Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak napięcia we wtyczce do silniczka wycieraczek


lazek6905

Rekomendowane odpowiedzi

witam- brak napięcia we wtyczce do silniczka wycieraczek przód audi a4 b6 Avant kombi 2002 (w bezpieczniku jest ) może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieraczki są zasilane przez MCE. Na forum jest rozpiska pinów w MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleść tej rozpiski

Godzinę temu, Makale napisał:

wycieraczki są zasilane przez MCE. Na forum jest rozpiska pinów w MCE.

jakoś nie mogę znaleźć tej rozpiski - a tak w ogóle to gdzie znajduje się MCE i co trzeba by było zrobić jak znajdę piny od wycieraczek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lazek6905 napisał:

nie mogę znaleść tej rozpiski

jakoś nie mogę znaleźć tej rozpiski - a tak w ogóle to gdzie znajduje się MCE i co trzeba by było zrobić jak znajdę piny od wycieraczek? 

Odpal vcds i zrób w test modułu mce,zobaczysz wówczas czy wycieraczki ruszą i odczytasz ewentualne błędy. Mce jest pod osłona kierownicy,obok bezpieczników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pila24 napisał:

Odpal vcds i zrób w test modułu mce,zobaczysz wówczas czy wycieraczki ruszą i odczytasz ewentualne błędy. Mce jest pod osłona kierownicy,obok bezpieczników.

 

dzięki kolego - a poleciłbyś mi jakiś sprzęt do diagnostyki gdyż takowego nie posiadam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lazek6905 napisał:

dzięki kolego - a poleciłbyś mi jakiś sprzęt do diagnostyki gdyż takowego nie posiadam ?

Do  b6 wystarczy zwykły tani kabel KKL z allegro i darmowy program vcds 1.2 lite w wersji pełnej. Zrobisz tym wszystko co potrzeba (diagnoza,błędy,adaptacje,kodowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pila24 napisał:

Do  b6 wystarczy zwykły tani kabel KKL z allegro i darmowy program vcds 1.2 lite w wersji pełnej. Zrobisz tym wszystko co potrzeba (diagnoza,błędy,adaptacje,kodowanie).

ok dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - podłączyłem pod VAG i zrobiłem test MCE wycieraczki nie ruszyły a jest taki błąd -

Silnik wycieraczek przedniej szyby otwarty lub zwarty do masy z przerwami- to znaczy że moduł jest walnięty ?
Edytowane przez lazek6905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 19:26, lazek6905 napisał:

ok dzięki i pozdrawiam!

 

6 minut temu, lazek6905 napisał:

witaj kolego - podłączyłem pod VAG i zrobiłem test MCE wycieraczki nie ruszyły a jest taki błąd -


Silnik wycieraczek przedniej szyby otwarty lub zwarty do masy z przerwami- to znaczy że moduł jest walnięty 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że gdzieś może być zwarcie - zjedzony kabel przez gryzonia, zwarcie w samym silniku. Ale jak mówisz, że nie masz prądu we wtyczce to pewnie się gdzieś kabel przetarł lub pin we wtyczce jest zardzewiały

Edytowane przez Lukasz_mk2
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam podobny problem, brak prądu we wtyczce wycieraczek.

Podłączyłem vcds, odczytuje kody błędów silnika, klimatyzacji, itp, ale nie może się połączyć z wycieraczkami (Diagnostyka > Moduł komfortu > Wycieraczki) i pojawia się komunikat "błąd komunikacji".

Czy to oznacza konieczność wymiany modułu MCE?

Edytowane przez pentorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezpieczniki sprawdzone? Może być też że silniczki spalone, komuś mogło przymarznąć ale nie zwracał uwagi i trzymał na włączonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak napisałem, że w kostce nie ma prądu. A bezpiecznik w pierwszej kolejności i sprawdzony, i podmieniony.

Silnik z mechanizmem kupiony nowy.

Edytowane przez pentorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...