Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Adadur, ruszył Ci w końcu SDS?

Ja sobie darowałem wgrywanie SDSa. Nie wiem czy bym nie stracił VIM hacka, dużo czasu kosztowało mnie też uporaniem się z problemem "nawigacji gadającej z tylnego głośnika" po wgraniu VIM hacka :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RNS-E był wgrany soft PL i wersję SDS jak 4 posty wyżej konrad_A4.

downgrade softu na v. 650 się udał ale teraz nie można załadować softu PL_menu_+_SDS

nagrałem już 3 płytki, 2 CD-R i jedną DVD-R z softem zawierającym pliki:

00.VNS

A2210141.MOT

INDEX.TXT

LDM.BIN

LOADING.KWI

Może macie jakieś pomysły co źle robię lub co może być nie tak że soft się nie ładuje.

W pliku INDEX.TXT jest soft v. 750 może przeedytować ten plik i zrobić v. 660

Klubowicz adadur pisze coś o plikach !

:hi:

ja już nie wiem czy to odpala pełny SDS - na pewno dotyczy PL menu w navi

do SDS napewno podmienia się plik loading.kiwi który niby jest na tej liście.

Jakoś mi nie ruszył SDS jeszcze - mam dokładnie to samo co miałem wcześniej. Może mam zle ustawienia w navi ale to też zmieniałem ... może spróbuję z tej. niemieckiej strony zapodać SDS ale nie wiem co z PL menu będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć znalazłem na forum angielskim opis co i jak z SDS

Wolne tłuaczenie...

To nie jest zbyt trudne ... Pobierz najnowsze DVD i uzyskać następujące pliki: 00.VNS A2210138.MOT index.txt LDM.BIN LOADING.KWI je umieścić na katalogu tymczasowego, który potrafi znaleźć łatwo. Run RNSE_SDS.exe i otworzyć powyższego pliku LOADING.KWI ... Następnie, po prostu naciśnij SAVE (jeśli przycisk jest dostępny, plik może być prawidłowo poprawione i rzeczywiście już jest ...). Nagraj powyższe pliki na płycie CD. Włóż płytę CD na RNS-E .... To wszystko ... najgorsze, co może się zdarzyć, jest twój RNS-E nie robi nic po włożeniu płyty CD, a to oznacza złe rejestratora lub brudny obiektyw ... lub nawet złe media ... Hope this helps ... Ciao OPS: Zapomniałem powiedzieć należy zmodyfikować index.txt pliku zawierającego "SOFIDX: 0560" zamiast "SOFIDX: 0550", w przeciwnym razie aktualizacja nie nastąpi ... W przeciwnym razie można po prostu użyć sztuczki zmuszając RNS-E, aby uaktualnić firmware wprowadza żadnych (myślę, że to dostosowanie, ale nie pamiętam który z nich ... Wystarczy wyszukać ...).

Albo -> http://allegro.pl/obsluga-glosowa-full-sds-jednostka-rns-e-i1900259785.html

Albo -> http://www.flother-online.de/audi-a3/download/Workshops/SDS_RNS_E.pdf

Albo -> http://chomikuj.pl/kacper.wolny/Soft+do+nawigacji+fabrycznych

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zaraz wrzuce na jakiegoś upa menu.pl.sds :naughty:

Andy wgranie tego nie wywali Ci vimhacka :cool1:

Wrzuć samego SDSa też

A nie na namiesza z "głośnikiem navi"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wie ktos moze czy jest soft z SDS z polskimi komendami, jezeli tak to barzdo prosze o link do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wie ktos moze czy jest soft z SDS z polskimi komendami, jezeli tak to barzdo prosze o link do niego.

kolego nie przeginaj - nie był nie ma i nigdy nie powstanie chyba ze już pod MMI 2G, 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanie z innej beczki mi navi mowi tylko z jednego glosniczka przy kierowcy sds chyba tez da sie to jakos obejsc zeby bylo w stereo ustawienia sa niby ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanie z innej beczki mi navi mowi tylko z jednego glosniczka przy kierowcy sds chyba tez da sie to jakos obejsc zeby bylo w stereo ustawienia sa niby ok

bo sa OK :)

tak jest - glos navi "idzie" zglosnika od kierowcy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mając płytke z mapką w navi dajesz car-setup-ustawienia-wybór języka-polski , poczekasz aż navi zmieni sobie komunikaty głosowe i będzie git:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona posiadaczy tej funkcjonalności :-)

Jeśli ktoś ma chęć, mogę pomóc w aktualizacji softu i przekodowaniu RNS-E.

Zapraszam do Wawy na Mokotów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam pytanie.Planuje uruchomić sobie sds i nie wiem jak sprawdzić czy moja rns-e posiada już wgrany soft z obsługa sds.Dużo czytałem ale nie mogę znależć jednoznacznej odpowiedzi.Mam wgrane pl menu i gdzieś znalazłem,że jeśli ono jest to jest także sds.Czy to prawda?Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam pytanie.Planuje uruchomić sobie sds i nie wiem jak sprawdzić czy moja rns-e posiada już wgrany soft z obsługa sds.Dużo czytałem ale nie mogę znależć jednoznacznej odpowiedzi.Mam wgrane pl menu i gdzieś znalazłem,że jeśli ono jest to jest także sds.Czy to prawda?Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Przy aktywnym SDS, jest dodatkowa opcja w menu ustawień dźwięku. :wink:

Bez_tytu_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mialem softu z sds-ale z tym jakoś poszło.Tylko przy podłączaniu kabelków do rns-e (piny 1,7,4,10)nie zaizolowałem ich(a mówię zrobię próbę) i zrobiłem ale zwarcie. Nie wiem którymi sie zwarły ale wywaliło mi bezpiecznik od radia.zmieniłem bezpiecznik radio działa,BT dziala tzn dzwoni prawidłowo,ja słyszę jak ktoś mówi tylko problem w tym,że mnie nie słychać.Co mogło się upalić?Mikrofon czy coś module BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...