Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięta pompa AdBlue w A4 B9 2.0 TDI


Bartek91

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was stosuje dodatek przeciw zbrylaniu się mocznika? A dokładnie chodzi o ten 

ALLEGRO.PL

Dealer z Peugeota zaleca dolewanie tego środka do adblue, aby uniknąć problemów z układem wtrysku. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek nie zapobiega zbrylaniu. Jest to środek pomagający usunąć zanieczyszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adblue krystalizuje poniżej -11°C , ten środek temu nie zapobiega.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. MAM problem z adblue (awaria adblue)
Przedstawię sprawę od początku. Więc przejechałem autem od kupna jakieś 10 tyś km.  Tydzień temu w piątek dolałem adblue do pełna przed wyjazdem do Livignio we Włoszech (trasa 1900 km w dwie strony) dodam że nie było żadnego komunikatu żeby dolać . Po dojechaniu na miejsce zgasiłem silnik i poszedłem do sklepu, niestety po 20 minutach gdzy odpaliłem zapalił się błąd awaria adblue i check. Po dwóch dniach gdy jechałem do sklepu błąd się utrzymywał, leczy podczas powrotu błąd zgasł. Następnego dnia przepalałem auto I błędy powróciły. Wracając postanowiłem dodać adblu jeszcze raz, niestety bez poprawy. Dojechalem do domu i wyświetla 80 km do braku rozruchu silnika. Ktoś może nakierować w czym problem ? Temat z forum przewertowałem ale może ktoś na podstawie mojej sytuacji coś podpowie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 15:51, Muskel1 napisał:

Ten środek nie zapobiega zbrylaniu. Jest to środek pomagający usunąć zanieczyszczenia. 

hmm Czyli co Adblue ponizej -11 siekrystalizuje i nie jest pobierany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocznik zamarza od -11°C. To żaden problem, bo auto ma grzałkę, która go rozmrarza. Gdy temperatura silnika nie osiągnęła temp.roboczej mocznik i tak nie jest wtryskiwany i to obojętnie, czy mamy -11°C czy +5°C. Do osiągnięcia temp. roboczej silnika grzałka rozmrozi mocznik.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie 12 l, opcjonalnie 24 l. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z SCR, zostało mi 200km do końca "odliczania"... Zaczęło się tak, że pojawiła się informacja o niskim poziomie i chyba 2400km do przejechani, i żeby dolać min 7l, pojeździłem tak z tydzień bez dolewki robiąc może ze 100km i pojawiła się awaria adblu i odliczanie od 1000km. Na początku akcji po przeskanowaniu miałem takie błędy, wszystkie wyskoczyły naraz:

P20FE00 Jednostka dozowania środka redukującego - nieprawidłowe działanie.
U010E00 Sterownik układu dozowania środka redukującego - brak komunikacji.
P20E800 Środek redukujący - ciśnienie za niskie.

Na początku nie mogłem w ogóle usunąć środkowego błędu sterownika. Reszta po usunięciu i jeździe wracała. Wjechałem na kanał, spuściłem całe adblue (czyli 24l..), przelałem zbiornik ciepłą wodą, odpiąłem przewód z adblue, żeby zobaczyć w jakim jest stanie, odpiąłem wtyczki z pompy i sterownika i wpiąłem spowrotem, po tym zabiegu został tylko jeden błąd, ostatni - P20E800 Środek redukujący - ciśnienie za niskie. Check engine też już się nie pali. Nie wiem czy to przypadek czy coś te zabiegi rzeczywiście pomogły, no ale odliczanie trwa dalej. 
Pytanie, mogę coś jeszcze zrobić, sprawdzić? Czy pozostaje zamówić i wymienić pompę? 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku błędu P20BF sterowanie ogrzewania 2 czynnika redukującego - zwarcie z masą lub P20C0 to samo, ale zwarcie z plusem? Wiązka albo grzałka? Czy grzałka jest wymienna w zbiorniku 24l?

Czy po VIN może mi ktoś sprawdzić jaki mam zbiornik adblue w aucie? Tzn. wiem, że 24l, ale numery mają różne końcówki C, L G, H itd. Wyglądają tak samo, ale czy są takie same? Chodzi o mój nr na białej nalepce.

Edytowane przez hkmfly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 11:43, Muskel1 napisał:

Normalnie 12 l, opcjonalnie 24 l. 

W wykazie wyposazenia chyba nie da sie tego sprawdzic? Przynajmniej ja nie widze pozycji Adblue zadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koalakm napisał:

W wykazie wyposazenia chyba nie da sie tego sprawdzic? Przynajmniej ja nie widze pozycji Adblue zadnej.

Ja w Q5 mam to w wykazie wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hkmfly napisał:

Ja w Q5 mam to w wykazie wyposażenia.

PO jaka pozycja? Ja mowie o wykazie wyposazenia tutaj z forum gdzie mozna poprosic o zdekodowanie po nr VIN i otrzymujemy plik PDF z wykazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to wykazie wyposażenia, który dostałem od kolegi tu na forum. Kilkadziesiąt (set) pozycji z kodami.

Edytowane przez hkmfly
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...