Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

mxzibi: Masz wszystko opisane na początku wątku. Również komendy VAG. Czytaj dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak rozwiązaliście technicznie podłączenie się do kabla przy module BT.

Są tam kabelki: zielony, czarny, ekran (sama folia aluminiowa bez żadnego dodatkowego oplotu)

Do kabelków da się przylutować ale co z tym ekranem ?

Jak do niego podłączyć ekran dodatkowego kabla idącego do rns-e.

Jak wiadomo do aluminium nie da się przylutować. Skręcenie folii wraz z oplotem dokładanego kabla też jakoś mi się nie widzi bo i tak folia się urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak rozwiązaliście technicznie podłączenie się do kabla przy module BT.

Są tam kabelki: zielony, czarny, ekran (sama folia aluminiowa bez żadnego dodatkowego oplotu)

Do kabelków da się przylutować ale co z tym ekranem ?

Jak do niego podłączyć ekran dodatkowego kabla idącego do rns-e.

Jak wiadomo do aluminium nie da się przylutować. Skręcenie folii wraz z oplotem dokładanego kabla też jakoś mi się nie widzi bo i tak folia się urwie.

a kto Ci powiedzial ze do aluminium sie nie da przylutowac?

probowales?

moze ktos mi powie jak wylaczyc automatyczna zmiane trasy przez to sfakane tmc!!!

chce aby navi sie mnie pytala czy ma zmienic trase a nie robila to sama!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da lutować aluminium ale już widzę że wszyscy którzy robili kable pod SDS mieli pod ręką odpowiednie spoiwo do lutowania aluminium, lutowanie zwykłą cyną to przysmarkanie a nie lut.

Poza tym to jest cieniutka folia która od razu się przegrzeje i pokruszy, w najlepszym razie urwie.

Wydaje mi się że nie robiłeś tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego polecacie majka do SDS? ori chyba kosztuje okł 300 zł, jest jakaś dobra alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a mozna jakos poznac na tym micro ktory to kabel jest plus a ktory minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a mozna jakos poznac na tym micro ktory to kabel jest plus a ktory minus?

czarny minus.

a u mnie byl jeden kabel a drugi to ekran kabla ktory jest minusem.

ciezko sie pomylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest inaczej

dwa kable : czarny i zielony i do tego wspólny dla nich ekran z aluminiowej folii nie wiadomo gdzie podłączony bo bezpośredniego przejścia na masę nie ma. Przynajmniej tak to wygląda przy wtyczce ori BT.

Po pomiarze napięć wyszło że czarny to masa a zielony to zasilanie no i sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest inaczej

dwa kable : czarny i zielony i do tego wspólny dla nich ekran z aluminiowej folii nie wiadomo gdzie podłączony bo bezpośredniego przejścia na masę nie ma. Przynajmniej tak to wygląda przy wtyczce ori BT.

Po pomiarze napięć wyszło że czarny to masa a zielony to zasilanie no i sygnał.

no wlasnie ja mam ori bt i bose ktore tez ma tam swoj micro i czuje ze bez mierzeia sie nie obejdzie zeby nie spitolic micro!

znaczysie --> czarna masa! :))

panowie podlaczylem micro wlasciwie czyli rnse pin1 czyli mic- polaczylem z pin1 micro bt

i pin 7rnse+ polaczylem z pin2 micro bt

navi przekodowalem z 0309217 na 0309717

i pani do mnie ladnie mowi ale mnie nie slyszy!!!

co moglem zrobic zle czy musi byc podpiety bt do rnse -- widzialem u niektrych ze nie musi ja testwalem na niepodpietym bt tylko kableki podciagniete prosto z rnse do micro bt ale 0 gadki nie chce mnie sluchac !

jak klikne ppt pojawia sie napis speak moze mam jakies niezgodnosci z krajem sds albo cos innego trzeba w engeenering mode przestawic?

panowie mam info z navi sds nie chce ze mna dalej gadac a wyglada ze niby jest ok

SDS PRG version: S2210H06

SDS Data version on flash: D2210H03(DE_DE)

SDS Data ersion on disc: D2210H03

coding: 309717

fmc: 0

Arc: 255

kid: 5214

dtc:1

crc 8xD081ED15

System SW index: 0660

HW index: H99

Map database index: AN_EUE

HU/Navi SW version: V2200815

Boot version: V220100D

Audio SW version: A2210141-080807

moze wersja sdsu nie zgadza sie z wersja softu albo ja nie wiem co jest!!!!

ma ktos jakis pomysl?

moglby ktos wstawic jak ma u siebie w engineering mode??

Porblem rozwiazany bez BT nie bedzie u mnie dzialalo SDS bo moja instalacja musi podawac sygnal z BT sprawdzalem na samym micro dlatego nie dzialalo a teraz pieknie smiga super bajer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Brysio mógłbyś jaśniej cyt:

panowie podłączyłem micro właściwie czyli rnse pin1 czyli mic- połączyłem z pin1 micro bt

i pin 7rnse+ połączyłem z pin2 micro bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Brysio mógłbyś jaśniej cyt:

panowie podłączyłem micro właściwie czyli rnse pin1 czyli mic- połączyłem z pin1 micro bt

i pin 7rnse+ połączyłem z pin2 micro bt

no pin 1 w rnse z pinem 1 seryjnie montowanego mikrofonu bt

pin7 w rnse z pinem 2 serynie montowangeo micro bt

co tutaj jest niejasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już zakumkałem , że podłączasz micro bezpośrednio do rns-e a nie do BT :gwizdanie:

Mnie też nie słyszy SDS ale jak podpiąłem vag wyszło że wpiąłem się źle przy BT - nie wiem jak to wyszło bo sprawdzałem chyba z 10 razy :decayed:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony999

Witam , mam pytanie czy na płytkach DVD z mapami 2010 do RNS-E wersja map : 8P0919884AN jest soft SW 650 to w czy tym sofcie jest już SDS czy trzeba dodatkowo dogrywać ? Same pliki wiem że są ale czy cała ta " aplikacja" bo słyszałem że trzeba dograć SDS Hack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..pany mam obecnie soft 0750

wgrywając sdsa zmieni mi sie soft na 0660 czy jakoś tak

czy jeśli powróce potem do softu 0750 sds mi zostanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie czy na płytkach DVD z mapami 2010 do RNS-E wersja map : 8P0919884AN jest soft SW 650 to w czy tym sofcie jest już SDS czy trzeba dodatkowo dogrywać ? Same pliki wiem że są ale czy cała ta " aplikacja" bo słyszałem że trzeba dograć SDS Hack

Też mam mapy z 2010 r i po włożeniu w napęd rns-e zaktualizuje się do wersji high i wydaje mnie się że nawet jest soft SW 800.

Ja u siebie podłączyłem kabelki według opisu i wszystko śmiga jak ta lala i nawet kodowania nie musiałem robić 0001802 .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad mozesz miec soft 800 skoro max jest mi znany przy ...AN 650 no chyba ze sobie sam tak przeprogramowales sds hackiem na 800 to mozesz miec inaczej nie ma szans a to kodowanie co podales to jest kodowanie BT a nie RNSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...