Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pisałem o problemie z softem - wkładam płytę i wyskakuje czarna plansza i na środku linijka z chińskimi znaczkami. Czy ktoś tak miał i to ogarnął, bądź ktoś wie jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak uwaliłeś navi plikiem chomika flash do programowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale navi działa i jak powróciłem do wersji z aktualnej mapy to wszystko jest ok a softa mam z tego co pamiętam od domina79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobiłem dowgrade do 0650, wkładam płytę z softem 0750 z SDS i pisze w nagłowku software update 0750 ale nic się nie dzieje :( co dalej z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przymierzam się do tego moda i z wiązku z tym mam kilka pytań

1. Rozpoznanie RNS-E

niestety jak podpinam VAGa i wchodzę w Navigation to nie ma odpowiedzi z kabla (dla innych sekcji działa dobrze), więc nie mam jak odczytać wersji RNS-E. Czy jest jakiś inny sposób rozpoznania czy to typ high?

2. posiadam kierownicę z MF i jak naciskam guzik speak, to odzywa się miła pani z prośbą o podanie komendy. Czy to oznacza, że RNS-E jest już "przestawiony" na tryb SDS i nie muszę nic robić poza doprowadzeniem mikrofonu?

3. typ mikrofona. Przeglądam obecnie ofery na allegro i widzę, że dominują modele z Q7 i są to numery:

4L0 035 711 B / E

np. http://allegro.pl/audi-a4-a5-a6-q5-q7-mikrofon-telefon-4l1035711b-e-i4483459259.html

oraz 4E0 971 613 A

czy one się nadają? Widze, że ma końcówkę typu plug&play i nie wiem jak dalej od tej koncówki miałbym podpiąć okablowanie, by poprowadzić je pod RNS-E. Czy potrzebna będzie jakaś wtyka dodatkowo?

4. okablowanie

jaki kabel najlepiej kupić? w jaki sposób upewnić się, że nie pomyliło się plusa z masą?

pozdrawiam,

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś by mógł zmienić wagiem język wybierania głosowego SDS we Wrocku lub okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam VCDSa a mój Vag-Com jest za stary, żeby wejść do RNS-E. Wszedłem do Engineering Mode żeby uzyskać info czy mam SDSa, znalazłem zakładkę SDS Version, a po kliknięciu przycisku "poprzedni utwór" babka zaczęła do mnie gadać opisując dostępne komendy a na FISie wyswietlił się napis SPEAK. Czy to oznacza że mam navi z SDSem? Czy już nie potrzebuję CD z SDShack'iem?
Dodatkowo w menu SETUP jest opcja ustawień dla komend głosowych, czyli po podłączeniu multifunkcji i pociągnięciu kabelka od mikrofonu SDS powinien od razu działać? Kodowanie mam 110152, SW Index:0750, HW Index:H80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie: jak wrażenia po używaniu SDSa? Warto sobie głowę tym zawracać? :) W tym momencie mam obsługę głosową ale samego bluetootha i szczerze to korzystałem tylko raz żeby sprawdzić jak to działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie ktos przyzwyczai do SDSa to bardzo fajna sprawa :)

jesli masz juz BT to koszt jest 2zl warto sprobowac a jak ci sie nie spodoba nie musisz uzywac sprawa jest banalna musisz tylko z mikro podsufikti do nawi jeden kabel pociagnac 2zylowy micro + i micro -

aby zmienic jezyk bez pomocy kabla VAG wgraj Hack 0660 i w Menü pojawi sie opcja jezyka sds jak ja zmineisz bedziesz mial komendy w jezyku angielskim albo jaki sobie wybierzesz - wazne po wgraniu hacka potrzebna jest plytka z navi bez radarow znaczy bez uwalonego softu 0650 bo ustawienia sds czyta z plyty dvd..

Edytowane przez Brysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

chciałbym podziałać z tym modem tylko czy byłby ktoś chętny pomóc mi z tym modem w okolicy Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kto z Wrocławia lub okolic mógł by sprawdzić kodowanie do SDS u mnie

odwdzięczę się czteropakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Wchoraj podłączyłem vcds chcąc zmienić język SDS na angielski i niestety nie dało rady przyjmował tylko wartość 0 jak wpisywalem 1 to wogole nie było opcji zapisz dodam że mam wersję radia RNS-E HIGH EU.Kodowanie 0309717.Proszę o pomoc jak to ogarnąć.

Widzę ze juz temat zamikl a szkoda.

Edytowane przez DJ EDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy posiadam fabryczny BT,zestaw głośnomówiący z przystawką cullman, navi między zegarami,po naciśnięciu przycisku na przystawce jest obsługa głosowa,Nie wiem jak wgrać moją książkę telefoniczną.proszę o pomoc,dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni mam problem z działaniem SDS-a (a dokladnie mikrofonu w RNS-E) - RNS nie słyszy moich komend głosowych, dodam że nic od momentu kiedy przeprowadziłem poprawne kodowanie nie przekodowywałem. Nie wiem gdzie szukać przyczyny - wszystkie mozliwe połączenia bieżącej instalacji sprawdziłem i wygląda OK. Czasami jakby "mikrofon" zaczął działąć i jest OK - po paru dniach znowu przestaje i tak w kóło. Jakoś cieżko mi pomyśleć, że sam mikrofon mógł sie popsuć, bo to chyba rzadkość ;-)

Spotkał się Ktoś z Państwa z podobnym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiada ktos plytke z tym SDShack ? Jak zakodowac aby wszyskie komendy padały w jezyku angielskim ?

Podłączam się do prośby. Może ktoś by wystawił iso...

Próbowałem zrobić z map 2012 i 2015, ale nie mam możliwości zapisu zmodyfikowanego pliku.

http://postimg.org/image/vajj2odfx/

Dobra, znalazłem tutaj http://www.a3-freunde.de/forum/t139000-s3/8P-RNS-E-193-LED-SDS-Hack-moeglich.html(post Mia17 z 30.04.2015)

Edytowane przez SweetSquid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany przewaliłem cały temat. Mam dobre kodowanie rns 0311715, bt 0011802, softa z sds, dołożyłem bt (wiązkę pod sds robił mi kaju, więc raczej ok) a ta niedojda mnie nie słyszy. Zanim wgrałem softa i zmieniłem kodowanie działał mi bt i komendy głosowe dial i redial. Dziś po zmianie kodowania i wgraniu softa już nawet to nie działa. Pytał ktoś w temacie ale nie ma odpowiedzi. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz żle podpięty mikrofon. Sprawdź czy mikrofon jest wpięty do BT czy do RNS-E. Powinien być wpięty do RNS-E i z tamtąd mic out do BT (o ile dobrze pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...