Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

aha a moge to jakos sprawdzic ze na pewno jest taki soft ze nie moge polaczyc sie z rns-e?

A linie k masz dobrze podłączoną , z tego co pamiętam przechodziłeś z bns-a lub concerta III:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzilem z concra na cocnerta 2din i wtedy na RNS-e :) RNS-e kupilem od goscia co wladi z forum i mam w nim softa h800 jakiegos...kabel do rns-e kupilem nowy bo tamten co mialem z concertem 3 to go opdchnelem wraz z radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz linie-k w kostece B5 czy pokrywa sie w przejściówce , odnośnie blokowania połączenia (softowo) navi z vagiem nigdy sie nie spotkałem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest ktoś z Białegostoku kto mógłby mi wgrać sds-a spolszczyć navi i nagrać mapę Polski?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam model Q bluetooth ale nie wykrywa mi iphona czy one iphona nie wykrywaja? i jestr w jezyku niemieckim mozna to na angielki zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele modulow bt ma problem z tym dziadostwem niestety

jezyk powinno dac zmienic sie vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male pytanie co do vag posiadam vag106 jaki windows to obsluguje bo mam teraz lapa z windowsem 7 i jest lipa nie da sie zainstalowac , czy mozna cos dociagnac aby to chodzilo pod 7 .

mam jeszcze lapa na viscie ale grafa wlasnie padla bede wymienial niedlugo, czy na visicie to pojdzie cyz musze miec xp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy,

Chcę doposażyć swoje A4 B7 w SDS.

Zrobiłem hacka na RNS-E, po wciśnięciu przycisku na kierownicy system prosi o komendę.

Doprowadziłem mikrofon 8L1 862 373 do RNS-E na pinach wg instrukcji.

Badałem połączenie od mikrofonu do RNS-E miernikiem - jest dobre.

Ale pomimo głośnego mówienia system nie reaguje, prosi o powtórzenie, a następnie wychodzi z funkcji sterowania głosem.

Jakieś wskazówki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male pytanie co do vag posiadam vag106 jaki windows to obsluguje bo mam teraz lapa z windowsem 7 i jest lipa nie da sie zainstalowac , czy mozna cos dociagnac aby to chodzilo pod 7 .

mam jeszcze lapa na viscie ale grafa wlasnie padla bede wymienial niedlugo, czy na visicie to pojdzie cyz musze miec xp?

Panie kolego mam identyczna sytuację jak Ty.

Niestety mimo emulacji vcds nie gada na win 7 (ja mam 64 bitowy).

Musiałem załatwić sobie lapa z xp.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jesli macie Bluetoota potrzbujecie tylko 2 zylowy kabel pociagnac od mickro + i - w rnse do Micro w podsufitce - jesli taki istnieje i wazne kable dopinacie do kostki przed micro a nie do samego micro nie wiem dlaczego ale u mnie tez to nie dzialalo jesli wpialem do samego micro (ponoc komendy odczytuje sterowik BT)

trzeba dolutowac kabelki przed kostka do ktorej wpinacie microfon oczywiscie plus do plusa i minus do minusa u mnie dziala bez problemu ...

no i przekodowac na 7 w kanale odpowiedzialnym za SDS trzecia liczba od konca

---------- Post dopisany at 00:47 ---------- Poprzedni post napisany at 00:33 ----------

2aa.jpg

przykladowe kodowanie 3 cia cyfra od konca (czyli nr4) to kod dla SDSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o PL, mam w RNSie po angielsku a na FISie po niemiecku, baba z SDSa też szprecha (SDS obsługuje tylko telefon)

chodzi mi o zmianę języka na FISie i SDSa - w nowym sofcie można to zmienić przez RNSa a w starym tylko przez VAGa

Ja mam na FISie po angielsku, a jak nacisnę PTT to mówi po niemiecku. Tylko jak mówię CD lub RADIO to ona mnie nie słyszy :| Mam RNS-E (nie wiem jaka wersja), fabryczny BT. Dlaczego mnie nie słyszy? Czy powodem jest to, że mam RNS'a z innej Audi? Bo oryginalnego mi ukradli? Trzeba to zakodować VAG'iem?

Strasznie dużo modzenia z tym RNS'em. Wszystko trzeba kodować, to tak jakby w fabryce tylko wkładali tego RNS'a do tej wnęki i podpinali kable. A resztę to w domu trzeba sobie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym u siebie odpalić SDS.

Mam oryginalny moduł bluetooth (niestety w wersji D), także mikrofon działa.

W pierwszym poście pisze o 4 żyłowym kablu a gdzieś dalej wyczytałem że wystarczy 2 żyłowy ?

Czy jest gdzieś jakiś schemat jak to dokładnie połączyć ?

Rozumiem że wystarczy tylko zabieg z mikrofonem zrobić i ma działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala na 2 zylowym musisz podciagnac od plusa i minusa z mikrofonju kabelek do wtyczki chyba zielonej rnse pin 1 i pin 7 potem kodowanie vag i dziala bez problemu ja tez mam w a4 modul d i dziala

---------- Post dopisany at 03:02 ---------- Poprzedni post napisany at 03:00 ----------

nie o PL, mam w RNSie po angielsku a na FISie po niemiecku, baba z SDSa też szprecha (SDS obsługuje tylko telefon)

chodzi mi o zmianę języka na FISie i SDSa - w nowym sofcie można to zmienić przez RNSa a w starym tylko przez VAGa

Ja mam na FISie po angielsku, a jak nacisnę PTT to mówi po niemiecku. Tylko jak mówię CD lub RADIO to ona mnie nie słyszy :| Mam RNS-E (nie wiem jaka wersja), fabryczny BT. Dlaczego mnie nie słyszy? Czy powodem jest to, że mam RNS'a z innej Audi? Bo oryginalnego mi ukradli? Trzeba to zakodować VAG'iem?

Strasznie dużo modzenia z tym RNS'em. Wszystko trzeba kodować, to tak jakby w fabryce tylko wkładali tego RNS'a do tej wnęki i podpinali kable. A resztę to w domu trzeba sobie zrobić.

a miales wczesniejj sds? jesli tak to kodowanie starczy jesli nie kabel musisz podciagnac z micro do rnse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po podaniu komendy brak reakcji, jak sprawdzić czy sds jest aktywny i jaki jezyk jest ustawiony ??

a soft odpowiedni siedzi w rns-e:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam rożne posty i nie mogę nigdzie znaleźć lub może źle szukam jak mogę wgrać głosowo telefony do pamięci auta. Gdy kupiłem auto wgrany był szwab, który bełkotał swoje numery. Mam A4 B7 '05r. łączę się poprzez fabryczny bluetooth (chyba fabryczny bo jak kupiłem auto to już był wmontowany) Na Fisie widzę nazwy oraz numery z książki tel. mego telefonu. Mogę wybierać, odbierać rozmowy lecz nie mogę zadzwonić poprzez komendę głosową. Przestawiłem menu i głos na angielski bo choć trochę ten język znam i nie wiem jak nagrać telefonu do pamięci . Nie wiem jak to zrobiłem ale raz nagrałem nazwę i zacząłem podawać numer tel(oczywiście po angielsku) lecz po podaniu 5 cyfr kobieta zakończyła operację i mam niepełny numer. Proszę pomóżcie mi i powiedzcie jak prawidłowo zakodować telefony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmienić żeby działało to po angielsku? U mnie jest po niemiecku i nie wiem jak sterować tym bo , języka wroga nie znam ale angielski tak. Czy trzeba VAGować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...