Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pytanie odnośnie oświetlenia bagażnika


SylverStone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od samego początku nie świeciła mi lampka w bagażniku,sprawdzalem bezpieczniki i sa ok sprawdzałem zarówki i także,zmieniłem na nowe i dalej to samo.Gdzies na forum wyczytalem ze nalezy doprowadzic do lampki dodatkową mase i jesli lampka zaswieci to winny jest mikrowlacznik...Tak tez zrobiłem i nic,sadziłem ze kable.Rozkrecilem poszycie bagażnika i zauważyłem mikrowlacznik i mechanizm do którego idzie kostka przeczyscilem jednak nic to nie dało.Jednak do klapy jest przymocowane urządzonko (z cięgnami)do którego jest wpieta zielona kostka z dwoma kablami poruszalem i takze nic jednak znalazłem kabel z taka samą kostka tylko ze szarą który luzno sobie leżał (dochodzą kable brązowy i brązowo niebieski)jednak nie wiem gdzie ona powinna isc kabel nie jest za długi wiec sprawdzalem możliwe miejsca ...Natomiast jak wypne kostke zielona z tych cięgien i wepne ta moja luzna szarą to lampki sie zapalaja jednak ani nie gasna ani nie dziala automatyczne otwarcie klapy z pilota...Pomóżcie mi bo cos idzie do przodu jednak nie wiem jak to naprawic...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka jest luźna bo ktoś dokopał się że daje zwarcie i odpiął felerny przewód z kostki .Winne jest oświetlenie bagażnika a konkretnie mikrostycznik.Niestety trzeba wymienić cały zatrzask pokrywy bagażnika bo tam jest mikrostycznik który odpowiada zarówno za wysłanie sygnału na FIS o niedomkniętej tylnej klapie i zarówno za lampkę bagażnika która po prostu będzie się świecić na stałe i żżerać ci akku. Nowa część w ASO 152 zł.Tak mi powiedział elektryk w ASO i po wymianie mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... podłączę się pod temat. [b5 1995] U mnie sprawa wygląda następująco:

- ogólnie po wymianie lampki w bagażniku nadal nie ma światła gdy otwieram centralny zamek z pilota

- gdy przy zamkniętym aucie otwieram bagażnik kluczykiem to w pewnym momencie słyszę pstryk i światło jest ułamek sekundy i znika

- do lampki idzie bezpośrednio kabel

- nie wiem czy to ma coś do tego ale z drugiej strony pod obiciem bagażnika jest jakaś kostka na kablu i oddzielnie inny kabel

Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeżeli faktycznie jest jakieś zwarcie i lampka świeciła by sie nawet na zamkniętej klapie to nie rozładuje aku po po ok 10 min powinna sama zgasnąć.

Po drugie jeżeli winą jest krańcówka w zamku bagażnika to kolege darkman Pan z aso chyba troszkę naciągnoł na kasę bo mozna kupić sam wyłacznik nr katalogowy 8D5 959 489 ewentualnie spróbować go reanimować. Przerabiałem u siebie podobny problem a powodem było zbyt bardzo podciągnięte cięgno przy wkładce zamka w efekcie czego po zamknięciu klapu swieciło się oświetlenie bagarznika i kontrolka na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącze się pod temat, sprawdziłem wszystko,zarówki,bezpieczniki,kable i szukałem tego mikrowłącznika, niestety go nie znalazłem, zdjąłem tapicerke z klapy bagażnika i widziałem tam tylko mechanizm od otwierania zamka centralnego. Sprawdziłem też dodatkową mase i też nic. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Czy jest taka możliwość,ze ja nie mam tego mikrowłącznika?? dodam ze mam sedana z 97roku.[br]Dopisany: 21 Październik 2009, 15:09_________________________________________________znalazłem ten mikrowłącznik w zamku,nie bylo kulki, wsadziłem, popatrzyłem te cięgła co tam sa, przyginałem odginałemi sprawdzalem czy wszystko dziala...niestety...nic nie działa :/ jest tak jak było :wallbash: i juz nie wiem gdzie mam tego szukać:/ <hepl>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...