Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po wymianie rozrządu


Michux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po wymianie kompletu rozrządu,wszystkie rolki napinacze itp. mam taki dźwięk pod maską. Ktoś wie co to jest ? Jutro jadę z tym na reklamację bo raczej tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na rolkę albo za mocno pasek podciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się tak wydaję,a jak miałem wymieniana rolke to mogli coś spartolic że jest taki dźwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, może być kiepskiej jakości rolka i taki dźwięk też może być. Jak chcesz sprawdzić czy podeszli dobrze do tematu vcds w rękę i sprawdź synchro. Jak tam spartolone to wtedy wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro jadę na reklamację do nich,obstawiam że pasek jest za mocno naciągnięty. Ogólnie jak silnik się rozgrzeje to już tak tego nie słychać jak dodam gazu tylko. A może to się musi ułożyć czy coś bo od wymiany zrobiłem raptem niecałe 200 km. 

Edytowane przez Michux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zobaczymy co tam mi jutro powiedzą. Bo wkurza mnie to na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe jest to że ten dźwięk następuje w dokładnie cyklicznych odstępach czasu, jak w szwajcarskim zegarku. Na pewno taki dźwięk  nie jest normalny.

Edytowane przez lutas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi się tak wydaje że absolutnie nie powinno tak być,tymbardziej że przed wymianą nic takiego nie miałem. Coś jest nie tak i jutro muszą mi to zrobić bo tak na pewno nie zamierzam jeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie i sprawdzili wszystko i rozrząd jest niby na 100 % ok winą tego dźwięku jest niby zawór egr,łopatki w środku się ulamaly i z tad ten chalas. Mam nadzieję że tak faktycznie jest bo jak kupię zawór i nic to nie zmieni to się zdeneruje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się orientuję jaki zawór kupić,jakiej frmy chcę kupić nty bo cena ok i firma niby też. Może miał ktoś styczność i może coś powiedzieć o tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś styczność juz z tą firmą ? A ewentualnie to co polecacie jakiej firmy egr kupić jak coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślę o firmie SKV albo Qualite Parties ktoś zna może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij kostke od egr i zobacz czy dalej masz ten dzwiek. Bo po co masz kase w bloto wywalać jak to może nie egr? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michux napisał:

Miałeś styczność juz z tą firmą ? A ewentualnie to co polecacie jakiej firmy egr kupić jak coś ?

Tak, silniczek wycieraczki tył. Ułamała się dysza przy włączeniu wycieraczki i nie reagował silnik na wyłąćzenie manetką. Poza tym nie cena i nie jakość. Jeśli szukasz najtańszej chińszczyzny to za chwilę drugi raz wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chcę najtańszego dziadostwa,znalazłem simensa za 630 zl,ale słyszałem że ta firma SKV jest spoko,ponoć Polska i się zastanawiam bo cena też spoko około 360 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do tunera za 200zl ci wylaczy egr kupisz blaszke z allegro zaslepisz i po problemie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 12:33, Michux napisał:

Jeszcze myślę o firmie SKV albo Qualite Parties ktoś zna może ?

Ja w maju kupiłem zacisk SKV i również jak Ty szukałem tu opinii (link: 

Inni pomogli mi dokonać bardzo dobrego wyboru i nie  żałuję bo jeżdżę do dziś na zaciskach SKV w mojej B6 a zrobiłem około 11 tys km i nie ma z nimi żadnego problemu. Z czystym sumieniem możesz zamówić SKV chociaż nie miałem ich EGR ale w necie sporo dobrego możesz o nich poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...