Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
33 minuty temu, tvnewage napisał(a):

Witam, orientuje się ktoś gdzie mogę kupić sterownik nowy ? w internecie nic nie moge znaleść

Nie możesz u siebie wstawić nowego/aktualnego sterownika, bo nowy/aktualny sterownik wymaga nowej/aktualnej pompy i nowego zbiornika. 

Opublikowano

Najlepiej kupić używany sprawny. 

Opublikowano

z literką D będzie okej? nie znam się ale auto z końca 2017 a model z 2018

/dostała się do niego woda

 

znalazłem aukcje z demotażu Taurega wygląd ten sam, numery te same.. powinno działać ?

Edytowane przez tvnewage

Opublikowano
12 godzin temu, tvnewage napisał(a):

z literką D będzie okej?

Kolego zadaj sobie trud i przeczytaj caly temat - znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania

Opublikowano

Chiałem mieć tylko pewność ale udało się

Stary sterownik z literą B który bardzo cieżko znaleść na aukcjach żeby wygladał przyzwoicie. Znalazłem z literką D po demontażu z taurega. Przepiąłem i wszystkie błędy znikły. Co ciekawe stary sterownik nie wygladał źle tylko poprostu wilgoć mu pomogła. 

 

Jeszcze raz dziekuję wszystkim za pomoc i za takie forum. 

Edytowane przez tvnewage

Opublikowano
2 godziny temu, tvnewage napisał(a):

Znalazłem z literką D po demontażu z taurega. Przepiąłem i wszystkie błędy znikły.

Dzięki za info. Wygląda jednak że chyba można je zmieniać między modelami.

Opublikowano

Witam,

Miałem u siebie 4M0 907 355 D. Postanowiłem wstawić sterownik od Q5 czyli 80A 907 355 D, ale nie wszystkie błędy dało się skasować. Na szczęście udało się wymienić na sterownik z Q7 czyli 4M0 907 355 D. Zakleiłem taśmą do klejenia membran i ... samochód jak nowy ;)

 

IMG_5301 A4 stare i Q7 nowe.jpg

IMG_5305 Q7 i membrana.jpg

Opublikowano

@skaminmam chyba taką samą taśmę, ale boję się czy nie będzie działać w tym środowisku trochę jak gąbka, ja planuję użyć tylko mały kawałek zakrywający otwór.

 

U mnie wersja z D nie zadziałała, błąd komunikacji ze sterownikiem, nie wiem czy to problem samego sterownika, czy jednak jakiś problem zgodności.

Zamówiłem dokładnie taki jaki był do tej pory czyli bez żadnej literki.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

 

Poczytałem tu trochę i zdecydowałem się na wymianę sterownika.

Trochę się zdziwiłem gdy się okazało że zamiast 4M0907355 mam 4M0907355B

Wymieniłem na 4M0907355D niestety bez efektu.

Teraz pytanie czy szukać tego z oznaczeniem 4M0907355B czy to oznacza że problem jest gdzieś indziej?

 

 

20230323_090024.jpg

20230323_090015.jpg

Opublikowano

Moźliwe, że kupiłeś uszkodzony sterownik. 

Wrzuć pełny autoscan a nie zdjęcia.

Opublikowano

Zdjęcia zrobiłem w warsztacie przed wymianą i nic więcej nie mam.

Wymieniłem sterownik i adblue nadal się swieci.

Opublikowano

To w czym problem wykonać ponownie autoscan?

Opublikowano

Niedziela...

Rozumiem, że skasować błędy najpierw i liczyć że ruszy?

Opublikowano

Nie skasujesz tych błędów.

Najprawdopodobniej sterownik, który zakupiłeś jest także uszkodzony. Nie jesteś pierwszy i nie ostatni z takim zakupem.

Opublikowano

Brygada!!!

Kto nie ryzykuje ten nie pojedziemy szampana kupiłem uzywke na allegro tym razem 4M0907355B i śmiga jedynie błędy na kompie skasować :)

 

Poczytałem że może być tak ze pompa nie współpracuje ze sterownikami D i pyklo.

 

koszt 270 pln i 15 min roboty

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć,

 

Wczoraj mnie też  dopadł problem z adblue. Zbiornik był pełny kiedy się pojawiły, dolałem 5l do pełnego w poniedziałek.

Błędy jakie się pojawiły w kolejności chronologicznej to:

P20E900 Ciśnienie za wysokie

P208D00 Sterowanie pompy zwarcie z plusem

P208A00 Sterowanie pompy przerwa

P204B00 Czujnik ciśnienia niewiarygodny sygnał

P208C00 Sterowanie pompy zwarcie z minusem

P20E800 Ciśnienie za niskie

 

Dwa ostanie teraz się powtarzaj.

Czy jest ktoś w stanie pomóc czy problem leży w sterowniku, wtrysku czy pompie?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Opublikowano

W 90% przypadków sterownik do wymiany na skutek wtargnięcia do niego wilgoci.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Witam problem? 

Zbyt niskie ciśnienie czynnika redukującego no i odliczanie od 1000 w dół teraz mam 900  oczywiście komunikat a obecnie włącza się Check silnika i jest jeden błąd dotyczący czynnika redukującego przeczytałem wszystkie posty i w 90 % wina jest po stronie sterownika adblue , płyn wlany ok 15 l , i sytuacja kiedy chciałem  wykonać procedurę wypalenia dpf  zapalił mi Check silnika i kod błędu 18111 dotyczący sondy pompy jonowej przerwa w obwodzie po skasowaniu nie powraca , oczywiście przy wykonaniu wszelkich procedur wypalanie nie powiodło się . W jednym z postów zostało zamieszczone zdjęcie usytuowania Sterownika z uwagi na to ze jestem już w podeszłym wieku , w swej wersji pojazdu nie jestem w stanie dokładnie określić gdzie to jest umieszczone proszę o ewentualne wskazówki, jestem już tak zmęczony tymi awariami że skłonny jestem wywalić , wykodować to całe adblue , z drugiej strony szkoda mi bo system o ile drogi w naprawach jest ciekawym rozwiązaniem .proszę o pomoc  .

1681588764476.jpg

IMG_20230412_194009.jpg

1681590989378.jpg

1681590124978.jpg

Opublikowano

Tutejszy wątek dotyczy A4 B9 oraz padających (zalewanych) sterowników AdBlue.

Ty masz A4 B8 i całkiem inny system i inny sterownik. W tej generacji nie ma tego problemu ze sterownikami.

W Twoim przypadku najprawdopodobnie jest to wina pompy AdBlue lub czujnika ciśnienia AdBlue. Masz ciśnienie rzędu 271 hPa czyli 0,271 Bar,  gdzie ciśnienie w układzie AdBlue powinno wynosić stale ok. 5 Bar (ok. 5,3-5,7 Bar).

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Tutejszy wątek dotyczy A4 B9 oraz padających (zalewanych) sterowników AdBlue.

Ty masz A4 B8 i całkiem inny system i inny sterownik. W tej generacji nie ma tego problemu ze sterownikami.

W Twoim przypadku najprawdopodobnie jest to wina pompy AdBlue lub czujnika ciśnienia AdBlue. Masz ciśnienie rzędu 271 hPa czyli 0,271 Bar,  gdzie ciśnienie w układzie AdBlue powinno wynosić stale ok. 5 Bar (ok. 5,3-5,7 Bar).

No to jest jedno z lepszych ciśnień na codzien to ciśnienie -500hpa jak to rozumieć 

IMG_20230411_161717.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.