Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięta pompa AdBlue w A4 B9 2.0 TDI


Bartek91

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam program w aucie i dopasowane ciśnienie oleju u tunera i też obawiałem się, że się przyczepią. Byłem w grudniu '22 na TÜVie i przeszedł bez problemu. Mam nadzieje, że w tym roku w grudniu też przejdzie bez problemu.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dotarł drugi sterownik z literą D. Zamontowałem i wszystkie błędy zniknęły. Miałem błąd za niskiego ciśnienia tylko. Fabrycznie miałem moduł z literą B. Dzięki wszystkim za pomoc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić taką membranę samoprzylepną szukałem na allegro ale nic takiego nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie jest link.

https://a4-klub.pl/topic/486413-uszczelnienie-sterownika-adblue-w-a4-b9-20tdi-i-30-tdi/

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tymże forum dołączę się do dyskusji.    Wyświetlił mi się check engine, odczytany błąd grzałki, czy ktoś miał taki przypadek? Z ciekawości rozklejony został sterownik adblue okazało się że w środku w niewielkim stopniu odklejona była biała uszczelka ,a pod nią utleniony jeden pin ścieżki niby czyste,ale czy to można sprawdzić płytka chyba trzy warstwowa. Pytanie najważniejsze cz mogę z tym checkiem jeździć do puki nie naprawię awarii zaznaczę że odliczanie 1000 km się nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Ja mam program w aucie i dopasowane ciśnienie oleju u tunera i też obawiałem się, że się przyczepią. Byłem w grudniu '22 na TÜVie i przeszedł bez problemu. Mam nadzieje, że w tym roku w grudniu też przejdzie bez problemu.

 

Jeśli ogarnął tuner na start kopię cvn ori i zrobił na koniec cvn-fix. Przejdzie przegląd spokojnie. Jeśli nie, da się ogarnąć poprawkę, nawet jak nie posiada się pełnej kopii ecu. W Niemczech robi sporo firm już taki zabieg(50-150e). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zrobił bo w '22 przeszedł bez problemu, a CVN sprawdzają w DE, z tego co wiem od '19. 

  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Błąd da się wykasować czy powraca?

Błąd grzałki da się wykasować ale powraca tak samo znika check engine ale po trzech startach silnika wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie odliczanie też pojawi się niebawem. Grzałka służy w prawdzie do rozmrażania mocznika i w dodatnich temperaturach nie pracuje, ale nie wiem czy przypadkiem gdy system zdiagnozuje jej usterkę nie zacznie odliczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł doszedł Nówka sztuka zamontowany zero błędów jak na razie. Potestuję kilka dni i zobaczę. Dzięki Muskel1

moduł.jpg

moduł 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Więc pewnie odliczanie też pojawi się niebawem. Grzałka służy w prawdzie do rozmrażania mocznika i w dodatnich temperaturach nie pracuje, ale nie wiem czy przypadkiem gdy system zdiagnozuje jej usterkę nie zacznie odliczania.

Staram się jak najmniej jeździć ale ten stan trwa już miesiąc na razie odliczanie się nie wyświetla. Mam zamiar spuścić całe adblue i przeczyścić gorącą wodą jak również przeczyścić styki ale to za tydzień teraz mam wyjazd ale innym samochodem. Nastawiłem się już z myślą że trzeba będzie kupić sterownik albo chociaż podmienić z innego samochodu i zrobić test .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mariusz napisał(a):

Dobrze widzę, że koszt przesyłki to 399zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przesyłka 399 zł wcześniej nie patrzyłem na koszt wysyłki . Ja miałem wysyłkę gratis 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...