Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Jari1234567 napisał(a):

Tak wiem. Jestem tego świadomy. Co zrobić. Na szczęście to co parę lat taka wymiana więc do przeżycia.Oczywiście jeśli pokrywa miski do danej skrzyni też powinna być wymieniona to teak zrobię. Na najważniejszych podzespołach pojazdu -silnik, skrzynia, zawieszenie, hamulce- na pewno na pewno nie będę oszczędzał zresztą nigdy tak nie robiłem. 

Pozdrawiam.

Jarek, najgorsza robota i najdłużej schodzi bo trzeba zdemontować przednie zawieszenia a na koniec jeszcze zbieżność ustawić i te czynności robią dużą część tego kosztu.;)

Pozdrawiam i udanej wymiany :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że jest sporo pracy. Oglądałem taką wymianę na Youtube i faktycznie jest co robić. Dziwnie to wymyślili z tą zbieżnością przy wymianie oleju. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 15:03, Muskel1 napisał(a):

0CK (przód), 0CL (stałe Quattro) i 0CJ (Quattro ultra).

Słuchajcie!! Według VIN mam skrzynię "Numer katalogowy części TBR" !!!! Czyli co?! to jeszcze inna skrzynia?! Nie 0CJ?! Bo sam już się w tym gubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jari1234567 napisał(a):

TBR

To wewnętrzne oznaczenie tej skrzyni istniejące w bazie danych.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

To wewnętrzne oznaczenie tej skrzyni istniejące w bazie danych.

A! Oki. Bo już zacząłem wątpić 😉 Czyli zostajemy przy OCL. Ratujecie mi życie. Wielkie THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz na górnym zdjęciu jest kilka różnych rodzajów skrzyni OCL, które nieco różnią się od siebie, dlatego mają różne kody skrzyń. Twoja ma akurat TRB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jak widzisz na górnym zdjęciu jest kilka różnych rodzajów skrzyni OCL, które nieco różnią się od siebie, dlatego mają różne kody skrzyń. Twoja ma akurat TRB.

OK. No właśnie bo tyle tego!! Ale dzięki wielkie za chęci pomocy.  Już wysłałem zapytanie do firmy zajmującej się wymianą ile by u nich to wyszło. Zobaczymy co odpiszą. W ASO P-ń zaśpiewali 8000zł Chyba ich pogięło!!!

P.S.

Za miesiąc chciał bym wymienić "tablet" na większy z Alliexpres 10,25" lub 12,3" (raczej ten 10,25" bo 12tka będzie za duża) i tu pytanko czy po wymianie na takie ustrojstwo wszystko będzie śmigać ?! Czy wszystkie przyciski na kierownicy i na konsoli będą działały jak dotychczas?! Na co zwrócić uwagę?!

IMG_20230801_142449.jpg

IMG_20230801_142927.jpg

IMG_20230809_122628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jari1234567 napisał(a):

Za miesiąc chciał bym wymienić "tablet" na większy z Alliexpres 10,25" lub 12,3" (raczej ten 10,25" bo 12tka będzie za duża) i tu pytanko czy po wymianie na takie ustrojstwo wszystko będzie śmigać ?! Czy wszystkie przyciski na kierownicy i na konsoli będą działały jak dotychczas?! Na co zwrócić uwagę?!

Nie mam doświadczenia z chińskimi zamiennikami MMI, więc nie powiem w jakim stopniu integracja z oryginalnym systemem jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel a znasz coś 'z naszego rynku by wymienić tablet na większy i dotykowy?! Bo ile bym nie modyfikował złącz w podłokietniku itd to ciągle będzie 8,3" i bezdotyk!! Trochę słabo to Audi wymyśliło!! Inne marki mają już takie tablety od lat że hohoho!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jari1234567 napisał(a):

Trochę słabo to Audi wymyśliło!! Inne marki mają już takie tablety od lat że hohoho!!

B9 Facelift ma też już dotykowy:wink:

Niestety w tym kierunku nic Ci nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muskel1 napisał(a):

B9 Facelift ma też już dotykowy:wink:

Niestety w tym kierunku nic Ci nie polecę.

Tak wiem, że nowsze roczniki mają już lepsze, większe i dotykowe. No cóż poczytam i zobaczymy co wydedukuję. Ale i tak dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie może jakieś "pewne" warsztaty w P-niu lub k/P=nia ?! Bo dzwoniłem do takiej jednej znanej firmy (EKG Wysogotowo) kazali mi napisać poprzez kontakt meilowy czego dotyczyć ma usługa i podać nr VIN ale na razie cisza!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bezdotyku chociaż ekran nie jest wypalcowany ;) A z czasem naprawdę fajnie się obsługuje tym manipulatorem w czasie jazdy, jedyne co to adresy w mapach google wpisuję w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lukaszdutka napisał(a):

Przy bezdotyku chociaż ekran nie jest wypalcowany ;) A z czasem naprawdę fajnie się obsługuje tym manipulatorem w czasie jazdy, jedyne co to adresy w mapach google wpisuję w telefonie.

No właśnie zaczynam się mocno zastanawiać czy potrzebuję taką "landarę" 12 cali !!! Już zaczynam się powoli przyzwyczajać do tego który jest 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakis admin mógłby przenieść posty "Tabletowo mapowe" do tematu B9 Fellows bo tu się robi bałagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego Dev mogę prosić o pomoc z zestawem olejów i filtrów do skrzyni?

VIN: WAUZZZF45KA027569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do kupienia audi z 2020 kod skrzyni biegów  TXB I tam wymiana oleju przez serwis była robiona co 80tys .To w końcu jak to jest 60 czy 80tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jaki olej i filtry przy zwykłej wymianie oleju w skrzyni biegów do modelu o Vin WAUZZZF42JA086688.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev Witam, kolego czy mógłbyś podać numery filtrów, oleju, miski olejowej do mojej skrzyni WAUZZZF46GA072933

Z góry bardzo dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...