Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie i olej


k1mag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od kilku miesięcy jeżdżę Audi A4 8 143KM 2.0 TDI z 2008 r. Zastanawia mnie fakt, jakie powinno być średnie spalanie w mieście oraz ile powinno się robic km na pełnym baku?. Obecnie na baku 55l robię  540-570km. Chociaż kilka miesięcy temu mogłem zrobić ponad 630km (taki sam tryb jazdy).

Z góry przepraszam, jeżeli podobny temat gdzieś już był poruszany, ale znalazłem jedynie opinie o średnim spalaniu około 7-8 l a nawet poniżej 7.

Moje spalanie jest dość dziwne i zaznaczę że liczyłem ręcznie wg kilometrów/zatankowania oraz korzystając z wyświetlacza w aucie. 

Średnie spalanie 11-12l w mieście ( normalna jazda) 60-80 km/h. Ostatnio nawet spalanie pokazuje 13-16l /100km.

3 Msc temu na baku mogłem przejechać około
Od wymiany filtrów i oleju przyjechałem około 4k km, efekt olej na bagnecie ledwo widoczny oraz Płyn do chłodnicy poniżej minimum.

Jak czesto dolewacie olej? Ora czy obecne zachowanie auta oraz spalanie jest w normie?

IMG_20191216_084451.jpg

Edytowane przez k1mag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam olej co 20tys okolo, do tego dolewam plukanke tec 2000 i samochód nie bierze w ogóle oleju, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k1mag napisał:

Witam, 

1. Od kilku miesięcy jeżdżę Audi A4 8 143KM 2.0 TFI z 2008 r.

2. Średnie spalanie 11-12l w mieście ( normalna jazda) 60-80 km/h. Ostatnio nawet spalanie pokazuje 13-16l /100km.

3. Od wymiany filtrów i oleju przyjechałem około 4k km, efekt olej na bagnecie ledwo widoczny

4. oraz Płyn do chłodnicy poniżej minimum.

5. Jak czesto dolewacie olej?

 

1. chyba TDI ?

2. takie spalanie mam w benzynie, sprawdź wtryski 13-16 litrów  to !!!

3. czyli pali olej, przebieg rzeczywisty pojazdu ?

4. płyn w układzie chłodzenia też znika ?

5. to zależy od stanu silnika i jakości oleju, 1-2 litry na 15 tys km.może łyknąć, jak silniki nic nie biorą oleju istnieje duże prawdopodobieństwo że poziom oleju jest uzupełniany paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tak TDI (błąd z tym TFI) 

2) muszę podjechać gdzieś sprawdzić 

3) Dolałem 1 litr i teraz poziom na bagnecie jest ok, ale tak dolewac co chwilę....Tak przebieg prawdziwy. 

4) Płyn również znikł - dolałem około 1 litr. Był sporo poniżej minimum. 

W załączniku dzisiaj jak ruszyłem i stanąłem. Poziom spalania rośnie co kilka sekund.... Mam wrażenie że ciężko się zbiera z 1 biegu. Trzeba większych obrotów. Moje odczucie jest takie że bardzo dużo pobiera na samym starcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że dpf cały czas się wypala stąd może to spalanie

masz podwyższone obroty na filmie, może to ten problem

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...