Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Speech Dialogue System SDS w RNS E


malik

Rekomendowane odpowiedzi

skad mozesz miec soft 800 skoro max jest mi znany przy ...AN 650 no chyba ze sobie sam tak przeprogramowales sds hackiem na 800 to mozesz miec inaczej nie ma szans a to kodowanie co podales to jest kodowanie BT a nie RNSE

Parę dni temu ziom przyniósł płytę z softem ale moim zdaniem się nie wgrało ale jak mówisz że na płytach z 2010 r jest 650 to możliwe ,że płytka się wgrała .

Podałem kodowanie BT bo wcześniej pisali ,że trzeba to zmienić na inne ( jak ktoś ma fabryczny BT ) a ja u siebie nic nie robiłem i działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad mozesz miec soft 800 skoro max jest mi znany przy ...AN 650 no chyba ze sobie sam tak przeprogramowales sds hackiem na 800 to mozesz miec inaczej nie ma szans a to kodowanie co podales to jest kodowanie BT a nie RNSE

Parę dni temu ziom przyniósł płytę z softem ale moim zdaniem się nie wgrało ale jak mówisz że na płytach z 2010 r jest 650 to możliwe ,że płytka się wgrała .

Podałem kodowanie BT bo wcześniej pisali ,że trzeba to zmienić na inne ( jak ktoś ma fabryczny BT ) a ja u siebie nic nie robiłem i działa.

Pozdrawiam

No ale co Ci działa? Rozpoznawanie głosowe komend telefonicznych? No to nie jest SDS tylko zwykłe rozpoznawanie głosowe realizowane przez moduł BT. Nie ma mowy żeby w aucie z 2005r działało pełne SDS bez przekodowania. SDS był instalowany w A4 dopiero w 2007r. Odpowiednim kodowaniem "przekazujesz" rozpoznawanie głosowe z modułu BT do RNS-E.

No chyba, że poprzedni właściciel rezał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to u mnie działa sds .

zakupiłem mapy na 2010 r

podciągnąłem przewody

i to tyle co musiałem zrobić jeżeli chodzi o sds-a , nie musiałem nic kodować .

Jeżeli chodzi o BT to mam najuboższego z możliwych "D"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to u mnie działa sds .

zakupiłem mapy na 2010 r

podciągnąłem przewody

i to tyle co musiałem zrobić jeżeli chodzi o sds-a , nie musiałem nic kodować .

Jeżeli chodzi o BT to mam najuboższego z możliwych "D"

pozdrawiam

Nie ma takiej opcji, żeby sterowanie głosowe zostało "przekazane" z BT do RNS-E tylko w wyniku podmiany mapy i przepięcia kabli.

Jeśli masz dostęp do VAGa to sprawdź proszę zakodowanie modułu telefonicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, żeby sterowanie głosowe zostało "przekazane" z BT do RNS-E tylko w wyniku podmiany mapy i przepięcia kabli.

Jeśli masz dostęp do VAGa to sprawdź proszę zakodowanie modułu telefonicznego.

Kolego malik napisałem że wpiąłem się przewodem jak opisywali wcześniej czyli przewód 4 żyłowy - rozciąłem dwa kable przy BT i zrobiłem podpięcie pod piny 1,7 , 4 ,10 w kostce C rns-e i to tyle co musiałem zrobić - żadnego kodowania nie robiłem .

Co Ci jeszcze mam napisać ??? :-).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czary mary bez kodowania ani rusz nie wiem co masz za navi ze to niby dziala u mnie z przekodowaniem nie chce!!!!

u mnie bez BT nie dziala nie da sie wymusic pracy w moim systemie bez BT nie wiem jak innym moze to dzialac bo rnse zasila tylko micro a sygnal idzie przez BT tak jest bynajmiej u mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, żeby sterowanie głosowe zostało "przekazane" z BT do RNS-E tylko w wyniku podmiany mapy i przepięcia kabli.

Jeśli masz dostęp do VAGa to sprawdź proszę zakodowanie modułu telefonicznego.

Kolego malik napisałem że wpiąłem się przewodem jak opisywali wcześniej czyli przewód 4 żyłowy - rozciąłem dwa kable przy BT i zrobiłem podpięcie pod piny 1,7 , 4 ,10 w kostce C rns-e i to tyle co musiałem zrobić - żadnego

Tia, i jeszcze napisz że lektor zaczął mówić po polsku i że włączyła się wysoka rozdzielczość ekranu :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak - FULL HD :>

A tak miedzy nami to nie iem o co ci bangla ??????

Napisałem ,że działa mi SDS a Ty masz jakiś z tym problem :cool1:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak - FULL HD :>

A tak miedzy nami to nie iem o co ci bangla ??????

Napisałem ,że działa mi SDS a Ty masz jakiś z tym problem :cool1:

Pozdrawiam

O to mi bangla, że forum to ma służyć pomocy innym i nie powinno wprowadzać ludzi w błąd. Staram się dociec jakim cudem nagle SDS zaczął u Ciebie działać bez kodowania. Bo według wszystkch znaków na ziemi i niebie oraz całej mojej wiedzy jest to sytuacja niemożliwa.

A Ty piszesz, że i owszem. Co niniejszym poddaję pod wątpliwość.

Sprawdź z łaski swojej kodowanie modułu BT czy przypadkiem nie mamy do czynienia z sytuacją, że poprzedni właściciel auta zakodował BT pod SDS. Bo w cuda nie wierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uruchomiłem ten SDS, jakoś to tam działa ale dogadać się z tą babą nie jest łatwo, wcześniej była jakaś bardziej kumata jak miałem tylko głosową obsługę telefonu.

I tu moje pytanie do użytkowników:

Puki miałem tylko obsługę głosową telefonu, obsługa telefonu była dość przyjemna.

Wciskało się MODE następnie lewym pokrętłem na kierownicy wyszukiwało interesujący nas numer tel zapisany w książce telefonu i można mu było nadać "znak głosowy" i tyle roboty.

Teraz po odpaleniu SDS by mieć nadany "znak głosowy" dla konkretnego numeru telefonu z książki telefonicznej z telefonu (czyli mieć funkcjonalność jak przy poprzednim systemie), muszę go przepisać do książki adresowej w RNS-E i dopiero wtedy mogę nadać mu "znak głosowy".

Czy to tylko w taki sposób można zrobić ? szlak mnie trafia na myśl że muszę to wszystko przepisywać na piechotę do RNS-E. Może jest jakiś inny bardziej sensowny sposób a ja go nie znam.

Druga sprawa jest taka, że do tej pory zabierałem telefon i nie obawiałem się, że numery telefonów pozostają w radiu, teraz pozostają w RNS-E zapisane w kartach adresowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uruchomiłem ten SDS, jakoś to tam działa ale dogadać się z tą babą nie jest łatwo, wcześniej była jakaś bardziej kumata jak miałem tylko głosową obsługę telefonu.

I tu moje pytanie do użytkowników:

Puki miałem tylko obsługę głosową telefonu, obsługa telefonu była dość przyjemna.

Wciskało się MODE następnie lewym pokrętłem na kierownicy wyszukiwało interesujący nas numer tel zapisany w książce telefonu i można mu było nadać "znak głosowy" i tyle roboty.

Teraz po odpaleniu SDS by mieć nadany "znak głosowy" dla konkretnego numeru telefonu z książki telefonicznej z telefonu (czyli mieć funkcjonalność jak przy poprzednim systemie), muszę go przepisać do książki adresowej w RNS-E i dopiero wtedy mogę nadać mu "znak głosowy".

Czy to tylko w taki sposób można zrobić ? szlak mnie trafia na myśl że muszę to wszystko przepisywać na piechotę do RNS-E. Może jest jakiś inny bardziej sensowny sposób a ja go nie znam.

Druga sprawa jest taka, że do tej pory zabierałem telefon i nie obawiałem się, że numery telefonów pozostają w radiu, teraz pozostają w RNS-E zapisane w kartach adresowych.

jesli przewijasz rolka numery nie potrzebujesz znaku glosowego nacisnij rolke a wybranym numerze i on bedzie sie laczyl:)

ja nie mam zapisango nic na rnse tylko w tel mozna coprawda "ponoc" zsynchronizowac te wpisy z rnse ale moj bt wersji d tego nie obsluguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysio, to jest temat o SDS czyli obsłudze głosowej. Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie wiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysio, to jest temat o SDS czyli obsłudze głosowej. Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie wiesz o co chodzi.

no a o czym ja napisalem? o SDS

jesli nie uzywasz komendy glosowej mozesz rokla wybrac numer i go wystartowac nie potrzeba do tego powiedziec "wybierz numer" co innego jesli numer masz zapisany w ksiazce w rnse wtedy mozesz go wywolac glosowo z pamieci rnse jesli wczeniej tenze numer zapisales z glosowym wywolaniem uzytkownika - lub tez podac po kolei numery telefonu

ze tego co wyczytalem przy rnse i sds sytemem steruje rnse poprzez BT(tak jest u mnie nie dziala bez BT) -- przy odpowiednim przekodowaniu naturalnie

jesli nie jest wgrabny sds-hack wtedy systemem glosnomowiacym steruje tylko i wylacznie BT i chyba te komendy sie minimalnie roznia od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że poprzez naciśnięcie rolki można wybrać numer to ja wiem ale to nie jest SDS (system dialogu słownego) i nie o to pytałem.

"jesli nie uzywasz komendy glosowej mozesz rokla wybrac numer i go wystartowac nie potrzeba do tego powiedziec "wybierz numer""

Ale ja właśnie chcę używać komend głosowych po to został stworzony SDS

W swojej wypowiedzi i zarazem zapytaniu przedstawiłem porównanie funkcjonalności obsługi głosowej telefonu przed wgraniem SDS i po wgraniu.

Zauważyłem pewną niedogodność dotyczącą nadawaniu "znaków głosowych" i o to pytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że poprzez naciśnięcie rolki można wybrać numer to ja wiem ale to nie jest SDS (system dialogu słownego) i nie o to pytałem.

"jesli nie uzywasz komendy glosowej mozesz rokla wybrac numer i go wystartowac nie potrzeba do tego powiedziec "wybierz numer""

Ale ja właśnie chcę używać komend głosowych po to został stworzony SDS

W swojej wypowiedzi i zarazem zapytaniu przedstawiłem porównanie funkcjonalności obsługi głosowej telefonu przed wgraniem SDS i po wgraniu.

Zauważyłem pewną niedogodność dotyczącą nadawaniu "znaków głosowych" i o to pytałem

No niestety tak to "poprawili" przekazując kontrolę głosową z modułu BT do RNS-E. Niektórym to pasuje bardziej niektórym mniej. Ja w sumie po chwilowej fascynacji SDS przestałem tego używać wogóle i w kolejnym aucie już tego nie rezałem. Nie przekonuje mnie po prostu funkcjonalność, która znacznie szybciej działa "ręcznie" nawet jesli na chwile musze oderwac wzrok od drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że poprzez naciśnięcie rolki można wybrać numer to ja wiem ale to nie jest SDS (system dialogu słownego) i nie o to pytałem.

"jesli nie uzywasz komendy glosowej mozesz rokla wybrac numer i go wystartowac nie potrzeba do tego powiedziec "wybierz numer""

Ale ja właśnie chcę używać komend głosowych po to został stworzony SDS

W swojej wypowiedzi i zarazem zapytaniu przedstawiłem porównanie funkcjonalności obsługi głosowej telefonu przed wgraniem SDS i po wgraniu.

Zauważyłem pewną niedogodność dotyczącą nadawaniu "znaków głosowych" i o to pytałem

No niestety tak to "poprawili" przekazując kontrolę głosową z modułu BT do RNS-E. Niektórym to pasuje bardziej niektórym mniej. Ja w sumie po chwilowej fascynacji SDS przestałem tego używać wogóle i w kolejnym aucie już tego nie rezałem. Nie przekonuje mnie po prostu funkcjonalność, która znacznie szybciej działa "ręcznie" nawet jesli na chwile musze oderwac wzrok od drogi.

mnie sie sds podoba tylko w jednym miejscu jak w nawigacji mam wpisane trasy i tylko sobie poprzez -- ostatnie cele-- i numerek to jest super

kiedys sie bawilem w gadanie do baby literka po literce toz to krew moze zalac po 2 razach mi przeszlo !!!!

to samo z wybieraniem glosowym

fajne jeszcze jest powiekszanie mapy albo zmiany stacji radioych ale w sumie to by bylo na tyle fajny bajer ale nie jest za bardzo praktyczny w sumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy chodzi mi o to jak powinno wyglądać kodowanie BT i RNS w moim aucie?? Czy ktoś byłby tak uprzejmy napisać mi same kodowanie?? A4 B7 AVANT 2005 BT oryginalny wer C. Rns-e dokładany (Nowy soft+menu pl). Zrobiona instalacja SDS-a zgodnie z opisem 1-ego postu w tym wątku oraz Kierownica multimedialna ori.

I jeszcze jedno po przekręceniu kluczyka navi łączy się z telefonem działa wybieranie numerów (również w FIS-ie) natomiast nie ma Ikonki Bluetooth obok TP I TMC natomiast jest pokazany zasięg. Czy taka sytuacja może być spowodowana błędny podpięciem kabli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS- 0311715 - jeśli nie masz zmieniarki, tv i innych

BT - 0011802 - jeśli masz SDS i chcesz język angielski w SDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zaraz sprawdzę :

no wiec tak BT ruszył pełna parą mam Ikonkę BT w radiu spis telefonów ostatnio wykonane połączenia ETC Natomiast przycisk w kierownicy umarł :/ Kodowanie przyjął bez problemu takie jak podałeś wyżej. Wiec teraz nie mam obsługi głosowej ani radia ani telefonu :wallbash: co może być ne fre tete :mysli:

Zacząłem grzebać trochę po forum i tam gdzie jest uruchomiony SDS można w ustawieniach zmieniać jezyk. U mnie w ogóle nie ma tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś linkiem do softu SDS + VIM-Hack razem bo gdzieś mi taki soft mignął a go teraz znaleźć nie mogę :rolleyes::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...