeby nie zaczynał komend " Cześć to znowu Ja - Piotrek - możesz włączyć radio ? "

nie nie nie

jak mówiłem do niej SUCK ME :)

ale poważnie pytam kto uruchomił SDSa w B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprawdzić jaką wersję BT mam u siebie - czy jest jakiś sposób aby to zweryfikować bez ściągania podłogi pasażera?

no jak - VAGiem

Próbowałem i nie znalazłem - pewnie właziłem nie tam gdzie trzeba. Mogę prosić o dokładniejszą instrukcję? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AndyN :) Kurcze wydaje mi się że tam wchodziłem i niestety nie udało się podłączyć... Zaraz spróbuję jeszcze raz...[br]Dopisany: 28 Październik 2009, 15:22_________________________________________________No więc u mnie końcówka F - jakie to ma braki w stosunku do Q (i wyższych) czyli czego nie obsługuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AndyN :) Kurcze wydaje mi się że tam wchodziłem i niestety nie udało się podłączyć... Zaraz spróbuję jeszcze raz...[br]Dopisany: 28 Październik 2009, 15:22_________________________________________________No więc u mnie końcówka F - jakie to ma braki w stosunku do Q (i wyższych) czyli czego nie obsługuje?

BT: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, właśnie skończyłem przerabiać :notworthy:

Andy - gdybyś znalazł dziś chwilę aby odpisać na temat który podesłałem Ci w PW...[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 00:52_________________________________________________Dzięki za wszystkie wskazówki - dziś zrobiłem update navi do 660. Nie rezałem instalacji a jedynie odpaliłem poszczególne funkcje w module BT (kodowanie z 0000811 na 0010822 / wyświetlacz i polecenia w języku angielskim). Obsługa głosowa telefonu pięknie zadziałała - na dzień dobry wydarłem się HELP a za chwilę bejbe podała mi dostępne komendy :decayed:

Zapisałem kilka znaczników w pamięci BT, wszystko działa poprawnie (Select Name -> Znacznik -> Dial). Oczywiście standardowo pojawiło się troszkę problemów z "komunikacją" (podając numer mówię np. three a tu odczyt eight :wallbash:). Potestowałem trochę i... wydaje mi się że w znacznym stopniu pomaga praca na stosunkowo małej głośności - gdy regulacja była podkręcona bardzo często dostawałem prośbę o powtórzenie polecenia. Natomiast gdy skręciłem trochę głośność udało się w końcu nawiązać bezproblemowy dialog (nie przypominam sobie żeby panienka zastrajkowała choć raz). Wniosek z tego taki że wraz ze zwiększeniem głośności podnosimy też proporcjonalnie czułość mikrofonu - jeśli damy zbyt dużo (a co niech na tylnej kanapie dobrze słyszą :decayed:) najprawdopodobniej dochodzi do przesterowania mica i odczyt jest niezrozumiały dla algorytmu analizującego głos. Spróbujcie skręcić głośność i potestujcie czy nie jest lepiej...

Za tydzień rezam wiązkę do RNS-E :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście standardowo pojawiło się troszkę problemów z "komunikacją" (podając numer mówię np. three a tu odczyt eight :wallbash:).

Niestety wschodnioeuropejska wymowa języka angielskiego sprawia, że pani z Audi źle interpretuje między innymi cyfrę 3 :)

Niektórym do tej pory nie udało się załapać poprawnego akcentu i skarżą się, że "pani ich nie rozumie" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak staram się wymawiać poprawnie to są problemy (np. store//star) - jak zaczynam napierdzielać z rosyjskim akcentem to dopiero zaczynamy się dogadywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować pogadać z panią po niemiecku, hiszpańsku, portugalsku, włosku lub francusku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zrobiłem zgodnie z opisem i wszystko pięknie działa, nawet nic w VAGu zmieniać nie musiałem, ciężkawo się odginało tapicerkę, jednak z tego co widzę

na zdjęciu w opisie autor odkręcił fotel z podłogi :) ciężko wyciągnąć bluetooth'a odginając tapicerkę ale się udało.

Szkoda, że nie ma obsługi mp3 z kart pamięci - albo do tego nie doszedłem jeszcze... Ogólnie koszt kabelka, wtyczek i zrobienie płytki - oby więcej takich modów! :D

pozdrawiam,

Okon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest tylko obsługa zmieniarki. Może z kolejnymi wersjami oprogramowania dojdzie obsługa MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po rezaniu mica :) Przekodowałem sterowanie przez RNS-E i... po odpaleniu systemu szprecha do mnie HELGA :wallbash: Komunikaty odnośnie obsługi głosowej na wyśwetlaczu navi są także w języku niemieckim. Zadzwoniłem do malika i okazało się że język mogę zmienić w menu RNS-E. Wszystko ładnie pięknie tylko że opcja zmiany języka jest niedostępna (zdjęcie poniżej). Teraz nie wiem czy to kwestia softu (wrzuciłem wersję z linków AndyNa - soft zaktualizował się ładnie do 660) czy może coś innego. Czy da rade pominąć RNS-E i ustawić język "dialogspeachsystem" przy pomocy VAGa? HEEEELP :decayed:

speech.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S, tak z ciekawości, jakie masz w tym momencie kodowanie BT i RNS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zejść do garażu i zrobić printscreena ale... komfort (1), sterowanie przez RNS-E (0) i język wyświetlacza english (2) - reszta po staremu.

0010802

RNS-E zaraz sprawdzę - Andy puść mi głuchacza to odzwonię.[br]Dopisany: 07 Listopad 2009, 20:59_________________________________________________OK, już działa. Włączyłem navi i (zwis - na wyświetlaczu cały czas logo MMI, brak reakcji na przyciski). Wyjąłem główną wtyczkę - ponowny montaż, włączyłem navi i zatrybiła. Wchodzę w zmianę języka - jest dostępna. Zmieniłem na ENGLISH i działa - z tym że po zmianie języka funkcja zmiany zrób zrobiła się nieaktywna (szary font).

Wstępne testy wypadły średnio - nie wiem co dokładnie teraz steruje interpretacją komend głosowych ale obecnie ciężko sie dogadać. Nie wiem czy fakt że mic idzie teraz przez RNS-E powoduje dodatkowe zakłócenia w pracy w/w modułu? Głowne komendy (telephone, navigation, CD, radio) działają bez problemu ale np. chcę zadzwonić w trybie telefonu - mówię call a pani przełącza mnie do navi. Średnio mi się to podoba bo przy poprzedniej konfiguracji praktycznie nie było żadnych problemów. No nic - będe testował dalej. Andy - dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...