Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór paliwa-urwany wężyk czy można jechać?


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przed wigilijna podróżą postanowiłem wymienić żarówką w prawym reflektorze i przy okazji podczas demontażu obudowy filtra powietrza urwałem króciec do zaworu oznaczonego 06b133459d. Pytanie czym grozi jazda z taką usterką? Samochód pali, falują lekko wolne obroty. Będę jechał z dwójką dzieci, czy grozi jakiś wyciek paliwa? Niedaleko jest katalizator...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oderwałeś pewnie wężyk z podcisnieniem systemu pochłaniania oparów paliwa. Lewe powietrze idzie za przepustnicą i faluje. Opary będą wydostawały się do komory silnika,czyli jest niebezpieczeństwo pożaru. Żona Cię zabije 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pila24 napisał:

Oderwałeś pewnie wężyk z podcisnieniem systemu pochłaniania oparów paliwa. Lewe powietrze idzie za przepustnicą i faluje. Opary będą wydostawały się do komory silnika,czyli jest niebezpieczeństwo pożaru. Żona Cię zabije 

 

20191224_124057.jpg

20191224_124055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwałem w miejscu gdzie trzymam ręką, widać tam małą śrubkę (która chyba nie powinna mieć kontaktu z paliwem) i nie czuć paliwa więc wydaje mi się, że nie powinno być tam paliwa ani oparów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za małym palcem jest wężyk który wchodzi później do sztywnego węża i idzie do nadkola......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tutaj zrzut z etki numer 35 i numer 10 na dwóch zdjęciach to te same elementy.

To jest system pochłaniania oparów paliwa 

273201950.png

249133200.png

Screenshot_2019-12-24-13-47-29.png

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to już wiem pytanie czy mogę z tym dojechać 140 km, naprawę wykonam ale wiesz...Wigilia..., ale teraz jestem uziemiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest ryzyko bo opary benzyny będą się wydostawały pod maskę zamiast do kolektora ssacego. Rób jak uważasz ale gaśnice trzymaj w pogotowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...